Oświetlenie
Ekologiczny dom

Budynek przyjazny przyrodzie czyli dom energooszczędny- nowy trend czy norma przyszłości?

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o ochronie środowiska oraz oszczędzaniu energii, a odzwierciedlenie tego trendu spostrzec można w także w innych dziedzinach, do których należy również architektura. Wielu z nas postanawia skusić się na tak zwane budownictwo ekologiczne, które za priorytet obrało sobie zwrócenie naszej uwagi na nadzwyczajną konstrukcję, której główną funkcją jest jak największe zminimalizowanie utraty ciepła, niejednokrotnie uzyskanie energii z alternatywnych źródeł, a w rezultacie obniżenie kosztów związanych z eksploatacją domu.
akwarium, akwarystyka

Morska akwarystyka

Ludzie mają w mieszkaniach różne zwierzaki. Najczęściej zwierzęcym kompanem w Polsce jest pies, czasem kot. Bywa, że miłośnicy nietypowych stworzeń kupują takie zwierzaki jak pająk bądź modliszka. A ci, którzy kochają fauna morską, montują sobie w domach bogato wyposażone akwaria i mogą godzinami patrzeć na egzystujące w nich gatunki. Sporo analiz naukowych wykazało, że spoglądanie na rybki może silnie rozluźnić nawet najbardziej spiętych ludzi.
osuszacze

Dekoracyjne wykorzystanie akwarium w domu

Zjawiskowe uzupełnienie przestrzeni mieszkaniowej co roku wspina się na coraz wyższy poziom. Aranżujący cały czas starają się znaleźć nowe bardziej zjawiskowe i wydajniejsze opcje do wydobycia niepowtarzalności swojego domu.
Ryba pływająca w akwarium

Dobre rady na temat idealnego doboru oświetlenia do akwarium

Dobrze dobrane oświetlenie w domowym akwarium jest istotne dla utrzymania dobrej kondycji roślin akwariowych, oraz ryb i pozostałych stworzeń. Źle dopasowane oświetlenie powoduje niekiedy gnicie roślin w akwarium, obumieranie ryb czy nadmierny rozwój glonów. By temu zapobiec, istotna jest temperatura światła oraz ciepło, które jest wydzielane przez źródło. Dla domowego zastosowania kompletnie nieprzydatne okazują się niektóre źródła światła – jak lampy rtęciowe i metalohalogenowe.
Rybki, akwarium

Wszyscy chcą mieć rybki

Odkąd bajka wytwórni Walta Disney’a pod tym tytułem weszła na ekrany kin, dzieciaki na całym globie dosłownie oszalały na punkcie tej kolorowej rybki. W sklepach z akcesoriami dla zwierząt błyskawicznie wzrosła jej sprzedaż. Wszystkie dzieciaki pragnęły mieć na własność uroczego Nemo. Ale hobby, jakim jest akwarystyka, jest popularne w naszej ojczyźnie od dawien dawna. Jeśli zatem nasz maluch pewnego wspaniałego dnia będzie się do nas przymilać i przyzna się, że marzy o rybkach, wszelkich potrzebnych informacji dowiemy się w sklepie akwarystycznym, których jest bardzo dużo na obszarze naszego kraju.
Widok przez drzwi przesuwne

Energooszczędne domy – jak je rozpoznać

O tym, co to są budynki efektywne energetycznie wiele powiedzieć nam może ich charakterystyka energetyczna. Pod owym pojęciem, które jest mało zrozumiałe dla bardzo wielu osób, chowa się ilość energii, która jest wymagana do zagwarantowania domom odpowiedniego ogrzewania a także wentylacji. Energia ta może być też wykorzystywana w niektórych sytuacjach do chłodzenia jak również oświetlania wnętrz.