Menu strony

Jakimi regułami koniecznie trzeba się kierować, pragnąc wykonać montaż kominka w jednorodzinnym domku?

Najważniejszą sprawą w trakcie montażu kominka w domku jednorodzinnym jest komin. To od niego przede wszystkim zależy montaż kominka, gdyż odpowiada za odprowadzenie dymu który powstaje w czasie spalania opału.

Komin musi być szczelny oraz wykonany z materiałów odpornych na wysoką temperaturę. Musi być również odpowiednio zaizolowany cieplnie. Najkorzystniej, gdy zbudowany jest w środku jednorodzinnego domku (obejrzyj - .

Czy omawiany post nie jest zajmujący? Jeśli tak twierdzisz, kliknij ten odnośnik - zalecam tę stronę (https://klimatyzatory.sosnowiec.pl/zaluzja-do-wentylatora-350-mm-p-196.html), ponieważ znajdziesz tam przyciągające oko teksty.

Wtedy się nie wychładza, a podczas palenia zwraca ciepło do budynku. Dokonując montaż kominka koniecznie trzeba pamiętać o kluczowych regułach podłączenia kominkowego wkładu do komina. Istotna jest odległość od samego podłączenia czopucha do dymowego przewodu w kominie do jego wyjścia nad dachem.

Pozostałe artykuły

Ciepło z gruntu, atmosfery oraz wód - w jaki sposób to pozyskać

pompa ciepła
Materiał ów ma za zadanie wyjaśnić, czym istotnie jest pompa ciepła, których miejscach warto ją zastosować, a także w jakich sytuacjach opłaca się jej montaż oraz używanie. Te przyrządy grzewcze zyskują ostatnio na popularności przede wszystkim dzięki obniżeniu ich cen, ale również przez wzrost cen ciepła.


Wspomniana odległość nie może być mniejsza niż cztery metry. Należy pamiętać o wymiarach komina. Powinny być dostosowane do rozmiarów otworu paleniska kominka. Kominowy przewód powinien mieć zachowany kształt kółka lub prostokąta. Zbyt duży przekrój może powodować trudności w funkcjonowaniu kominka - Mały przekrój może źle wpłynąć na ciąg, co w konsekwencji prowadzi do dymienia wkładu. Kominek w domu winien być wybudowany jak najbliżej komina, by na dymowym przewodzie było jak najmniej zagięć. Lokalizacja kominków o lekkiej konstrukcji jest nieco bardziej dowolna niż murowanych.

ogień płonący w kominku
Stawiając kominek w domu ważne jest stosowne doprowadzenie powietrza do specjalnej komory spalania. Jego niedostateczna ilość jest najczęstszym powodem nieprawidłowego działania kominków. Powietrze nie winno być czerpane od strony garażu lub od strony ulicy. Z takim powietrzem do środka domku jednorodzinnego naprawdę będą napływać niemiłe aromaty jak również jakiekolwiek zanieczyszczenia. Najlepiej pobierać powietrze od strony zachodniej, to stąd najczęściej wieje wiatr.

Przed przystąpieniem do montowania kominka w domu należy także zbadać podłoże w miejscu, gdzie ma zostać ulokowany. Fundament ewentualnie strop winny mieć konkretną wytrzymałość. Przeciętny kominek z wkładem waży pięćset kg. Należy oprócz tego sprawdzić, czy w miejscu przewidzianym na kominek nie przebiegają jakieś przewody gazowej instalacji, grzewczej bądź elektrycznej.
2019/02/25, 07:22