Menu strony

Z jakich powodów racjonalna gospodarka odpadami ma tak duże znaczenie dla naszego świata, jak to obecnie wygląda w naszym kraju

Na świecie codziennie produkuje się bardzo duże ilości odpadów. Duża ich część to są po prostu odpady z naszych domów i mieszkań, w końcu te parę miliardów osób bez przerwy coś przynosi do domu, przetwarza i na koniec wyrzuca. Niestety w wielu krajach gospodarka odpadami nie jest uregulowana, w niejednym przypadku można wręcz powiedzieć, że w ogóle nie ma tego.

ochrona przed niebezpiecznymi odpadami
W naszym kraju od ubiegłego roku istnieją odpowiednie regulacje, które w zamierzeniu mają znacząco polepszyć odzysk wtórnych surowców z produkowanych w naszych domach śmieci, a co za tym idzie pomóc w walce o czystość. Jednak niestety przykra rzeczywistość jest taka, że jeżeli podejście społeczeństwa do tego tematu nie ulegnie zmianie, to nawet najlepsze regulacje nic nie pomogą. Ideą przyjętych niedawno ustaw było to, żeby odpady były segregowane w mieszkaniach, i później tak przygotowane wyrzucać do właściwych pojemników.

Pozostałe artykuły

Jak możemy się zatroszczyć o środowisko naturalne?

przyroda
Każdy z nas produkuje spore ilości odpadów, jakie trzeba możliwie najszybciej zutylizować. Troska o naturę jest ostatnio silnie promowana, toteż powinniśmy się przyłączyć do działań, które mają pomóc matce naturze. Wbrew pozorom nie jest to wcale tak problematyczne, jak może się nam wydawać. Jakie działania może poczynić każdy z nas, żeby oszczędzić środowisku zbędnych ciosów? Opcji mamy rzeczywiście sporo. Pierwsze co powinniśmy zrobić, to spróbować wytwarzać mniej śmieci.


zobacz: http://petrel.com.pl/technologia/

Jednak wielu ludzi nawet pomimo tego, że się zdecydowało segregować, to nie zawsze właściwie wszystko robi, czy to z lenistwa czy innych powodów. Jeszcze większym problemem są nielegalne wysypiska, na które ludzie wyrzucają śmieci bez żadnej kontroli. Jeśli w takie miejsce trafi jakiś odpad niebezpieczny, na przykład klasyczna świetlówka albo zepsuty sprzęt elektroniczny, to szkody dla naszej przyrody takim działaniu mogą być rzeczywiście spore. Niestety w dalszym ciągu są osoby, które dla pozornego zaoszczędzenia kilku złotych na kolejnym worku wolą jechać z tym workiem kilkanaście kilometrów po to, żeby go zostawić gdzieś w zagajniku.

patrz również: http://petrel.com.pl/
1 2