Menu strony

Jakiego rodzaju elementy może zawierać musli dla koni oraz dlaczego należałoby nim karmić naszego konika?

Jeśli sądzisz, że aktualnie konie nadal karmione są tylko za pomocą zwykłego siana, to raczej czas na to, aby zaktualizować posiadane przez siebie informacje.


Kotek


Czy nie korzystniej mogłoby być karmić te wspaniałe zwierzaki za pomocą o wiele lepszej i w większym stopniu zbilansowanej żywności?


Przykładowo nawet nieco podobnej do takiej, jaką my powinniśmy spożywać na śniadanie? Naturalnie skład tego typu pożywienia byłby inny niż dla osoby ludzkiej, lecz nadal zapewniałby wszystko to, co mogłoby być dla wierzchowca idealne. Idealnym przykładem takiej paszy jest musli dla koni, które zawiera między innymi siano z lucerny, płatki jęczmienne oraz kukurydziane i zapewniające doskonałe trawienie łupiny z pestek lnu. W tego typu karmie nie występuje owies, ale zamiast niego jest tam duża zawartość węglowodanów, która służy poprawie wytrzymałości w czasie treningów. Posiada także wpływ na przybieranie na wadze. Natomiast lucerna mogłaby zaopatrzyć rumaki w bardzo bezcenny oraz wysokowartościowy wapń.


Pozostałe artykuły

Budynek przyjazny przyrodzie czyli dom energooszczędny- nowy trend czy norma przyszłości?

Ekologiczny dom
W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o ochronie środowiska oraz oszczędzaniu energii, co odnotować można w także w innych dziedzinach, do których należy również architektura. Wielu z nas postanawia skusić się na tak zwane „zielone budownictwo”, które szczególnie zwraca uwagę na wyjątkową konstrukcję, której główną intencją obniżenie utraty ciepła, wielokrotnie pozyskanie energii z innych źródeł, a wynikiem tego jest obniżenie kosztów utrzymania domu.


Podobnie jak w wypadku musli dla ludzi, taka żywność dla koni suplementy dla koni również wymaga należytego dawkowania. W przypadku kucyków czy koni młodych, wystarczy zaledwie od 100g do 250g musli, z kolei w przypadku koni rekreacyjnych dawkowanie winno wynosić od 300 do 600 g na dzień. Znacznie bardziej znaczących dawek potrzebują konie wyścigowe, gdyż w ich wypadku powinno to zostać aż 15 kg musli na dzień.


Wspomniane musli oferowane jest w opakowaniach o wielkości 20 kg i zawiera ponadto witaminę A, D3, E i biotynę, mangan czy też selen i miedź. Karma ta stanowi zatem idealne źródło niezbędnych do właściwego funkcjonowania naszego konia wyposażenie stajni witamin i różnych składników mineralnych.
2019/07/19, 07:20