Menu strony
chryzantema

Uprawa chryzantem w Praszce ogromnie przyzwoicie się rozbudowuje i zdobywa nowych klientów

Kwiaty są ważnym aspektem i towarzyszą ludziom w licznych momentach. Ogrodnicy, jacy trudzą się hodowlą kwiatów na wysoką skalę muszą bardzo rzetelnie dbać o sporo znaczących szczegółów, jakie posiadają kolosalny wpływ na rozkwitanie roślin. W słynnej z hodowli chryzantem Praszce funkcjonuje paru właścicieli, jacy z dobrym skutkiem prowadzą swoją działalność, a chryzantema jest dla nich bazą zarobku.
Sztuczna trawa

Zadbaj o trawnik w ogrodzie

Bardzo gwałtownie idzie wiosna, czas, w którym, jak tylko znikną śniegi, a pozostanie woda, zaczną w oczach rozwijać się wszelkie rośliny: drzewa, kwiaty, aksamitka w doniczce, no i trawniki.
Chryzantemy

Polskie chryzantemy.

Przepiękne kwiaty, jakim są bez wątpienia chryzantemy Polakom kojarzą się w szczególności z jesienią jak również świętem Wszystkich Świętych. Jednak chryzantemy to olbrzymia grupa roślin. Ich popularność jest tak ogromna, że bez trudu możemy je kupić w każdej kwiaciarni. W Polsce na chryzantemy mówimy również złocienie. Warto znać tę inną nazwę, która może wprowadzić nas czasem w błąd, jeżeli nie znamy tegoż zwrotu.
Ogródek skalny

Ogródek w Internecie

Portal ogrodniczy to branżowa witryna, skierowana dla wszystkich ludzi, którzy uwielbiają kultywować ogródek. Na portalu zwykle działa forum internetowe, na które każdy może się zarejestrować i postawić odpowiednie pytanie. Żaden ambaras na pewno nie zostanie bez pomocy, bo na tego rodzaju forach są dziesiątki pomocnych użytkowników, chętnych, by dzielić się doświadczeniem z resztą świata.
w parku

Cudowna pogoda a tu alergiczne objawy. Nikt sobie tego nie życzy. Co z tym zrobić, jak z tym walczyć?

nieprzyjemne to, kiedy wychodzi słońce, temperatura wzrasta, resztki śniegu znikają, a my, alergicy zaczynamy kichać i ogólnie nieprzyjemnie się czuć. przechadzki czy sprzątanie na świeżym powietrzu, w ogrodzie powodują ból głowy, katar i niedobre nastrój, a my sobie myślimy i podziwiamy troszkę z zazdrością tych wszystkich, którym nie doskwiera alergia. No cóż… Mimo tego typu utrudnień nauczyliśmy się żyć z taką dolegliwością.
ogród

Które wybrać drzewa i krzewy do naszego ogródka?

Krzewy i drzewa tworzą podstawę ogródka. Wydzielają przestrzeń w ogrodzie, osłaniają od uciążliwego sąsiedztwa. Drzewka iglaste w przeciwieństwie do bylin zdobią nawet zimą.
Z powodu wielkości oraz długowieczności drzewa oraz krzewy są stałym składnikiem ogródka. Często przesądzają o jego charakterze. Z tej przyczyny warto odpowiednio obmyślić, które krzewy i drzewa ozdobne dobrać do ogródka. Również dobór punktu w którym drzewa ozdobne zostaną posadzone, powinien zostać dokładnie przemyślany. Wielkiej dyscypliny wymaga urządzanie niewielkich ogrodów. Przed zakupem roślin koniecznie trzeba brać pod uwagę ich ostateczne wymiary, i zobaczyć w wyobraźni jak po latach wypełnią przestrzeń naszego ogródka.
nasiona

W jakim celu zaprawia się nasiona przed zasiewem

Proces zaprawiania ziaren, nazywane też bejcowaniem , to przeważnie działanie praktykowane przez olbrzymie koncerny produkujące żywność na handel. By plony były zdrowe oraz liczne do wysiewu należy wykorzystać zdrowy materiał roślinny. Olbrzymie znaczenie ma też jakość ziemi a także nasion, które mogą być zasiedlone przez grzyby, wirusy i bakterie, które zaczynają atakować roślinę w pierwszej fazie – podczas kiełkowania.
Tulipany

Dlaczego warto kupować kwiaty w kwiaciarni internetowej

Kwiaciarnie internetowe - pozornie ten pomysł wydaje się nieco zaskakujący. No bo jak to? kwiaty przez internet? Przecież kwiaty należy obejrzeć, powąchać, skontrolować czy wytwór kwiaciarki odpowiada naszym oczekiwaniom. Może i przez internet powąchać kwiatów nie można, ale obejrzeć je możemy bez wątpienia. Kwiaciarnie internetowe to znakomite wyjście, gdy chcemy dać pachnący bukiet komuś bliskiemu, kto przebywa w innym mieście. Albo zwyczajnie mamy ochotę zrobić komuś miłą niespodziankę.
Zioła w ogrodzie

Zbawienna moc ziół

Świadomość zwykłego człowieka w kwestii ziół i sposobu działania niektórych z nich jest mała. Kiedyś powszechna, głównie wśród osób z mniejszych miejscowości i wsi, stopniowo zanikała. Czy coraz większa popularność medycyny naturalnej sprawi, iż leczenie za pomocą ziół przeżyje swój renesans?
kwiaty13

Gdzie znaleźć ładne sztuczne kwiaty

Artykuły florystyczne to przedmioty, które bezspornie będą bardzo pomocne do dekoracji naszego domu bądź też mieszkanka. W szczególności należy kojarzyć je z kwiatami sztucznymi, które możemy zobaczyć w bardzo wielu pomieszczeniach, nie tylko tych prywatnych domów.