Menu strony

Jak pozbyć się kreta z podwórka

Kret, który zadomowił się na naszym podwórku jest w stanie w ciągu jednego dnia go zniszczyć. Nic więc dziwnego, że sporo osób stara się pozbyć się go ze swojego terenu. Jak właściwie to zrobić?


kretowiski
Szukając jedzenia kret wykopuje tunele. W krótkim czasie na naszym trawniku czy grządce warzywnej może znaleźć się nawet siedemdziesięciu kopców. Nic dziwnego, że nikt nie chce, aby jego podwórko bądź trawnik został pokryty sporą liczbą kopców. Nie prezentują się one wspaniale, do tego w czasie robienia podkopów kret niszczy rośliny. Krety należą do zwierząt znajdujących się pod ochroną, nie można więc stosować takich środków, które będą powodowały ich śmierć. Wiele ludzi poszukuje więc rozwiązań, które pomogą wypłoszyć te zwierzęta z podwórka. Jednym ze sposobów jest siatka na krety (http://www.novmax.pl/siatka-na-krety), która zabezpiecza trawę. Siatka na krety powinna być zastosowana przed wysianiem trawy. Często producenci proponują siatki zabezpieczające przed kretami zrobione z tworzywa sztucznego. Zabezpieczają on trawnik nie tylko przed kretami, ale też przed nornicami, które są wstanie wyrządzić nie mniejsze szkody od kretów.

Wiele osób pragnie odstraszyć krety również innymi sposobami. W sklepach pojawiły się nie tylko siatki na krety (www.novmax.pl), ale także solarne systemy dźwiękowe, które drgają i emitują ultradźwięki, które skutecznie je odstraszają. Są oczywiście rośliny, których zapachu krety nie tolerują. Rośliny te warto posadzić w sąsiedztwie miejsca, gdzie mamy warzywa, które chcemy szczególnie chronić. Do roślin które odstraszają kretymożna zaliczyć dość modne kwiaty jednoroczne - aksamitki. Wydzielają one bardzo mocny zapach, którego krety nie cierpią. Wysiewamy je w pobliżu rządków marchewki, cebuli, na rabatach z hiacyntami.

1 2