Menu strony

Z jakich powodów racjonalna gospodarka odpadami ma tak duże znaczenie dla naszego świata, jak to obecnie wygląda w naszym kraju

Na świecie codziennie produkuje się bardzo duże ilości odpadów. Duża ich część to są po prostu odpady z naszych domów i mieszkań, w końcu te parę miliardów osób bez przerwy coś przynosi do domu, przetwarza i na koniec wyrzuca. Niestety w wielu krajach gospodarka odpadami nie jest uregulowana, w niejednym przypadku można wręcz powiedzieć, że w ogóle nie ma tego.

ochrona przed niebezpiecznymi odpadami
W naszym kraju od ubiegłego roku istnieją odpowiednie regulacje, które w zamierzeniu mają znacząco polepszyć odzysk wtórnych surowców z produkowanych w naszych domach śmieci, a co za tym idzie pomóc w walce o czystość. Jednak niestety przykra rzeczywistość jest taka, że jeżeli podejście społeczeństwa do tego tematu nie ulegnie zmianie, to nawet najlepsze regulacje nic nie pomogą. Ideą przyjętych niedawno ustaw było to, żeby odpady były segregowane w mieszkaniach, i później tak przygotowane wyrzucać do właściwych pojemników.

Pozostałe artykuły

Jak odpowiednio dbać o stan środowiska naturalnego?

kosze przeznaczone do segregacji śmieci
Chociaż tak naprawdę bardzo dużo słychać o tym, że dbanie o środowisko naturalne to niezmiernie ważna kwestia, to kiedy chodzę ulicami mojego miasta, najzwyczajniej doskonale dostrzegam, iż nie jest aż tak dobrze. Widzę wiele papierków, co jest szkodliwe dla natury, lecz także sprawiające, iż nasze miasta nie wyglądają tak elegancko jak byśmy tego chcieli. Nie chcę być może w owym artykule pisać na temat zmiany polskiego prawa, bardziej srogiego karania tych ludzi, którzy śmiecą. Pewnie będzie lepiej, jeśli pomyślimy co robić, aby ludzie chętniej przestrzegali obowiązujące prawa. Istotne są choćby pojemniki na śmieci...


zobacz: http://petrel.com.pl/technologia/

Jednak wielu ludzi nawet pomimo tego, że się zdecydowało segregować, to nie zawsze właściwie wszystko robi, czy to z lenistwa czy innych powodów. Jeszcze większym problemem są nielegalne wysypiska, na które ludzie wyrzucają śmieci bez żadnej kontroli. Jeśli w takie miejsce trafi jakiś odpad niebezpieczny, na przykład klasyczna świetlówka albo zepsuty sprzęt elektroniczny, to szkody dla naszej przyrody takim działaniu mogą być rzeczywiście spore. Niestety w dalszym ciągu są osoby, które dla pozornego zaoszczędzenia kilku złotych na kolejnym worku wolą jechać z tym workiem kilkanaście kilometrów po to, żeby go zostawić gdzieś w zagajniku.

patrz również: http://petrel.com.pl/
1 2