Menu strony

Artykuły eko – gdzie i jak ich szukać?

Moda na produkty ekologiczne pokazuje, że wybieramy kosmetyki i żywność wyższej jakości. Jednak nie wszystko, co droższe i w przyjemnym opakowaniu jest najlepsze. Sięgając po kosmetyki naturalne, warto zacząć od polecanego producenta.
Regał oznakowany tabliczką kosmetyki ekologiczne nie zawsze pokazuje autentycznie to, na czym nam zależy. Mylące potrafią być też opisy: naturalny krem aloesowy lubi zawierać zupełnie inne składniki. Najważniejszym krokiem jest więc wybór odpowiedniego miejsca na zakupy. Poważny sklep ekologiczny poleca swoim klientom głównie towary z certyfikowanych upraw, nietestowane na zwierzętach i bez konserwantów.
krem do twarzy aa
Czytaj etykiety

Pozostałe artykuły

W jakim celu zaprawia się nasiona przed zasiewem

nasiona
Proces zaprawiania ziaren, nazywane też bejcowaniem , to przeważnie działanie praktykowane przez olbrzymie koncerny produkujące żywność na handel. By plony były zdrowe oraz liczne do wysiewu należy wykorzystać zdrowy materiał roślinny. Olbrzymie znaczenie ma też jakość ziemi a także nasion, które mogą być zasiedlone przez grzyby, wirusy i bakterie, które zaczynają atakować roślinę w pierwszej fazie – podczas kiełkowania.


Wszystkie najważniejsze szczegóły kryje rzecz jasna etykietka i to ona rozwiewa tajemnice artykułu. Jeżeli straszy danymi liczbowymi, to mamy pewność, że to tylko powierzchownie ekologiczny wyrób. Im więcej elementów składowych pochodzenia naturalnego, tym oczywiście lepiej. Najlepsze wyroby nie posiadają w swym składzie sztucznych zapachów i nie uczulają.

Ekojedzenie

Nie zapominajmy, że żywność niekoniecznie sugeruje ekologiczne uprawy. W tym wypadku reguły ustala UE i to ona informuje o wskazanych certyfikatach dla upraw. Warzywa i owoce muszą być zatem hodowane na zdrowej ziemi i bez użycia pestycydów. Wybierając np. olej z wiesiołka, tak jak w razie kosmetyków warto zobaczyć jego skład. Oczywiście wszystkie extra elementy powinny budzić podejrzenia.

W jakiej eko cenie

Z dnia na dzień oswajamy się z tym, że za jakość musimy zapłacić po prostu więcej.

Jeśli ten tekst Cię zaciekawił, to kliknij ten odnośnik, to niezwykle użyteczny artykuł (http://efematic.pl/produkty/38), który opisuje pokrewne tematy.

Bez względu na wszystko tutaj także nie wolno zbytnio wierzyć wysokim cenom. To ogólnie znany chwyt marketingowy, który jest oparty właśnie na tej naszej „nowej świadomości”. Ekologiczne warzywa i kosmetyki okazują się droższe, ale nie są to towary na tyle ekskluzywne, żeby mogli pozwolić sobie na nie jedynie milionerzy.

Wybieraj rozsądnie

Znacznie częściej zakupy poprzedzamy sondażem w Internecie – czytamy opinie o sklepach, decydujemy się na sprawdzonych producentów (odwiedź witrynę). To bezpieczny sposób, chociaż rzeczywiście stosują go zwykle uparci i dociekliwi.

Kliknij ten odnośnik i zobacz tam uwagi na nasz temat (http://www.gabinetpsychologiczny.sos.pl/oferta.html). Jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania, to szybko Ci na wszystkie odpowiemy.

Najbardziej istotne to nie dać się nabrać cenie i opakowaniu, a w odpowiednim sklepie tego typu problemu nie ma.
2019/05/04, 07:23