Menu strony
Guns n Roses

Niby jakie są największe atuty słuchania muzyki?

Muzyka jakby nie patrzeć w aktualnej formie towarzyszy ludziom od dosyć niedawna, ale naturalnie trudno nie wiedzieć, że i niegdyś, zanim jeszcze wymyślono elektrykę ludzie mogli się raczyć piękną muzyką. Może za dawnych lat muzyka lepiej na nas oddziaływała?
koncert zespołu rockowego

W jaki sposób dopasować ćwiczenia na gitarę?

Początkujący miłośnicy grania na gitarze nierzadko zadają sobie pytanie, od czego zacząć naukę i na których utworach najlepiej mogli będą nauczyć się porządnej gry. Akurat tak się składa, że nie jest to takie oczywiste, bo nauczenie się określonych utworów albo ich fragmentów jest jedynie pewnym etapem w edukacji. Ugranie sprawnie jakiejś części utworu może oczywiście być bardzo inspirujące jednak trzeba wiedzieć także o tym, że naprawdę ważną rzeczą jest także praca nad sprawnością techniczną oraz umiejętnym poznawaniu teorii muzyki.
muzyka

Płyty winylowe – czy nadal opłaca się z nich korzystać?

W historii całego, szeroko rozumianego przemysłu muzycznego pojawiało się już sporo rozmaitych nośników, które były typowe dla poszczególnych epok. Przez długi czas całkowicie królowały tu na przykład płyty kompaktowe, które w obecnych czasach zostały wyparte przez różne nośniki elektroniczne – obecnie trzymamy muzykę głównie w pamięciach swoich komputerów lub telefonów komórkowych. Tak intensywny rozwój technologii oraz zmiany jakie przyszły razem z nim nie oznaczają jednak, że niektóre starsze rozwiązania straciły na swojej aktualności. Idealnym przykładem mogą tutaj być chociażby płyty winylowe, które pomimo swojego wieku nadal cieszą się niemałą popularnością. Wprawdzie na pewien czas praktycznie zniknęły one z rynku i były uważane wyłącznie za ciekawostkę dla kolekcjonerów, ale w chwili obecnej systematycznie wracają one do łask i coraz więcej ludzi na nowo poznaje ich wspaniałe zalety. Jak najbardziej warto więc zapoznać się z nimi trochę bliżej, ponieważ być może będziemy mogli spojrzeć wówczas na naszą muzykę od zupełnie innej strony.
Bęben djembe

W istocie nie tylko słuchajmy muzyki, ale również ją kreujmy!

Codzienne słuchanie muzyki ma z pewnością wiele uroku. Przecież wielce ciężko tak naprawdę wyobrazić sobie codzienne życie bez najukochańszych muzyków: mamy odmienne upodobania muzyczne, ale to co nas łączy to wielka miłość do muzyki.

Zamawianie płyt w sklepie muzycznym?

Teraz naprawdę często ludzie niemal gubią się w ciągle powstających nowych gatunkach muzycznych, których jest niezwykle dużo. Niejednokrotnie możemy też obserwować przeróżnego rodzaju przepychanki pomiędzy słuchaczami poszczególnych gatunków, którzy starają się udowodnić, że to właśnie ich ulubiony gatunek muzyki jest najlepszy.
Młodzież, pokój młodzieżowy

Każdy lubi coś innego i w tym się przede wszystkim obraca

Każdy z nas rozumie, że istnieje bardzo wiele głównych gatunków muzycznych oraz równocześnie też multum ich odmian, jednak zazwyczaj jest tak, że większość z nas ma swój ulubiony gatunek oraz głównie trzymamy się go tak mocno, że nawet nie chcemy zwracać uwagi na inne typy. A przecież pomimo przemijania lat i pojawiania się co chwilę to innych twórców pokazuje się, że blues jest ciągle niesamowicie modny oraz choć bez wątpienia jego brzmienie odmieniło się od tego pierwotnego, to mimo wszystko sporo osób nadal słucha go z drżeniem serca.
gitara

Warto postawić na polecane sprzęty muzyczne od cenionego producenta na krajowym rynku

Wśród wyjątkowo rekomendowanych na krajowym rynku propozycji nasze mikrofony zdecydowanie się wyróżniają. Producent nieustannie dba o ulepszanie swej propozycji, dlatego też nieprzerwanie pojawiają się wśród nich innowacje. Unowocześniona oferta dostępna jest tak w sklepie stacjonarnym, jak i w sieci – na stronie internetowej producenta. Warto zwrócić uwagę na interesujące propozycje producenta, które są tak często i ochoczo rekomendowane przez samych użytkowników.
Słuchawki, muzyka

Perełki na rynku muzycznym

Niełatwo się nie zgodzić z tymi komentatorami, którzy zauważają całkowity upadek muzyki popularnej. W 2013 roku miało miejsce rozdanie statuetek telewizji MTV, na którym śpiewała idolka młodzieży Miley Cyrus. Jej kawałek był koszmarnym epatowaniem seksem, co wywołało straszny niesmak wśród widzów i krytyków. Od wielu lat można zauważyć, że muzyka nie ma znaczenia – dziś rządzą łatwe teksty, nieskomplikowane rytmy i epatowanie gołym ciałem oraz bogactwem.
koncert

Muzyka jako dobre lekarstwo na wszystko?

Każdy z nas doskonale wie, że rozrywka jest jedną z części naszego życia codziennego, która ma dla nas niesłychanie duże znaczenie. Dzięki niej jesteśmy w stanie skutecznie zapomnieć o otaczających nas problemach, tym samym też jest tak w szeregu przypadków przez nas wybierana jako doskonałe źródło zapomnienia. Niemniej wprawdzie praktyka pokazuje nam, że nasze źródła rozrywki niejako są niezmiernie różnorodne, wobec tego też tak trudno jest wyznaczyć jedną, najbardziej skuteczną, ale i równolegle znaną metodę zabijania wolnego czasu.
Deep Purple

Zaskakujące gwiazdy na festiwalach polskich

Następny rok będzie obfitował w niemało eventów czy koncertów muzycznych, ku wielkiej uciesze pasjonatów. Nie tylko fani muzyczni z naszego kraju, ale również z zagranicy chętnie skorzystają ze sporych możliwości im proponowanych. Od ubiegłego roku niezwykle głośno jest o raczkującym dopiero zespole brytyjskim Disclosure, jaki z niekrytą pasją tworzy elektroniczne połączenia, wyrażając tym samym własne pomysły. Grupa Deep Purple w Polsce powraca z podwójną siłą, bo aż na dwa koncerty. Będzie się działo!
1 2 3 4 5 6 7