Menu strony
Montaż
pompa ciepła

Ciepło z gruntu, atmosfery oraz wód - w jaki sposób to pozyskać

Artykuł tenże ma za zadanie wyjaśnić, czym faktycznie jest pompa ciepła, których miejscach dobrze jest ją zastosować, a także w jakich sytuacjach opłaca się jej montaż a także używanie. Owe przyrządy grzewcze zyskują ostatnio na popularności głównie dzięki obniżce ich cen, ale również przez wzrost cen paliw do ogrzewania.
Pompa ciepła

Pompy ciepła - rozwiązanie pozwalające sprawnie odciążyć domowy budżet oraz troszczyć się o środowisko naturalne

Spore opłaty za energię elektryczną, jak też liczne apele tyczące się ochrony środowiska stanowią świetny dowód na to, że najwyższy czas, aby zapewnić sobie odnawialne źródło energii. Skutecznym rozwiązaniem są pompy ciepła, jakie nie bez przyczyny cieszą się niesamowicie dużą popularnością. Powinniśmy także mieć świadomość, iż pompy to sprzęt pozwalający na sprawny montaż, a w związku z tym coraz częściej możemy spotkać się z nimi w polskich gospodarstwach.
sklepy

Fotowoltaika jako wolność eksploatatorów

Wykorzystać energię słoneczną można nie tylko przy pomocy dających ciepło, lecz również ogniw fotowoltaicznych, produkujących energię elektryczną.
kominek w domu

Jakimi regułami koniecznie trzeba się kierować, pragnąc wykonać montaż kominka w jednorodzinnym domku?

Najważniejszą kwestią podczas montowania kominka w jednorodzinnym domku jest komin. To od niego w głównej mierze zależy montaż kominka, gdyż odpowiada za odprowadzenie dymu powstającego w trakcie spalania opału.
Ryba pływająca w akwarium

Dobre rady na temat idealnego doboru oświetlenia do akwarium

Dobrze dobrane oświetlenie w domowym akwarium jest kluczowe dla utrzymania dobrej kondycji roślin akwariowych, jak również ryb i pozostałych stworzeń. Źle dopasowane oświetlenie powoduje niekiedy gnicie roślin akwariowych, zdychanie ryb czy nadmierny rozwój glonów. W celu zapobiegania tym zjawiskom, istotna jest temperatura światła oraz ciepło, które jest wydzielane przez źródło. Do domowego akwarium kompletnie niepotrzebne okazują się niektóre urządzenia oświetleniowe – jak lampy rtęciowe i metalohalogenowe.