Menu strony
Oświetlenie
Rybki, akwarium

Wszyscy chcą mieć rybki

Odkąd animacja wytwórni Walta Disney’a pod tym tytułem weszła na ekrany kin, dzieci na całym globie dosłownie oszalały na punkcie tej kolorowej rybki. W sklepach zoologicznych błyskawicznie wzrosła jej sprzedaż. Wszystkie dzieciaki pragnęły mieć w swoim domu uroczego Nemo. Ale hobby, jakim jest akwarystyka, jest popularne w naszym kraju od bardzo wielu lat. Jeżeli więc nasz maluch pewnego wspaniałego dnia będzie się do nas przymilać i zakomunikuje, że pragnie mieć rybki, wszelkich niezbędnych informacji dowiemy się w sklepie akwarystycznym, których jest cała masa na terenie naszej ojczyzny.
akwarium, akwarystyka

Morska akwarystyka

Rodacy trzymają w domach różne zwierzaki. Najczęściej zwierzęcym kompanem w Polsce jest pies, czasami kot. Bywa, że fani egzotycznych żyjątek sprawiają sobie takie zwierzaki jak ptasznik bądź modliszka. A ci, którzy uwielbiają fauna wodną, instalują sobie w czterech kątach duże akwaria i potrafią godzinami obserwować dostojnie pływające w nich ryby. Sporo analiz naukowych dowiodło, że patrzenie na rybki może świetnie relaksować nawet najbardziej zestresowanych ludzi.
Ryba pływająca w akwarium

Dobre rady na temat idealnego doboru oświetlenia do akwarium

Właściwie dobrane oświetlenie w domowym akwarium jest istotne dla utrzymania w dobrej formie roślin w akwarium, oraz ryb i pozostałych stworzeń. Niewłaściwie dopasowane światło może powodować gnicie roślin w akwarium, obumieranie ryb czy zbyt duży rozwój glonów. W celu zapobiegania tym zjawiskom, ważna jest temperatura światła oraz energia cieplna, która jest wydzielana przez źródło. Dla domowego zastosowania zupełnie niepotrzebne okazują się niektóre źródła światła – jak lampy rtęciowe i metalohalogenowe.
osuszacze

Dekoracyjne wykorzystanie akwarium w domu

Estetyczne wykończenie przestrzeni domu co roku wspina się na coraz wyższy poziom. Klienci ciągle szukają nowe bardziej apelujące wizualnie jak i efektywniejsze narzędzia do zaakcentowania niepowtarzalności swojego apartamentu.
Ekologiczny dom

Budynek przyjazny przyrodzie czyli dom energooszczędny- nowy trend czy norma przyszłości?

Od jakiegoś czasu sporo dyskutuje się o ochronie środowiska oraz sposobach oszczędzania energii, co zaobserwować można w wielu różnych dziedzinach, do których możemy też zakwalifikować architekturę. Wielu z nas postanawia skusić się na tak zwane budownictwo ekologiczne, które szczególnie zwraca uwagę na specjalną konstrukcję, której główną intencją ograniczenie utraty ciepła, niejednokrotnie uzyskanie energii z innych źródeł, a w następstwie czego możemy sobie pozwolić na zminimalizowanie kosztów związanych z eksploatacją budynku mieszkalnego.
Widok przez drzwi przesuwne

Energooszczędne domy – jak je rozpoznać

O tym, co to są budynki efektywne energetycznie dużo rozjaśnić nam może ich fachowa charakterystyka energetyczna. Pod tym pojęciem, które jest niejasne dla wielu osób, skrywa się ilość energii, która jest konieczna do zapewnienia pomieszczeniom pożądanego ogrzewania jak również wentylacji. Energia ta bywa również wykorzystywana w niektórych wypadkach do chłodzenia czy też oświetlania pomieszczeń.