Menu strony
Montaż
Pompa ciepła

Pompy ciepła - rozwiązanie pozwalające sprawnie odciążyć domowy budżet oraz troszczyć się o środowisko naturalne

Rosnące opłaty za energię elektryczną, jak również liczne apele tyczące się ochrony środowiska stanowią bardzo dobry dowód na to, iż najwyższa pora, aby zagwarantować sobie odnawialne źródło energii. Skutecznym rozwiązaniem są pompy ciepła, które nie bez przyczyny cieszą się niezmiernie dużą popularnością. Warto też zdawać sobie sprawę, iż pompy to sprzęt umożliwiający sprawny montaż, a co za tym idzie coraz częściej możemy spotkać się z nimi w polskich gospodarstwach.
kominek w domu

Jakimi regułami koniecznie trzeba się kierować, pragnąc wykonać montaż kominka w jednorodzinnym domku?

Kluczową kwestią w czasie montowania kominka w domku jednorodzinnym jest komin. To od niego przede wszystkim jest zależny montaż kominka, gdyż odpowiada za odprowadzenie dymu który powstaje w czasie spalania drewna.
Ryba pływająca w akwarium

Dobre rady na temat idealnego doboru oświetlenia do akwarium

Właściwie dobrane oświetlenie w domowym akwarium jest istotne dla utrzymania w dobrej formie roślin w akwarium, oraz ryb i pozostałych stworzeń. Niewłaściwie dopasowane światło może powodować gnicie roślin w akwarium, obumieranie ryb czy zbyt duży rozwój glonów. W celu zapobiegania tym zjawiskom, ważna jest temperatura światła oraz energia cieplna, która jest wydzielana przez źródło. Dla domowego zastosowania zupełnie niepotrzebne okazują się niektóre źródła światła – jak lampy rtęciowe i metalohalogenowe.
sklepy

Fotowoltaika jako wolność eksploatatorów

Spożytkować energię słoneczną można nie tylko przy pomocy wytwarzających ciepło, lecz także ogniw fotowoltaicznych, produkujących energię elektryczną.
pompa ciepła

Ciepło z gruntu, atmosfery oraz wód - w jaki sposób to pozyskać

Artykuł tenże ma za zadanie wyjaśnić, czym faktycznie jest pompa ciepła, których miejscach dobrze jest ją zastosować, a także w jakich sytuacjach opłaca się jej montaż a także używanie. Owe przyrządy grzewcze zyskują ostatnio na popularności głównie dzięki obniżce ich cen, ale również przez wzrost cen paliw do ogrzewania.