Menu strony

Rynsztunki do uprawiania jeździectwa dla każdego

Każdy, kto raz spróbował dosiąść wierzchowca wie, że jeździectwo to jeden z najprzyjemniejszych metod na kontakt z naturą. Najodpowiedniejsza pora na zainicjowanie przygody z jazdą konną to lato. Jazda konna polepsza samopoczucie nie tylko przez kontakt ze zwierzakiem, ale także dzięki przebywaniu na świeżym powietrzu. To drugie również wzmacnia układ immunologiczny i dotlenia mózg.
Podwyższa wydzielanie endorfin, hormonów szczęścia.


Wszystko dla konia
Te naturalne substancje pokrewne morfinie powstają w mózgu podczas długofalowego, trwałego wysiłku fizycznego, ażeby wzmóc odporność i wydolność organizmu. Żeby zacząć przygodę jazdy konnej należy nie jedynie zadbać o sprawność fizyczną, ale zaopatrzyć się w akcesoria jeździeckie, takie jak te. Najważniejszą częścią stroju jeździeckiego jest osłona głowy, czyli toczek zbudowany ze sztywnego plastiku i zakryty ciemnym aksamitem.

Niezbędne są też dobrane, wysokie buty, zaś przed otarciami skuteczną ochronę stanowią bryczesy, czyli spodnie bez szewków po wewnętrznych stronach nogawek ze dodatkowymi wzmocnieniami na wysokości kolan. Istotnym detalem ubrania są też rękawiczki. Nie bez znaczenia jest też wyposażenie konia. Ogłowie dla konia, czyli uzda tworzy się z wędzidła i kompletnego składu skórzanych pasów nakładanych na końską głowę i połączonych z wodzami. Właściwe siodło upraszcza odpowiedni dosiad i czyni, że jazda staje się radością. Mocuje się je na końskim grzbiecie za pomocą popręgu, a jego kluczowym elementem są strzemiona, w jakie jeźdźcy wkładają stopy.


Coraz więcej osób przekonuje się, że jazda konna jest radością osiągalną nieomal dla każdego, niezależnie od pory roku, aury, czy wieku. Jeździec wyekwipowany w przydatne akcesoria jeździeckie ma możliwość bez problemu wybrać się na spacer po łąkach, czy leśnych ostępach. Dla jakiegokolwiek mieszczucha to niezatarte odczucie.
Rozkwit jeździectwa, turystyki i rekreacji, a nawet użycie tych zwierzaków w lecznictwie sprawia, że konie powracają do mody. Wyjątkowe miejsce zajmują zabiegi z uczestnictwem koni dla osób, a w szczególności dzieci niepełnosprawnych, tak zwana hipoterapia.
2019/04/07, 07:24