Menu strony

Cudowna pogoda a tu alergiczne objawy. Nikt sobie tego nie życzy. Co z tym zrobić, jak z tym walczyć?

Przykre to, kiedy pojawia się słońce, temperatura rośnie, ostatki śniegu roztapiają się, a my, alergicy zaczynamy smarkać i ogólnie źle się czuć. przechadzki czy porządki na świeżym powietrzu, w ogrodzie powodują ból głowy, katar i nieprzyjemne nastrój, a my sobie dumamy i podziwiamy ciut z zawiścią tych wszystkich, którym nie doskwiera alergia. No cóż… pomimo tego typu przeszkód nauczyliśmy się żyć z tą przypadłością.
rośliny w ogrodzie
co to właściwe jest ta cała alergia, ta znajomo brzmiąca, ale niepoznana wystarczająco, zwłaszcza przez ludzi nieskażonych jej namolnym działaniem?

Alergia jest obecna, kiedy organizm reaguje nie tak jak powinien, na bodźce, które organizm powinien zlekceważyć. Tak się jednakże nie dzieje i pojawia się problem. Przyczyną są alergeny obecne, między innymi, w pyłkach roślin, jedzeniu, kurzu…

Układ odpornościowy, jak sama nazwa wskazuje zabezpiecza organizm przed tego typu, z pozoru niewinnymi detalami. Z pozoru, ponieważ organizm alergika pracuje nieznacznie inaczej. Otóż, bada czy pojawiający się czynnik to wróg. Jeśli wywoła to alarm organizm zacznie się chronić, a jak to, już każdy alergik wie idealnie: kichanie, zakażenie spojówek, alergiczny nieżyt nosa, kaszel…

Można wyodrębnić dwie najbardziej znane rodzaje alergii. Pierwsza z nich to alergia wyziewna (substancje, które są odpowiedzialne za alergie dostają się do organizmu przez układ oddechowy – inhalacja), druga - układem pokarmowym.

Na szczęście, z łatwością da się walczyć z alergią, musimy tylko stosować się do kilku zasad. Jeśli chorujemy na alergię pokarmową, najkorzystniej, jak będziemy unikać tego typu pokarmów, które wywołują nieprzyjemne oznaki.

Czy masz chęć zgłębić omawiane zagadnienie? Jeżeli tak, to sprawdź rekomendowany link, a zapewne znajdziesz takie informacje, które będą niezwykle przydatne.

Do takich produktów dodać można owoce, ryby, orzeszki ziemne czy mleko krowie.

Pozostałe artykuły

Kilka słów o ekologii przy kupowaniu opakowań

Cała populacja stara się teraz postępować zgodnie z zasadami ekologii. Musimy tak postępować, aby ratować nasz świat przed zniszczeniem. Działalność ludzi niestety nie była pożyteczna dla Ziemi i teraz musimy robić wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec następnym dewastacjom.


Alergicy podatni na pyłki roślin muszą w miarę możliwości omijać miejsca, w których nasycenie pyłków jest znaczące. Lepiej wybierać tereny nadmorskie lub wysokogórskie, które są mniej brudne. Więcej o tym tutaj - warto przeczytać.

Dla uczulonych na pyłki roślin zaś najlepiej nie przebywać w miejscach, w których stężenie pyłków jest relatywnie wysokie. Dobrym|ciekawym pomysłem jest też rezygnacja z wielu rzeczy w domu, które mogą zgarniać kurz. W wielkich miastach, szczególnie w porze letniej, wszelki kurz przy dosyć suchym okresie letnim zasypuje nasze mieszkania.

Jeżeli jesteś zdania, że znajdziesz ciekawe treści w internecie, to przejdź (https://fillmed.com.pl/ekspertyza/) do omawianego problemu oraz kliknij w odnośnik znajdujący się tu.

Może niewidoczny na pierwszy rzut oka wysoce przeszkadza osobom uczulonym na kurz. Warto w takim razie wentylować pokoje, ale już późnym wieczorem, gdy kurz opadł. Nieraz często alergię wywołują różne chemiczne substancje, które rozpylane są w naszym ogródku. Z tego powodu tak ważne jest, aby dogłębnie zastanowić się nad wyborem opryskiwacza (tutaj przykłady: ) oraz używanych substancji.

Jeśli i to nie skutkuje, udaj się do doktora, który na pewno znajdzie radę na zmniejszenie nieprzyjemnego uczulenia.
2020/09/21, 07:50