Menu strony

Artykuły eko – gdzie i jak ich szukać?

Moda na produkty ekologiczne pokazuje, że wybieramy kosmetyki i żywność wyższej jakości. Jednak nie wszystko, co droższe i w przyjemnym opakowaniu jest najlepsze. Sięgając po kosmetyki naturalne, warto zacząć od polecanego producenta.
Regał oznakowany tabliczką kosmetyki ekologiczne nie zawsze pokazuje autentycznie to, na czym nam zależy. Mylące potrafią być też opisy: naturalny krem aloesowy lubi zawierać zupełnie inne składniki. Najważniejszym krokiem jest więc wybór odpowiedniego miejsca na zakupy. Poważny sklep ekologiczny poleca swoim klientom głównie towary z certyfikowanych upraw, nietestowane na zwierzętach i bez konserwantów.
krem do twarzy aa
Czytaj etykiety

Pozostałe artykuły

W jakim celu zaprawia się nasiona przed zasiewem

nasiona
Definicja zaprawiania ziaren, nazywane także bejcowaniem , dotyczy przede wszystkim działań stosowanych przez wielkie koncerny zajmujące się produkcją na szeroką skalę. Żeby plon był zdrowy i urodzajny do wysiewu należy wykorzystać zdrowy materiał roślinny. Pokaźne znaczenie ma także jakość ziemi oraz ziaren, które mogą zamieszkiwać grzyby, wirusy czy też bakterie, które zaczynają atakować roślinę na etapie kiełkowania.


Wszystkie najważniejsze szczegóły kryje rzecz jasna etykietka i to ona rozwiewa tajemnice artykułu. Jeżeli straszy danymi liczbowymi, to mamy pewność, że to tylko powierzchownie ekologiczny wyrób. Im więcej elementów składowych pochodzenia naturalnego, tym oczywiście lepiej. Najlepsze wyroby nie posiadają w swym składzie sztucznych zapachów i nie uczulają.

Ekojedzenie

Nie zapominajmy, że żywność niekoniecznie sugeruje ekologiczne uprawy. W tym wypadku reguły ustala UE i to ona informuje o wskazanych certyfikatach dla upraw. Warzywa i owoce muszą być zatem hodowane na zdrowej ziemi i bez użycia pestycydów. Wybierając np. olej z wiesiołka, tak jak w razie kosmetyków warto zobaczyć jego skład. Oczywiście wszystkie extra elementy powinny budzić podejrzenia.

W jakiej eko cenie

Z dnia na dzień oswajamy się z tym, że za jakość musimy zapłacić po prostu więcej.http://efematic.pl/produkty/38 (tu)Bez względu na wszystko tutaj także nie wolno zbytnio wierzyć wysokim cenom. To ogólnie znany chwyt marketingowy, który jest oparty właśnie na tej naszej „nowej świadomości”. Ekologiczne warzywa i kosmetyki okazują się droższe, ale nie są to towary na tyle ekskluzywne, żeby mogli pozwolić sobie na nie jedynie milionerzy.

Wybieraj rozsądnie

Znacznie częściej zakupy poprzedzamy sondażem w Internecie – czytamy opinie o sklepach, decydujemy się na sprawdzonych producentów (odwiedź witrynę). To bezpieczny sposób, chociaż rzeczywiście stosują go zwykle uparci i dociekliwi. Najbardziej istotne to nie dać się nabrać cenie i opakowaniu, a w odpowiednim sklepie tego typu problemu nie ma.
2022/08/03, 07:21