Menu strony

Mieszanki trawnikowe, czyli które nasiona kupić, aby cieszyć się pięknym trawnikiem?

Piękny, soczyście zielony trawnik stanowi marzenie każdego działkowicza. Jednak co należy zrobić, aby samodzielnie uzyskać taki trawnik na naszym podwórzu? Najważniejszą sprawę stanowią specjalnie wybrane nasiona traw, a także cierpliwa pielęgnacja rosnącej trawy.

Kluczową sprawą, o której należy pamiętać dobierając nasiona traw, jest funkcja, jaką będzie spełniać trawnik. Powinien on służyć tylko celom ozdobnym czy może być użytkowym terenem zielonym, na którym będą bawić się dzieci? Poszczególne mieszanki trawnikowe mają w swoim składzie bowiem nasiona o najróżniejszych cechach, które nadają się tylko do wybranych zastosowań. Nasiona traw ozdobnych stanowią gatunki wyróżniające się wyjątkowo nasyconym ubarwieniem, jak również drobnym ulistnieniem. Niestety trawy te są bardzo wrażliwe na szkodliwe skutki czynników pogodowych, a także nie są odporne na deptanie – nie nadają się więc do używania w miejscach, w których przebywają małe dzieci lub zwierzęta. Trawy użytkowe nie wyróżniają się tak ładnym wyglądem jak ich dekoracyjne odpowiedniki, ale z kolei są dużo bardziej trwałe i wykazują lepszą odporność na czynniki pogodowe – nie marzną, a w wypadku zbyt dużego podlania nie tworzy się na ich powierzchni osad pleśniowy.


Pozostałe artykuły

Jak pozbyć się kreta z podwórka

kopiec kreta na trawniku
Kret, który zamieszkał w naszym ogrodzie może w krótkim czasie go zniszczyć. To właśnie z tego powodu dużo osób stara się usunąć go z ogrodu. można to zrobić?
1 2