Menu strony

Jak poprawnie karmić psa?

Psy zajmują honorowe miejsce w bardzo wielu polskich domach i często traktowane są jak pełnoprawny członek rodziny. Nie dziwi więc fakt, iż każdy właściciel czworonoga pragnąłby dostarczyć mu wszystkiego co najlepsze. Mimo wszystko nie zawsze to co uważane za zdrowe dla właściciela jest dobre dla jego pupila. Aż 80% polskich czworonogów karmionych jest resztkami domowym, tylko 63% je karmę suchą, a 26% karmę tzw. mokrą Właściciele psów w zdecydowanej większości kierują się zasadą „czego nie zjem ja, z całą pewnością zje mój pies”. To może źle wpłynąć na zdrowie i samopoczucie psa oraz być powodem zatruć oraz niepożądanych reakcji po spożyciu pokarmu. Karmiąc psa resztkami ze stołu powodujemy, iż nie otrzymuje tego, co potrzebne do prawidłowego funkcjonowania.

Pozostałe artykuły

Kwiaciarnie zawsze żywe

Ostatnimi czasy mnóstwo ludzi decyduje się na otworzenie własnej firmy. Idee są różne. Część przedsiębiorców decyduje się na wejście na rynek, gdzie jest spora konkurencja - choćby salon fryzjerski albo sklep odzieżowy. Czasem przedsiębiorcy zabierają się za dziedzinę, o której nie mają pojęcia, myśląc, że jakoś to będzie. To widać na przykładzie wielu firm kateringowych. Istnieje jednakże branża, do której można wejść stosunkowo łatwo i jeśli tylko wynajdziemy świetną lokalizację i będziemy ciężko pracować - sukces jest pewny. Idzie mianowicie o kwiaciarnie.


Żywienie psa ma ogromne znaczenie dla jego kondycji, zdrowia i samopoczucia. Nagannym zachowaniem popełnianym przez nas jest też jednoczesne podawanie psu nie tylko jedzenia domowego, ale również psiej karmy. To błąd. Gotowe karmy, np. karma Dolina Noteci są dokładnie zbilansowane pod względem zawartości witamin, mikroelementów i wszystkich innych składników odżywczych, iż dodawanie do diety psa innych składników np. w postaci resztek z obiadu tylko zakłóca ten bilans i może mieć zgubne skutki. W sklepach zoologicznych, tych na naszych ulicach i tych prowadzących działalność w internecie, odnajdziemy karmy przeznaczone dla szczeniąt, psów dorosłych oraz tych z nadwagą.

Nie zapominajmy, że bardzo niska ilość wody w suchych karmach pozwala dłużej zachować ich świeżość. Przechowywana w odpowiednich warunkach na długi czas zatrzyma walory odżywcze. Z uwagi na tę okoliczność karmę możemy kupić w sklepach internetowych. Łatwo, szybko i w wygodnym fotelu będziemy mogli spokojnie przejrzeć ofertę sklepu. W dodatku, ominą nas ciężkie zakupy, gdyż firma kurierska dostarczy nam produkty pod same drzwi. Do przechowywania psiego pokarmu dobrze jest zastosować specjalnie do tego celu przeznaczony pojemnik, albowiem świetnie zabezpieczy karmę przed niekorzystnym wpływem wilgoci.
2018/07/12, 09:01