Menu strony
Oświetlenie
osuszacze

Dekoracyjne wykorzystanie akwarium w domu

Estetyczne wykończenie przestrzeni domu co roku wspina się na coraz wyższy poziom. Klienci ciągle szukają nowe bardziej apelujące wizualnie jak i efektywniejsze narzędzia do zaakcentowania niepowtarzalności swojego apartamentu.
Ekologiczny dom

Budynek przyjazny przyrodzie czyli dom energooszczędny- nowy trend czy norma przyszłości?

Od jakiegoś czasu sporo dyskutuje się o ochronie środowiska oraz sposobach oszczędzania energii, co zaobserwować można w wielu różnych dziedzinach, do których możemy też zakwalifikować architekturę. Wielu z nas postanawia skusić się na tak zwane budownictwo ekologiczne, które szczególnie zwraca uwagę na specjalną konstrukcję, której główną intencją ograniczenie utraty ciepła, niejednokrotnie uzyskanie energii z innych źródeł, a w następstwie czego możemy sobie pozwolić na zminimalizowanie kosztów związanych z eksploatacją budynku mieszkalnego.
Rybki, akwarium

Wszyscy chcą mieć rybki

Odkąd bajka wytwórni Walta Disney’a pod tym tytułem weszła na ekrany kin, dzieciaki na całym globie dosłownie oszalały na punkcie tej uroczej rybki. W sklepach zoologicznych momentalnie jej sprzedaż poszła w górę. Wszystkie brzdące pragnęły mieć na własność małego Nemo. Ale akwarystyka jest popularna w naszym kraju od bardzo wielu lat. Jeśli zatem nasze dziecko któregoś pięknego dnia zacznie się do nas przymilać i powie, że pragnie mieć rybki, wszystkich niezbędnych rzeczy dowiemy się w sklepie akwarystycznym, których jest cała masa na terenie naszego kraju.
Ryba pływająca w akwarium

Dobre rady na temat idealnego doboru oświetlenia do akwarium

Dobrze dobrane oświetlenie w domowym akwarium jest kluczowe dla utrzymania dobrej kondycji roślin akwariowych, jak również ryb i pozostałych stworzeń. Źle dopasowane oświetlenie powoduje niekiedy gnicie roślin akwariowych, zdychanie ryb czy nadmierny rozwój glonów. W celu zapobiegania tym zjawiskom, istotna jest temperatura światła oraz ciepło, które jest wydzielane przez źródło. Do domowego akwarium kompletnie niepotrzebne okazują się niektóre urządzenia oświetleniowe – jak lampy rtęciowe i metalohalogenowe.
akwarium, akwarystyka

Morska akwarystyka

Rodacy mają w domach rozmaite zwierzaki. Zwykle zwierzęcym kompanem w Polsce jest pies, niekiedy kot. Zdarza się, że maniacy dziwnych stworzeń kupują takie gatunki jak pająk albo wąż boa. A ci, którzy kochają fauna wodną, montują sobie w czterech kątach przestronne akwaria i umieją godzinami obserwować egzystujące w nich ryby. Sporo analiz naukowych udowodniło, że spoglądanie na rybki może silnie wyluzować nawet najbardziej spiętych ludzi.
Widok przez drzwi przesuwne

Energooszczędne domy – jak je rozpoznać

O tym, co to są budynki efektywne energetycznie dużo rozjaśnić nam może ich fachowa charakterystyka energetyczna. Pod tym pojęciem, które jest niejasne dla wielu osób, skrywa się ilość energii, która jest konieczna do zapewnienia pomieszczeniom pożądanego ogrzewania jak również wentylacji. Energia ta bywa również wykorzystywana w niektórych wypadkach do chłodzenia czy też oświetlania pomieszczeń.