Menu strony
Roślina
Jesienny czar chryzantem

Uprawa chryzantem

Chryzantema to jedyna w swoim rodzaju, popularna roślina ozdobna o pięknych okrągłych kwiatostanach. Jej płatki mogą mieć rozmaite barwy – od złotej przez czerwień i purpurę po białe, różowe i pomarańczowe.
Czerwone kwiaty amarylis

Jak dbać o wymagające kwiaty oraz rośliny?

W czym znajduje się wyjątkowość rośliny takiej jak bukszpan? Wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z głęboką zielenią, przepięknym zapachem i z Wielkanocą. Możliwości dekorowania domów oraz mieszkań tą rośliną są niesamowicie duże, dlatego co osoba to idea. Każdy z nas może również kupić za niewielkie pieniądze nasiona tej rośliny. Dzięki temu będzie mógł cieszyć się jej pięknym wyglądem przez okrągły rok. Rośliny tego typu, jak również wszelkie rośliny ozdobne od dawna cieszą się sporą popularnością.
nasiona

W jakim celu zaprawia się nasiona przed zasiewem

Definicja zaprawiania ziaren, nazywane też bejcowaniem , dotyczy przede wszystkim działań stosowanych przez ogromne przedsiębiorstwa produkujące żywność na szeroką skalę. Aby plony były zdrowe i liczne do wysiewu trzeba użyć zdrowego materiału roślinnego. Wielkie znaczenie ma też jakość ziemi oraz ziaren, które mogą być skażone przez grzyby, wirusy czy też bakterie, które rozpoczynają groźny atak na roślinę już na etapie kiełkowania.
rozwinięte drzewo jabłoni

Sadzenie roślin a egzotyczne gatunki

Aktualnie niemałym uznaniem w naszym społeczeństwie cieszą się dekoracyjne oraz egzotyczne rośliny, wśród których niezaprzeczalnie prym wiodą drzewa owocowe. Obdarzane sporą uwagą, a co za tym idzie, popularne jagody kamczackie to rośliny wyjątkowe. Wielu zapyta, na czym dokładnie ta niezwykłość jest oparta? Są to rośliny ozdobne o kulistym oraz zwartym pokroju. Stanowią niepowtarzalną ozdobę ogrodu, dlatego warto stawiać na egzotyczne gatunki uprawianych roślin.
mała jodła koreańska

Rośliny coraz popularniejsze w kraju

Dbałość o estetykę naszych domów, mieszkań czy ogrodów to nasza istotna cecha charakterystyczna. Coraz więcej z nas stawia na egzotyczne wręcz gatunki, z tego też powodu hiacynty cieszą się tak sporą oraz ciągle rosnącą popularnością. Te wyjątkowe i barwne kwiaty mogą być uprawiane nawet do czterech lat na tym samym obszarze ziemi. Eksperci z zakresu sadownictwa oraz ogrodnictwa rekomendują jednak sadzenie tych roślin w czasie jesieni, ponieważ dzięki temu nie będą one narażone na różnego typu bakterie oraz grzyby.