Menu strony

Kwiaciarnie zawsze żywe

Ostatnimi czasy mnóstwo ludzi decyduje się na otworzenie własnej firmy. Idee są różne. Część przedsiębiorców decyduje się na wejście na rynek, gdzie jest spora konkurencja - choćby salon fryzjerski albo sklep odzieżowy. Czasem przedsiębiorcy zabierają się za dziedzinę, o której nie mają pojęcia, myśląc, że jakoś to będzie. To widać na przykładzie wielu firm kateringowych. Istnieje jednakże branża, do której można wejść stosunkowo łatwo i jeśli tylko wynajdziemy świetną lokalizację i będziemy ciężko pracować - sukces jest pewny. Idzie mianowicie o kwiaciarnie.
kwiaty-2

Piękne stroiki ze sztucznych kwiatów - jak je zrobić

Wszyscy doskonale wiemy, jak niewesoła jest obecnie sytuacja na rodzimym rynku pracy. Niezwykle trudno jest znaleźć dobrze płatną posadę. Nawet osoby z tytułem magistra są zmuszeni pracować poniżej swoich umiejętności.
Storczyki

Zadbaj o storczyki

Ogród nieopodal czterech kątów, w którym sadzi się różne kwiaty i warzywa, to wspaniała sprawa. Sporo ludzi nie wie, jakie szczęście może podarować sadzenie różnych roślin i podziwianie, jak ładnie rosną.
Ogród pełen cienia

Jak wybierać narzędzia ogrodnicze

Wiosna to czas porządków w ogrodzie, do których potrzeba się perfekcyjnie przygotować. Czy lepiej nabywać sprzęt w drobnych sklepikach czy też w marketach, czy polować na okazje czy nabywać narzędzia bardziej sprawdzone? Zwyczajowo lepiej nie żałować nigdy pieniędzy na ważne narzędzia ogrodnicze.
Kiełkująca trawa

Mieszanki trawnikowe, czyli które nasiona kupić, aby cieszyć się pięknym trawnikiem?

Piękny, intensywnie zielony trawnik to szczyt marzeń każdego działkowicza. Jednak co należy zrobić, aby samemu uzyskać taki trawnik na naszej działce? Najistotniejszą sprawę stanowią starannie wyselekcjonowane nasiona traw, a także dokładna pielęgnacja rosnącej trawy.
Oczko

Oczko wodne - zakładanie oczka wodnego

Jedną z najpiękniejszych ozdób ogrodowych jest oczko wodne. Pomimo, iż jego założenie i utrzymanie w idealnej formie wymaga wielu wysiłków, jednak warto w nie zainwestować, ponieważ stanie się magicznym miejscem relaksu. Zanim przystąpimy do wykonania, najpierw musimy zaplanować jego kształt i głębokość oraz miejsce, w którym będzie się znajdować.
Zioła w ogrodzie

Zbawienna moc ziół

Wiedza zwykłego człowieka na temat ziół oraz sposobu działania niektórych z nich jest niewielka. Kiedyś powszechna, zwłaszcza wśród osób z małych miejscowości jak i wsi, stopniowo zanikała. Czy coraz większa popularność medycyny naturalnej sprawi, iż ziołolecznictwo przeżyje swój renesans?
kwiaty12

Sztuczne kwiaty jako ozdoba

Część ludzi uważa, że ozdoby ze sztucznych kwiatów są mało estetyczne. Może być zupełnie inaczej. Nie mogą rywalizować z pięknem żywych, jednak specjaliści robią z nich wyjątkowe ślubne wiązanki.

Oferta hurtowni florystycznej

Kwiaty okazują się dobre na wszystkie okazje. W dzisiejszych czasach ilość możliwości jest w stanie niemal przyprawić o długotrwały ból głowy. Aby dobrze wybrać najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem i zainteresować się hurtowniami florystycznymi.
Jabłka

Jabłka do przetworów

Okres letni w rozkwicie, a to oznacza, że możemy rzucić się w wir robienia przetworów. To dowiedzione - żaden sklepowy dżem nie smakuje tak jak domowy. Konfitury, musy owocowe, warzywa w zalewie, zawsze wspaniałe małosolne albo kiszone ogórki - smak raju. By zabrać się za domową produkcję słodkości należy najpierw zaopatrzyć się w produkty. Mamy wiele opcji. Możemy pójść na lokalny bazarek, możemy zamówić owoce bezpośrednio u rolnika, ale najłatwiejsze rozwiązanie to owoce warzywa hurt.
1 2 3 4 5 6 7