Menu strony

Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka, dlatego powinniśmy chcieć zrobić wszystko, by troszczyć się o jego bezpieczeństwo

ludzie, którzy lubią zwierzaki, twierdzą, że pies jest najwierniejszym towarzyszem życia oraz prawdziwym przyjacielem. Należy zatem spróbować odwdzięczyć mu się za jego totalne przywiązanie i troszczyć się o jego zdrowie.


Zwykle staramy się tak karmić naszego pupila, aby mu nie zaszkodzić.
apartamentowce


krewetki


zdrowie


Kupujemy najlepsze karmy, aby jego sierść była błyszcząca, a oczy oraz zęby zdrowe. Często odwiedzamy weterynarza i szczepimy swojego przyjaciela. Należy również zatroszczyć się o to, żeby nie męczyły go żadne pchły czy inne pasożyty. Najlepsza wówczas jest obroża, która jest nasączona właściwym płynem. Ochroni ona naszego pupila przed kłopotliwymi intruzami, które miałyby ochotę zamieszkać w jego sierści. Obroża rzecz jasna ma określoną datę ważności, dlatego musimy pilnować, by ją regularnie wymieniać. Dobre są także takie obroże, na których możemy napisać adres i telefon właściciela. Jeśli nasz psiak zgubiłby się gdzieś podczas przechadzki, to ktoś go pewnie znajdzie. Wtedy będzie mógł do nas zadzwonić. Oszczędzi nam to masę trosk oraz nerwów. Nie będziemy musieli również dzwonić do wszystkich schronisk w okolicy, by zapytać czy przywieźli do nich psiaka, który jest podobny do naszego. Obroża - adres tej strony - da do zrozumienia także, że pies nie jest bezpański.
To może pomóc oraz uratować naszego pupila przed okropnym zamknięciem w schronisku. Nie zapominajmy, by kupować atestowane obroże, które będą dostosowane do wieku oraz gabarytów naszego czworonoga.
2018/01/12, 09:34