Menu strony
Liliowiec ogrodowy

Kwiaty – dostarczanie w przeróżnych miejscowościach

Od niepamiętnych czasów kwiaty były podarkiem, który wyraża dużo więcej niż słowa. Obdarowanie bliskiego kwiatami mogło sugerować jedną ze sporej ilości, nawet skrajnych, emocji.
Dekoracyjny ogródek przed domem

Jak stworzyć ogród marzeń?

Na samym wstępie warto oczyścić ogród z niepożądanych chwastów bądź na przykład z różnych pozostałości po budowie. Następnie trzeba przyszykować należyte podłoże pod kwiaty. Jeżeli istniejąca gleba jest sypka to znaczy, że jest zbyt piaszczysta, natomiast, jeśli zbija się w grudy to jest nazbyt gliniasta. Tą piaszczystą trzeba wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dorzucić gruboziarnistego piasku bądź niewielkiego żwiru. Znaczące jest także pH gleby. Rośliny wzrastają optymalnie w glebie o pH obojętnym. Aby określić kwasowość gleby wystarczy kupić kwasomierz polowy czy też elektroniczny.
w parku

Cudowna pogoda a tu alergiczne objawy. Nikt sobie tego nie życzy. Co z tym zrobić, jak z tym walczyć?

niemiłe to, kiedy świeci słońce, temperatura rośnie, resztki śniegu topnieją, a my, alergicy zaczynamy kichać i generalnie źle się czuć. przechadzki czy sprzątanie na świeżym powietrzu, w ogrodzie powodują ból głowy, katar i niedobre usposobienie, a my sobie dumamy i podziwiamy trochę z zawiścią tych wszystkich, którym nie dolega alergia. No cóż… Mimo tego typu przeszkód nauczyliśmy się funkcjonować z tą dolegliwością.
Pierwsze przymrozki

Oczędzaj czas korzystająć z usług kwiaciarni internetowej

Kwiaty od zawsze wspomagały mężczyzn swą nieopisaną pomocą w rozwiązywaniu trudnych sytuacji z kobietami. Ten perfekcyjny prezent, od którego bardziej skuteczne są prawdopodobnie tylko brylanty, przydaje się na niemal wszystkie okazje, a na dodatek można je wręczyć niemal każdej osobie, bez względu na stan społeczny czy płeć. Dodatkowo, nieformalny język kwiatowy pozwala na wyrażenie w zasadzie wszystkich uczuć w stosunku do drugiej osoby.
Ogródek skalny

Ogródek w Internecie

Portal ogrodniczy to branżowa witryna, skierowana dla wszystkich ludzi, którzy uwielbiają kultywować ogródek. Na portalu zwykle działa forum internetowe, na które każdy może się zarejestrować i postawić odpowiednie pytanie. Żaden ambaras na pewno nie zostanie bez pomocy, bo na tego rodzaju forach są dziesiątki pomocnych użytkowników, chętnych, by dzielić się doświadczeniem z resztą świata.
ogródek

Ogród zachwycający przez cały rok

Całoroczny ogród, który cieszyć będzie piękną roślinnością to marzenie wielu osób. Planując zaprojektowanie takiego miejsca należy oczywiście pod uwagę wziąć wiele aspektów i starannie dobierać zarówno materiały, jak też i ekipę, która wzniesie oranżerię. Tylko w ten sposób będziemy mieć pewność, że nasz projekt zostanie zrealizowany.
Chryzantema wielkokwiatowa

Czas chryzantem

Jesień jest porą chryzantem nie tylko w Japonii i Chinach, także u nas w Polsce. Chryzantemy oprócz astrów i wrzosów są symbolem jesieni, tak jak jesienne róże „mówią nam o pożegnaniu”. Gdy w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny idziemy na cmentarze w dłoniach często trzymamy te piękne kwiaty. O zmroku listopadowe cmentarze - w oparach dymu unoszącego się nad płonącymi zniczami, i mocnej woni chryzantem – wyglądają zjawiskowo. Lubię ten widok. Lubię też patrzeć na chryzantemy w innym, dziennym świetle jak kwitną na moim balkonie; kupuję je od lat i cieszę się ich urodą aż do mrozów.
hodowla labradorów

Czworonożny partner człowieka - właściwie co powinniśmy wiedzieć przed zakupem psa

Psy od zawsze były nieodłącznymi przyjaciółmi ludzi. Każdy, kto raz zamieszkał pod jednym dachem z Czworonogiem, nie wyobraża już sobie funkcjonowania w samotności. Widocznie ma to swoje solidne podstawy.


Czworonożny partner człowieka - właściwie co powinniśmy wiedzieć przed zakupem psa

O fakcie, że nie ma wierniejszego przyjaciela niż pies wiadomo od dawna.
Ogród pełen cienia

Jak wybierać narzędzia ogrodnicze

Wiosna to czas porządków w ogrodzie, do których należy się perfekcyjnie przygotować. Czy lepiej kupować sprzęt w małych sklepach czy też w hipermarketach, czy polować na okazje czy nabywać narzędzia bardziej sprawdzone? Zazwyczaj lepiej nie żałować nigdy pieniędzy na niezbędne narzędzia ogrodnicze.
drzewa liściaste

Doświadczona oraz drobiazgowa pielęgnacja różnych drzew w Warszawie

Doświadczona i skrupulatna pielęgnacja drzew w Warszawie ma ogromnie znaczne znaczenie, gdyż to właśnie wygląd drzew znacznie wpływa na design całego miasta. Drzewa nie tylko są ważkim fragmentem całego środowiska, które zamieniają dwutlenek węgla na tlen, ale również pełnią rolę estetyczną. Bezsprzecznie o wiele milej spaceruje nam się w ślicznym i zadbanym parku, niż w miejscu, w jakim drzewa się niezadbane, uschnięte, natomiast pod nogami szeleszczą brzydkie, nieestetyczne liście.
1 2 3 4 5 6 7 8