Które rośliny w najwyższym stopniu pasują na taras?

Wiosenno-letnia pogoda to czas, gdy nie tylko wnętrza domów, ale także okna i balkony ozdabiają kolorowe kwiaty doniczkowe. Duża ilość światła słonecznego, upalne dni oraz stosunkowo ciepłe noce sprzyjają rozwojowi większości przepięknych roślin. Pośród nich znaleźć można zarówno kwiaty wieloletnie jak też te, które żyją tylko w ciągu jednego sezonu. Jedne lubią półmrok oraz umiarkowane temperatury, a więc nie bardzo można wyłożyć doniczki na zewnątrz, gdyż powoduje to żółknięcie liści, usychanie kwiatostanu albo nawet śmierć całej rośliny.

Kwiaty doniczkowe
Kwiaty na balkony są nie tylko uodpornione na wysoką temperaturę, lecz nawet lubią ogromne dawki ciepła i dopiero wtedy ukazują pełnię swego piękna. Bardzo popularne a także stosunkowo łatwe w hodowli kwiaty doniczkowe (szukasz kwiatów do mieszkania sprawdź: ) nadające się do wysadzenia na zewnątrz to niewątpliwie pewne rodzaje róż, pelargonie, złocienie oraz cała rzesza ziół z lawendą na pierwszym miejscu. Zioła zaś, poza niewątpliwie ozdobną rolą powinny ponadto stanowić pachnący dodatek smakowy, uatrakcyjniając codzienną kuchnię. Jednak kwiaty na balkony trzeba równie troskliwie pielęgnować, żeby utrzymywały swoje piękno w trakcie całego okresu kwitnienia.

Pozostałe artykuły

Chryzantemy - eleganckie i majestatyczne kwiaty, sadzone zarówno w Chinach, jak i Polsce.

niesamowity odcień uprawianej chryzantemy
Chryzantemy to kwiaty, które w naszej kulturze są jednoznacznie kojarzone z terminem I listopada. To kwiatki, które w naszej tradycji przede wszystkim służą do udekorowania grobów na Zaduszki. Niewielu z ludzi ma świadomość tego, że te rośliny są symbolem słońca, że ich uproszczona wersja mieści się na pieczęci rodziny cesarzy w Japonii.


Zdanie się tylko na zewnętrzne nawadnianie pod postacią okresowych opadów a także pozostawienie roślin bez wyczyszczenia z zeschniętych fragmentów powoduje, że nie rosną tak pięknie i mogą być podatne na różnorodne choroby. Dlatego poza odpowiednim użyźnianiem trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie ziemi a także wyciąganie uschniętych części roślin, by nie dopuścić do rozwoju procesu gnilnego. Niektóre z roślin posadzonych wiosną w doniczce na parapecie można z powodzeniem przetrzymać już po czasie kwitnienia a następnie posadzić ponownie następnej wiosny. Z tego powodu pewne rośliny uważane są nierzadko za , choć tak naprawdę z założenia dedykowane są na pojedynczy cykl kwitnienia. Gdy dysponuje się dużym balkonem a nie całkiem ma chęć na specjalne ustawianie dekoracji z roślin, wystarczy wiosną wynieść kwiaty na balkon oraz zapewniać im odpowiednią ilość wilgoci, a z pewnością odwdzięczą się dynamicznym wzrostem i zdrowymi liśćmi, które zimą upiększy domowe wnętrza.
2023/05/05, 07:08