Menu strony
Kwiat
Kompozycja ze sztucznych kwiatów

Aktualna kondycja rynku kwiatów

Obecnie na rynku kwiatowym można dostrzec wiele istotnych zachowań. Zacznijmy od tego że coraz popularniejsze są sztuczne kwiaty, z drugiej strony kwiaty cięte tracą na popularności. O tym skąd się wzięła taka sytuacja, oraz jakie są perspektywy na najbliższe lata, można przeczytać w naszym podsumowaniu.
Chryzantema wielkokwiatowa

Czas chryzantem

Jesień jest porą chryzantem nie tylko w Japonii i Chinach, także u nas w Polsce. Chryzantemy oprócz astrów i wrzosów są symbolem jesieni, tak jak jesienne róże „mówią nam o pożegnaniu”. Gdy w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny idziemy na cmentarze w dłoniach często trzymamy te piękne kwiaty. O zmroku listopadowe cmentarze - w oparach dymu unoszącego się nad płonącymi zniczami, i mocnej woni chryzantem – wyglądają zjawiskowo. Lubię ten widok. Lubię też patrzeć na chryzantemy w innym, dziennym świetle jak kwitną na moim balkonie; kupuję je od lat i cieszę się ich urodą aż do mrozów.
kwiaty chryzantemy

Uprawa chryzantem w Praszce – doskonałe miejsce do zakupu chryzantemy i zasięgnięcia porady odnoszącej się do jej uprawy.

Niemal każda jednostka śni o swoim ogródku lub działce. Jest to przeważnie miejsce kojarzące się z odpoczynkiem i równowagą, w którym możliwe jest ukryć się na moment. Ale aby móc skorzystać z momentu odprężenia w cudownym otoczeniu znaczące jest, aby na początku dobrze je zagospodarować i właściwie o nie się zatroszczyć.
Wiosenne tulipany

Najładniejsze cięte kwiaty

Bukiet świeżo zerwanych kwiatów potrafi poprawić humor i oczywiście dodaje energii domu. Kwiaty zwykle dostajemy z okazji urodzin, chociaż od czasu do czasu same chodzimy po nie do sklepu. Idealnie mieć prywatny kwiatowy ogórek, ale dla mieszkańców centrum dużego miasta jak kwiaciarnia Wrocław jest jedynym źródłem, w którym można kupować kwiaty.
duże białe donice

Kwadratowe doniczki będą się niesamowicie prezentować

Jeśli uwielbiamy kwiaty i posiadamy do nich rękę, tak że bez trudów nam rosną, to obowiązkowo musimy je pokazywać. Wtenczas wszyscy będą mogli poznać nasz talent, a nasz dom będzie wyglądał na pewno niesamowicie.