Menu strony
Kwiat
kwiaty chryzantemy

Uprawa chryzantem w Praszce – doskonałe miejsce do zakupu chryzantemy i zasięgnięcia porady odnoszącej się do jej uprawy.

Niemal każda jednostka marzy o swoim ogrodzie lub działce. Jest to zazwyczaj miejsce kojarzące się z odpoczynkiem i ciszą, w którym możliwe jest ukryć się na moment. Ale by móc skorzystać z chwili relaksu w pięknym otoczeniu znaczące jest, aby wpierw umiejętnie je urządzić i właściwie o nie się zatroszczyć.
duże białe donice

Kwadratowe doniczki będą się niesamowicie prezentować

Jeśli uwielbiamy kwiaty i posiadamy do nich rękę, tak że bez trudów nam rosną, to obowiązkowo musimy je pokazywać. Wtenczas wszyscy będą mogli poznać nasz talent, a nasz dom będzie wyglądał na pewno niesamowicie.
Wiosenne tulipany

Najładniejsze cięte kwiaty

Bukiet świeżych kwiatów poprawia humor i jednocześnie dodaje energii domu. Kwiaty najczęściej otrzymujemy na różne okazje, ale też często samodzielnie idziemy po nie do kwiaciarni. Najlepiej mieć osobisty ogród, ale mieszkając w centrum miast jak kwiaciarnia Wrocław jest jedynym miejscem, w którym możemy kupić kwiaty.
Chryzantema wielkokwiatowa

Czas chryzantem

Jesień jest porą chryzantem nie tylko w Japonii i Chinach, także u nas w Polsce. Chryzantemy oprócz astrów i wrzosów są symbolem jesieni, tak jak jesienne róże „mówią nam o pożegnaniu”. Gdy w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny idziemy na cmentarze w dłoniach często trzymamy te piękne kwiaty. O zmroku listopadowe cmentarze - w oparach dymu unoszącego się nad płonącymi zniczami, i mocnej woni chryzantem – wyglądają zjawiskowo. Lubię ten widok. Lubię też patrzeć na chryzantemy w innym, dziennym świetle jak kwitną na moim balkonie; kupuję je od lat i cieszę się ich urodą aż do mrozów.
Kompozycja ze sztucznych kwiatów

Aktualna kondycja rynku kwiatów

Obecnie na rynku kwiatowym można dostrzec wiele istotnych zachowań. Po pierwsze coraz chętniej kupowane są sztuczne kwiaty, z drugiej strony kwiaty cięte tracą udziały w sprzedaży. O tym dlaczego tak się dzieje, oraz jakie są widoki na najbliższe lata, można przeczytać w naszym podsumowaniu.