Menu strony
Kwiat
Wiosenne tulipany

Najładniejsze cięte kwiaty

Wiązanka ciętych kwiatów rozwesela i poprawia humor i jednocześnie dodaje świeżości domownikom. Kwiaty z reguły dostajemy z okazji urodzin, chociaż czasami samodzielnie idziemy po nie do sklepu. Najlepiej mieć osobisty kwiatowy ogórek, ale ludzi z centrum dużego miasta jak kwiaciarnia Wrocław jest jedynym miejscem, w którym możemy dostać kwiaty.
Kompozycja ze sztucznych kwiatów

Aktualna kondycja rynku kwiatów

Aktualnie na rynku kwiatowym możemy wyróżnić kilka ważnych zachowań. Zacznijmy od tego że coraz chętniej kupowane są sztuczne kwiaty, z kolei kwiaty żywe tracą udziały w sprzedaży. O tym skąd się wzięła taka sytuacja, oraz jakie są perspektywy na najbliższe lata, można przeczytać w naszym artykule.
Chryzantema wielkokwiatowa

Czas chryzantem

Jesień jest porą chryzantem nie tylko w Japonii i Chinach, także u nas w Polsce. Chryzantemy oprócz astrów i wrzosów są symbolem jesieni, tak jak jesienne róże „mówią nam o pożegnaniu”. Gdy w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny idziemy na cmentarze w dłoniach często trzymamy te piękne kwiaty. O zmroku listopadowe cmentarze - w oparach dymu unoszącego się nad płonącymi zniczami, i mocnej woni chryzantem – wyglądają zjawiskowo. Lubię ten widok. Lubię też patrzeć na chryzantemy w innym, dziennym świetle jak kwitną na moim balkonie; kupuję je od lat i cieszę się ich urodą aż do mrozów.
kwiaty chryzantemy

Uprawa chryzantem w Praszce – doskonałe miejsce do zakupu chryzantemy i zasięgnięcia porady odnoszącej się do jej uprawy.

Niemal każda jednostka śni o swoim ogródku lub działce. Jest to przeważnie miejsce kojarzące się z odpoczynkiem i równowagą, w którym możliwe jest ukryć się na moment. Ale aby móc skorzystać z momentu odprężenia w cudownym otoczeniu znaczące jest, aby na początku dobrze je zagospodarować i właściwie o nie się zatroszczyć.
duże białe donice

Kwadratowe doniczki będą się niesamowicie prezentować

Jeśli uwielbiamy kwiaty i posiadamy do nich rękę, tak że bez trudów nam rosną, to obowiązkowo musimy je pokazywać. Wtenczas wszyscy będą mogli poznać nasz talent, a nasz dom będzie wyglądał na pewno niesamowicie.