Menu strony

Jak dać sobie radę z niesfornym psiakiem? Jak sprawić, aby nie uciekał z podwórka?

Wiele osób marzy o tym, ażeby mieć wspaniały dom, równo ścięty trawnik, ogólnie perfekcyjne otoczenie. Gdy już spełnią się te marzenia, to będziemy zdawać sobie sprawę, że brakuje nam psa, by chronił naszego dobytku.
I tak właśnie czynimy - nabywamy pięknego psiaka, początkowo to radosny szczeniak, jakiemu na wszystko pozwalamy, a następnie to potężna bestia, która ucieka i terroryzuje sąsiadów. Tak, to brzmi niebezpiecznie, lecz takie rzeczy mają miejsce. Co zrobić?


elektroniczny pastuch dla psa


Nawet jak nie zrealizuje się ten najbardziej niepokojący scenariusz, to pamiętajmy, że zbytnio aktywny pies jest w stanie po prostu niszczyć ogrodzenie, podkopać się pod nie, sprawiać, że niekiedy będzie nas to mocno denerwować. Jak zaś dojdzie do takiej okoliczności, iż jakoś uda mu się uciec z posesji, to będziemy mieć problem, ponieważ co będzie jeśli kogoś zagryzie? Nawet jak nie jest agresywny, lecz może być przestraszony i z takiego powodu zrobi komuś krzywdę? Lub wybiegnie i wpadnie pod auto?


Tego rodzaju tragicznych możliwości jest bardzo wiele, tak więc trzeba coś z tym zrobić. Można wybrać się do trenera psów, który wyszkoli naszego psiaka, jednakże to trochę trwa, a z drugiej strony też kosztuje. Jest lepszy, tańszy oraz szybszy na to sposób - elektroniczny pastuch dla psa. To urządzenie bardzo proste w obsłudze, pełny zestaw to elektryczna obroża - dalej -, drut ogrodzeniowy i centrala zasilająca.
Jeżeli boimy się, iż nasz pies ucieknie rozkładamy ogrodzeniowy drut wzdłuż granicy działki oraz zakopujemy go na głębokość około dziesięciu cm. Po włączeniu zasilania drut zacznie emitować pole magnetyczne, które automatycznie pobudza elektroniczną obrożę, a to będzie zniechęcać psa do ucieczki.
2018/01/12, 09:34