Menu strony
Porady
Ryba pływająca w akwarium

Dobre rady na temat idealnego doboru oświetlenia do akwarium

Dobrze dobrane oświetlenie w domowym akwarium jest istotne dla utrzymania dobrej kondycji roślin akwariowych, oraz ryb i pozostałych stworzeń. Źle dopasowane oświetlenie powoduje niekiedy gnicie roślin w akwarium, obumieranie ryb czy nadmierny rozwój glonów. By temu zapobiec, istotna jest temperatura światła oraz ciepło, które jest wydzielane przez źródło. Dla domowego zastosowania kompletnie nieprzydatne okazują się niektóre źródła światła – jak lampy rtęciowe i metalohalogenowe.
kot

Trzymanie kotów w mieszkaniu

Koty są jednymi z najbardziej popularnych zwierząt domowych. Cechuje je duża doza niezależności, czym różnią się od psów. Inną różnicą może być to, że koty nie wymagają wyprowadzania na spacer przez człowieka. Z tej przyczyny chętnie przygarniane są przez ludzi, którzy mają mniej czasu z uwagi na wykonywany zawód i inne obowiązki. W sytuacji gdy mieszka się w raczej spokojnej okolicy, możliwe jest wypuszczanie zwierzęcia na dwór.
Kosiarka samojezdna

W jaki sposób założyć zielnik w swej kuchni?

ogródek na parapecie w pomieszczeniu kuchennych? To wcale nie skomplikowane! Woniejąca ziółkami kuchnia stanie się inspirującym miejscem dla twoich nowych pomysłów kucharskich, natomiast świeże listki sprawią, iż sporadycznie sięgać będziesz po opakowania z suszonymi przyprawami.