Menu strony
Otoczenie
ścieki

Na czym polega proces oczyszczania ścieków? Jakiego rodzaju etapy występują podczas tego procesu? Co jest najważniejsze?

Oczyszczanie ścieków jest bardzo ważne, to sprawia, że nasze otoczenie może być zachowane w czystości. Dobra oczyszczalnia jest obowiązkowa w każdym miejscu, gdzie mieszkają ludzie. Ciężko sobie wyobrazić zwyczajne funkcjonowanie bez jej normalnego działania. Przeważnie o tym nie myślimy, ponieważ są one niewidzialne, lecz każdy z nas musi wiedzieć, w jaki sposób działają. Jak wygląda więc zasada funkcjonowania oczyszczalni ścieków?
elektroniczny pastuch dla psa

Jak dać sobie radę z niesfornym psiakiem? Jak sprawić, aby nie uciekał z podwórka?

Wiele osób marzy o tym, ażeby mieć cudowny dom, równo ścięty trawnik, generalnie perfekcyjne otoczenie. Kiedy już spełnią się te marzenia, to będziemy zdawać sobie sprawę, iż brakuje nam psa, by chronił naszego dobytku.
śmieciarka

Dbaj o nasze środowisko

W naszym kraju nie tak dawno zmieniono reguły, którymi kierują się usługi komunalne. To korzystne posunięcie, mimo tego, iż na starcie wprowadzania nowych praw panował wielki chaos. Wielu rodaków nie miało dostępu do odpowiednich pojemników na odpadki, na ulicach zalegały stosy niewywiezionych śmieci. Teraz trzeba powiedzieć, że kwestia została uregulowana. W okolicy domów stanęły odpowiednio oznakowane pojemniki, a lokatorzy dostali obowiązujące instrukcje od firm komunalnych. Miejmy nadzieję na to, by rodacy wreszcie zobaczyli, jak niezbędne jest dbanie o Ziemię poprzez segregację śmieci.