Menu strony

Niezbędne akcesoria dla naszych zwierzaków

Jeżeli mamy psa, to musimy wiedzieć, że bez wielu akcesoriów na sto procent się nie uda się żyć na odpowiednim poziomie. Zwłaszcza, kiedy pies jest szczeniakiem. Powinniśmy w takiej sytuacji zakupić pełną wyprawkę i nie mowa tu tylko o miskach i posłaniu.
smycze dla psów
Nie można zapomnieć o gryzakach, bo w innym wypadku naprawdę będziemy smutni. Dlatego potrzebne są owe gryzaki, jeżeli nie chcemy mieć pogryzionej kanapy, czy przypadkiem zostawionych butów w zasięgu szczeniaka. Wiadomo, że nie możemy też zapominać o wielu produktach na pchły i kleszcze i o tym, że powinniśmy zakupić szczeniakowi szelki. Jeśli szczeniak jest mały to sensowniej początkowo uczyć psa chodzenia w szelkach, a później należy zakupić smycz. A jeżeli chodzi o smycze dla psów - klik - to jest ich całe mnóstwo. Możemy kupić smycze, te które posiadają jedną długość albo takie, które da się skracać i wydłużać wg osoby prowadzącej psa - poznaj wartościowe info -. Dlatego po prostu trzeba wiedzieć, która ze smyczy będzie najlepsza dla naszego szczeniaka. A to zależy od rasy i charakteru psa.

Pozostałe artykuły

W jaki sposób zadbać o kotka?

Karma sucha dla kotów Acana
Każdy kto dorobił się dzieci na pewno już przerabiał ten temat. W pewnym wieku nasze pociechy przychodzą do nas z ważnym pytaniem. Zwykle bardzo obawiamy się tej chwili. Lecz kiedyś w końcu to przychodzi. Dobrze jest już wcześniej przygotować się do tego typu pogawędki i określić z partnerem, jakie zajmiemy stanowisko.


Smycze dla psów

Jeśli faktycznie chcemy mieć psa, to naprawdę należy dwa razy pomyśleć. Dlaczego? Bo niestety najczęściej widać jak to się ludziom wydawało, że chcą psa, a potem schroniska są pełne porzuconych Puszków, Burków i innych zwierzaków ras wszelakich. Kiedy już podejmiemy tego typu decyzję odpowiedzialnie, to musimy pamiętać o tym, że na przykład smycze dla psów dobrze, co pewien czas wymieniać.

Pieski
Niektórzy czekają aż dana smycz zupełnie się wyrobi i wtedy dopiero inwestują w kolejną, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie. Smycz powinna być naprawdę konkretna, a ponieważ nie da się jej dobrze wyczyścić, a zdarzają się różne sytuacje, to warto po pierwsze mieć dwie smycze, bo kiedy jedną w jakiś sposób wyczyścimy i będziemy chcieli żeby trochę wyschła, to trzeba posiadać smycz zapasową, bo psa tak czy siak trzeba wyprowadzić na spacer. Jeśli chodzi o pranie smyczy, to bardzo dużo zależy od tego, jaka ona jest, bo część możemy wrzucić do pralki, ale one też się wtedy szybciej niszczą. Dlatego musimy brać pod uwagę to, by dbać nie tylko o samego psa, ale również o akcesoria dla niego.
2018/06/22, 12:06