Kwiat
chryzantemy ogrodowe

Chryzantemy - kolorowe kwiaty do każdego ogrodu

Wiele osób niezależnie od płci kocha kwiatki. Troska o nie to często także prawdziwe hobby. Mnóstwo jest odmian kwiatów, które hodujemy w swoich ogródkach, lecz z pewnością najbardziej popularne są chryzantemy.
Chryzantema wielkokwiatowa

Czas chryzantem

Jesień jest porą chryzantem nie tylko w Japonii i Chinach, także u nas w Polsce. Chryzantemy oprócz astrów i wrzosów są symbolem jesieni, tak jak jesienne róże „mówią nam o pożegnaniu”. Gdy w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny idziemy na cmentarze w dłoniach często trzymamy te piękne kwiaty. O zmroku listopadowe cmentarze - w oparach dymu unoszącego się nad płonącymi zniczami, i mocnej woni chryzantem – wyglądają zjawiskowo. Lubię ten widok. Lubię też patrzeć na chryzantemy w innym, dziennym świetle jak kwitną na moim balkonie; kupuję je od lat i cieszę się ich urodą aż do mrozów.
Kompozycja ze sztucznych kwiatów

Aktualna kondycja rynku kwiatów

W chwili obecnej na rynku kwiatowym można zauważyć wiele ważnych zachowań. Po pierwsze coraz chętniej kupowane są sztuczne kwiaty, natomiast kwiaty cięte tracą na popularności. O tym jaki jest tego powód, oraz jakie są perspektywy na najbliższe lata, można przeczytać w poniższym artykule.
kwiaty chryzantemy

Uprawa chryzantem w Praszce – doskonałe miejsce do zakupu chryzantemy i zasięgnięcia porady odnoszącej się do jej uprawy.

Niemalże każda jednostka marzy o swoim ogrodzie lub działce. Jest to najczęściej miejsce kojarzące się z wypoczynkiem i spokojem, w którym można zaszyć się na moment. Ale by móc skorzystać z momentu wypoczynku w ślicznym otoczeniu istotne jest, by wpierw umiejętnie je zagospodarować i odpowiednio o nie się zatroszczyć.
duże białe donice

Kwadratowe doniczki będą się niesamowicie prezentować

Jeżeli uwielbiamy kwiaty oraz mamy do nich podejście, tak że bez problemów nam rosną, to koniecznie powinniśmy je eksponować. Wtenczas wszyscy będą mieli szansę zobaczyć nasz talent, a nasz domek będzie wyglądał rzeczywiście niesamowicie.
Wiosenne tulipany

Najładniejsze cięte kwiaty

Wiązanka świeżo zerwanych kwiatów rozwesela i poprawia humor i jednocześnie dodaje świeżości mieszkaniu. Kwiaty najczęściej dostajemy w prezencie, ale też od czasu do czasu same wybieramy się po nie do sklepu. Idealnie mieć mały kwiatowy ogórek, ale dla mieszkańców centrum dużego miasta jak kwiaciarnia Wrocław jest jedynym źródłem, w którym da się nabyć kwiaty.