Menu strony

Jak dobrać kurtki myśliwskie, żeby leśne rajdy były udane?

Dobrej klasy ubrania myśliwskie w barwach lasu to podstawa ubioru łowcy zwierząt jak i miłośników leśnego szaleństwa. To dla takich ludzi sklepy przygotowują specjalne katalogi z kurtkami, nakryciami głowy, spodniami czy rękawicami mające przeznaczenie leśne. Ludzie lasu: najczęściej leśnicy, (służba leśna), a przede wszystkim myśliwi działają w dzikiej przyrodzie, której nigdy nie da się do końca przewidzieć.

polecamy
Ludzie są w lasach ogniwami które dopasowują się do otoczenia, nigdy nie na odwrót. Można to zobaczyć w ubraniach i wyposażeniu nabywanym specjalnie na okazję przebywania w lesie. Barwy kurtek, płaszczy, dresów i wszystkich gadżetów to nade wszystko kompozycje i mieszanki zieleni leśnej.

Polowanie to rodzaj aktywności, najczęściej pasja weekendowa, która wiąże się z pewną dozą ryzyka. Spotkanie oko w oko myśliwego ze zwierzyną parametrów dzika czy wilka nigdy nie jest przesądzone. Człowiek nigdy (Stajnia Iskra-naciśnij tę zakładkę) nie będzie w stu procentach pewny przystępował do tropienia zwierząt, choćby mając skuteczne wabiki, niezawodny sprzęt i maskujące ubrania - .

Pozostałe artykuły

Czy warto zakupić obiektywy firmy Sigma?

w obiektywie
Trudno zaprzeczyć, że aktualnie coraz więcej ludzi ma możliwość robienia takich rzeczy, które jeszcze do niedawna były raczej zarezerwowane dla profesjonalistów. Nie chodzi tu wcale o różnego typu sporty ekstremalne czy inne wymagające dużego wysiłku hobby, na które często decydują się amatorzy, ale o zajęcia związane z posiadaniem wysokiej jakości sprzętu i świetnego zmysłu artystycznego – czyli o fotografię.


Nieprzewidywalność drogi jaką pokonuje zwierzę sprawia, że wszyscy myśliwi wybierający się na polowania, również wspólne, powinni, potocznie mówiąc, mieć oczy dookoła mowy. Stąd też całość wyposażenia ma wśród myśliwych istotną rolę. Sięga to nawet bielizny, zwykle termo aktywnej, która jest tworzona w kolorach leśnej zieleni. Kurtki myśliwskie muszą być nade wszystko ciepłe i dobrane do proporcji łowców.
Za najdroższe okazy przeznaczone do noszenia właśnie myśliwym chętni będą musieli płacić do dwóch tysięcy złotych. Cieńsze kurtki z polaru dostaniemy od stu złotych, a w wersji z odczepianiem rękawków (walory kamizelki przydają się na ciepłe dni lata) sprzedawcy zażądają kilkaset złotych.

Bez znaczenia czy jesteśmy zawodowymi myśliwymi, czy pracujemy w służbach leśnych - odzież i sprzęt który nosimy powinny być relatywnie wysokiej jakości, w barwach maskujących, które dopasowują ludzi do przyrody. Te zabiegi nie tylko gwarantują bezpieczeństwo, ale także komfort przy dłuższych rajdach. Człowiek zawsze był, jest i będzie częścią natury, nigdy kierownikiem i tego warto się trzymać.
2020/05/20, 07:23