Menu strony
Montaż
sklepy

Fotowoltaika jako wolność eksploatatorów

Spożytkować ciepło które emituje słońce można nie tylko przy pomocy dających ciepło, lecz także ogniw fotowoltaicznych, produkujących energię elektryczną.
pompa ciepła

Ciepło z gruntu, atmosfery oraz wód - w jaki sposób to pozyskać

Materiał ów ma za zadanie wyjaśnić, czym istotnie jest pompa ciepła, których miejscach warto ją zastosować, a także w jakich sytuacjach opłaca się jej montaż oraz używanie. Te przyrządy grzewcze zyskują ostatnio na popularności przede wszystkim dzięki obniżeniu ich cen, ale również przez wzrost cen ciepła.
Pompa ciepła

Pompy ciepła - rozwiązanie pozwalające sprawnie odciążyć domowy budżet oraz troszczyć się o środowisko naturalne

Wysokie opłaty za energię elektryczną, jak również liczne apele tyczące się ochrony środowiska stanowią doskonały dowód na to, że najwyższa pora, aby zapewnić sobie odnawialne źródło energii. Skutecznym rozwiązaniem są pompy ciepła, jakie nie bez przyczyny cieszą się niesamowicie dużą popularnością. Warto też pamiętać, że pompy to sprzęt umożliwiający sprawny montaż, a w związku z tym coraz częściej mamy okazję, aby spotkać się z nimi w polskich gospodarstwach.
kominek w domu

Jakimi regułami koniecznie trzeba się kierować, pragnąc wykonać montaż kominka w jednorodzinnym domku?

Kluczową kwestią w czasie montowania kominka w domku jednorodzinnym jest komin. To od niego przede wszystkim jest zależny montaż kominka, gdyż odpowiada za odprowadzenie dymu który powstaje w czasie spalania drewna.
Ryba pływająca w akwarium

Dobre rady na temat idealnego doboru oświetlenia do akwarium

Właściwie dobrane oświetlenie w domowym akwarium jest istotne dla utrzymania w dobrej formie roślin w akwarium, oraz ryb i pozostałych stworzeń. Niewłaściwie dopasowane światło może powodować gnicie roślin w akwarium, obumieranie ryb czy zbyt duży rozwój glonów. W celu zapobiegania tym zjawiskom, ważna jest temperatura światła oraz energia cieplna, która jest wydzielana przez źródło. Dla domowego zastosowania zupełnie niepotrzebne okazują się niektóre źródła światła – jak lampy rtęciowe i metalohalogenowe.