Menu strony
Roślina
Jesienny czar chryzantem

Uprawa chryzantem

Chryzantema to prześliczna, często hodowana roślina ozdobna o olśniewających kulistych kwiatostanach. Jej płatki mogą mieć różnorodne barwy – od złotej przez czerwień i purpurę po białe, różowe i pomarańczowe.
mała jodła koreańska

Rośliny coraz popularniejsze w kraju

Troszczenie o estetykę naszych domów, mieszkań czy ogrodów to nasza istotna cecha charakterystyczna. Coraz więcej z nas wybiera egzotyczne wręcz gatunki, dlatego hiacynty cieszą się tak sporą oraz stale wzrastającą popularnością. Te szczególne i wielobarwne kwiaty mogą być uprawiane nawet do czterech lat na tej samej ziemi. Profesjonaliści z zakresu sadownictwa oraz ogrodnictwa wskazują jednak sadzenie tych roślin w czasie jesieni, bo dzięki temu nie będą one narażone na różne bakterie i grzyby.
nasiona

W jakim celu zaprawia się nasiona przed zasiewem

Zaprawianie nasion, nazywane również bejcowaniem , dotyczy przede wszystkim działań stosowanych przez większe koncerny zajmujące się produkcją na handel. Aby plony były zdrowe oraz liczne do wysiewu trzeba użyć zdrowego materiału roślinnego. Wielkie znaczenie ma również jakość gleby i nasion, które mogą być zasiedlone przez grzyby, wirusy czy też bakterie, które rozpoczynają groźny atak na roślinę już na etapie kiełkowania.
Czerwone kwiaty amarylis

Jak dbać o wymagające kwiaty oraz rośliny?

W czym znajduje się wyjątkowość rośliny takiej jak bukszpan? Wielu osobom kojarzy się w szczególności z głęboką zielenią, pięknym zapachem oraz z Wielkanocą. Możliwości dekorowania domów oraz mieszkań tą rośliną są niezwykle duże, dlatego co osoba to idea. Każdy z nas może także kupić za niewielkie pieniądze nasiona tej rośliny. Dzięki temu będzie mógł cieszyć się jej pięknym wyglądem przez okrągły rok. Rośliny tego rodzaju, a także wszelkie rośliny ozdobne od dawna cieszą się ogromną popularnością.
rozwinięte drzewo jabłoni

Sadzenie roślin a egzotyczne gatunki

Obecnie szczególnym uznaniem w naszym kraju cieszą się ozdobne i oryginalne rośliny, wśród których niezaprzeczalnie prym wiodą drzewa owocowe. Obdarzane sporą uwagą, a co za tym idzie, popularne jagody kamczackie to rośliny niezwykłe. Wielu zapyta, na czym dokładnie ta wyjątkowość się opiera? Są to rośliny dekoracyjne o kulistym oraz zwartym pokroju. Są wyjątkową ozdobą ogrodu, dlatego warto stawiać na egzotyczne gatunki wybieranych roślin.