Menu strony
Kwiat
duże białe donice

Kwadratowe doniczki będą się niesamowicie prezentować

Jeśli kochamy kwiaty i będziemy mieli do nich podejście, tak że bez trudów nam rosną, to koniecznie powinniśmy je eksponować. Wtenczas wszyscy będą mogli zobaczyć nasz talent, a nasz domek będzie się prezentował rzeczywiście niesamowicie.
Wiosenne tulipany

Najładniejsze cięte kwiaty

Bukiet świeżych kwiatów poprawia humor i jednocześnie dodaje energii domu. Kwiaty najczęściej otrzymujemy na różne okazje, ale też często samodzielnie idziemy po nie do kwiaciarni. Najlepiej mieć osobisty ogród, ale mieszkając w centrum miast jak kwiaciarnia Wrocław jest jedynym miejscem, w którym możemy kupić kwiaty.
Chryzantema wielkokwiatowa

Czas chryzantem

Jesień jest porą chryzantem nie tylko w Japonii i Chinach, także u nas w Polsce. Chryzantemy oprócz astrów i wrzosów są symbolem jesieni, tak jak jesienne róże „mówią nam o pożegnaniu”. Gdy w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny idziemy na cmentarze w dłoniach często trzymamy te piękne kwiaty. O zmroku listopadowe cmentarze - w oparach dymu unoszącego się nad płonącymi zniczami, i mocnej woni chryzantem – wyglądają zjawiskowo. Lubię ten widok. Lubię też patrzeć na chryzantemy w innym, dziennym świetle jak kwitną na moim balkonie; kupuję je od lat i cieszę się ich urodą aż do mrozów.
Kompozycja ze sztucznych kwiatów

Aktualna kondycja rynku kwiatów

Aktualnie na rynku kwiatów można zauważyć kilka istotnych zachowań. Po pierwsze coraz popularniejsze są sztuczne kwiaty, z drugiej strony kwiaty żywe tracą udziały w sprzedaży. O tym skąd się wzięła taka sytuacja, oraz jakie są widoki na przyszłość, można przeczytać w naszym artykule.