Menu strony

Mieszanki trawnikowe, czyli które nasiona kupić, aby cieszyć się pięknym trawnikiem?

Piękny, soczyście zielony trawnik stanowi marzenie każdego działkowicza. Jednak co należy zrobić, aby samodzielnie uzyskać taki trawnik na naszym podwórzu? Najważniejszą sprawę stanowią specjalnie wybrane nasiona traw, a także cierpliwa pielęgnacja rosnącej trawy.

Kluczową sprawą, o której należy pamiętać dobierając nasiona traw, jest funkcja, jaką będzie spełniać trawnik. Powinien on służyć tylko celom ozdobnym czy może być użytkowym terenem zielonym, na którym będą bawić się dzieci? Poszczególne mieszanki trawnikowe mają w swoim składzie bowiem nasiona o najróżniejszych cechach, które nadają się tylko do wybranych zastosowań. Nasiona traw ozdobnych stanowią gatunki wyróżniające się wyjątkowo nasyconym ubarwieniem, jak również drobnym ulistnieniem. Niestety trawy te są bardzo wrażliwe na szkodliwe skutki czynników pogodowych, a także nie są odporne na deptanie – nie nadają się więc do używania w miejscach, w których przebywają małe dzieci lub zwierzęta.

Aktualnie dostęp do nowych danych jest niezwykle ważny, zatem przeczytaj wpis ze strony (https://akcesoriaogrodzeniowe.pl/), gdyż traktuje on o zbliżonej kwestii.

Trawy użytkowe nie wyróżniają się tak ładnym wyglądem jak ich dekoracyjne odpowiedniki, ale z kolei są dużo bardziej trwałe i wykazują lepszą odporność na czynniki pogodowe – nie marzną, a w wypadku zbyt dużego podlania nie tworzy się na ich powierzchni osad pleśniowy.


Pozostałe artykuły

Jak pozbyć się kreta z podwórka

kopiec kreta na trawniku
Kret, który zadomowił się na naszym podwórku jest w stanie w krótkim czasie go zniszczyć. To właśnie z tego powodu dużo osób stara się go pozbyć. można to zrobić?

Zadbany trawnik
Gatunki te nie są również podatne na deptanie i dość szybko odrastają po koszeniu. Występuje jeszcze jeden gatunek nasion traw, który jest właściwie najczęściej zasiewany w działkowych ogródkach – są to trawy uniwersalne. Te nasiona traw tworzą hybrydę obu wyżej wspomnianych gatunków i łączą w sobie ich właściwości, gwarantując piękny wygląd trawnika i sprawiając, że jest on odporny na mechaniczne uszkodzenia i warunki otoczenia.

Po wykiełkowaniu trawy nadchodzi czas na jej odpowiednią pielęgnację. Większość rodzajów traw wymaga częstego podlewania, aby zachować soczyście zielony kolor przykuwający wzrok.

Znajdziesz w tym miejscu faktycznie szczegółowe omówienie tego tematu, zatem warto je szczegółowo przeczytać. Dowiesz się wtedy wiele interesujących informacji.

Dobrze jest więc pomyśleć o mą drze rozmieszczonych zraszaczach, które uproszczą to zadanie. Kluczową kwestią jest również koszenie trawy – regularne przycinanie trawy zapewnia zdrowy wzrost i utrzymanie estetycznego wyglądu na dłuższy czas. Sprawdź sam nasiona traw.
2021/06/12, 07:56