Menu strony
Papier
Opakowania tekturowe

Wielorakie rodzaje i zastosowanie papieru, co można z niego jeszcze wytworzyć?

Papier od bardzo dawnych czasów spełnia niezwykle ważną funkcję w życiu człowieka. Wynaleziony kilka wieków temu, aż do chwili obecnej spełnia różnorodne, ale często bardzo istotne funkcje. Samych odmian tego tworzywa jest bardzo dużo, a wyróżniane są na przykład ze względu na grubość i gęstość arkuszy papierowych. Zróżnicowane są też sposoby produkcji tego tworzywa, do większości z nich stosuje się ścier drzewny. Ostatnio coraz częściej patrzy się na to, by nie produkować tego tworzywa z drewna, gdyż drzew na całym świecie jest coraz mniej.
śmieci

W jaki sposób wyrzucać odpady, czyli konkretnie zbudowane pojemniki na odpady

Ekologiczna świadomość mieszkańców naszego kraju staje się większa z dnia na dzień. Obecnie wiemy już, że wyrzucanie odpadów do lasu to tylko pozorne pozbywanie się problemu i jednocześnie negatywne oddziaływanie na środowisko, które nas otacza. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę z tego, że odpady muszą być odpowiednio składowane. W przeciwnym razie będą stanowiły duże zagrożenie sanitarne. Gdzie i jak składować odpady?
przykładowa notatka

Zatroszczmy się o naszą Ziemię a więc recykling

Codziennie wytwarzamy i dostajemy materiały o różnym stopniu ważności i poufności. Uwieczniamy je nie tylko na tradycyjnym papierze, lecz coraz częściej za pomocą elektronicznych nośników danych, czyli płyt CD, dyskietek czy twardych dyskach naszych komputerów. Systematycznie jesteśmy także odbiorcami różnych informacji – banki powiadamiają nas o stanie kont bądź kart kredytowych, a przyjaciele i bliscy – kartki lub listy.
meble

Nowe a także potrzebne akcesoria meblowe do każdego mieszkania.

Razem z wejściem ustawy o segregacji śmieci, da się zauważyć, że ludzie w pewien sposób bardziej poczęli dbać o schludność jak i ład. Każdy mieszkaniec domków jednorodzinnych został zaopatrzony w kosze do segregacji śmieci, by poniekąd ułatwić pracę służbą komunalnym.