Menu strony
Płyty
muzyka

Płyty winylowe – czy nadal opłaca się z nich korzystać?

W historii całego, szeroko rozumianego przemysłu muzycznego pojawiało się już sporo rozmaitych nośników, które były typowe dla poszczególnych epok. Przez długi czas całkowicie królowały tu na przykład płyty kompaktowe, które w obecnych czasach zostały wyparte przez różne nośniki elektroniczne – obecnie trzymamy muzykę głównie w pamięciach swoich komputerów lub telefonów komórkowych. Tak intensywny rozwój technologii oraz zmiany jakie przyszły razem z nim nie oznaczają jednak, że niektóre starsze rozwiązania straciły na swojej aktualności. Idealnym przykładem mogą tutaj być chociażby płyty winylowe, które pomimo swojego wieku nadal cieszą się niemałą popularnością. Wprawdzie na pewien czas praktycznie zniknęły one z rynku i były uważane wyłącznie za ciekawostkę dla kolekcjonerów, ale w chwili obecnej systematycznie wracają one do łask i coraz więcej ludzi na nowo poznaje ich wspaniałe zalety. Jak najbardziej warto więc zapoznać się z nimi trochę bliżej, ponieważ być może będziemy mogli spojrzeć wówczas na naszą muzykę od zupełnie innej strony.
audiobooki Sapkowski Wiedźmin

Książki do słuchania- Saga o Wiedźminie

Na dzień dzisiejszy książki możemy nabyć już nie tylko w tradycyjnej postaci, ale również zapisane na innych nośnikach. Dla jednych na pewno nadal jest to swego rodzaju absurd, jednak wieku konsumentów docenia książki utrwalone cyfrowo.
Młodzież, pokój młodzieżowy

Czy kupować oryginalne płyty muzyczne?

Przyszło nam żyć w czasach, kiedy to internet – przynajmniej w opinii niektórych ludzi – bardzo poważnie uszkodził cały, szeroko rozumiany przemysł muzyczny. Wprawdzie otworzył on przed artystami całe mnóstwo kompletnie nowych, niezwykle ciekawych możliwości, ale równocześnie trudno byłoby zaprzeczyć temu, że samo tylko piractwo internetowe jest bardzo dużym problemem.

Wspaniałych koncertów jest w Polsce coraz większa ilość

Jeszcze dekadę temu Polska raczej nie była takim miejscem, w którym z ogromną chęcią grali zagraniczni wokaliści. Niby byliśmy i w dalszym ciągu jesteśmy znacznym krajem, jednym z większych w Europie, lecz i tak nie można jednoznacznie powiedzieć, iż akurat potencjał naszego kraju był odpowiednio wykorzystany. Na całe szczęście teraz jest fajniej: jeżeli ktoś bardzo lubi metal płyty cd/dvd, chociażby w lato będzie miał okazję na żywo posłuchać Metallikę, czyli jeden z najsłynniejszych zespołów metalowych na kuli ziemskiej.
Stereo, wieża

Muzyka z Islandii to coś fantastycznego!

W owym artykule przede wszystkim o muzyce islandzkiej. Bo chociaż przeciętny Polak głównie słucha anglojęzycznych i polskich utworów muzycznych, to jednak na szczęście nie można rzec, że sporo bardziej niszowi wykonawcy są w kraju nad Wisłą w zupełności deprecjonowani, niesłuchani.
Słuchawki, muzyka

Melomani mają w dzisiejszych czasach wielki wybór!

Choć typowa muzyka, taka, która jest na okrągło zapuszczana w rozgłośniach radiowych i w TV często potrafi wpaść w ucho, np. dance i disco płyty cd/dvd, choć generalnie jakoś się nie wyróżniają, to jednakowoż potrafią mile zaskoczyć, spowodować, że nawet jeżeli na co dzień nie słuchamy popularnych kawałków, i tak nie jesteśmy w złym humorze.

Zamawianie płyt w sklepie muzycznym?

Teraz naprawdę często ludzie niemal gubią się w ciągle powstających nowych gatunkach muzycznych, których jest niezwykle dużo. Niejednokrotnie możemy też obserwować przeróżnego rodzaju przepychanki pomiędzy słuchaczami poszczególnych gatunków, którzy starają się udowodnić, że to właśnie ich ulubiony gatunek muzyki jest najlepszy.
Słuchawki, muzyka

Perełki na rynku muzycznym

Niełatwo się nie zgodzić z tymi komentatorami, którzy zauważają całkowity upadek muzyki popularnej. W 2013 roku miało miejsce rozdanie statuetek telewizji MTV, na którym śpiewała idolka młodzieży Miley Cyrus. Jej kawałek był koszmarnym epatowaniem seksem, co wywołało straszny niesmak wśród widzów i krytyków. Od wielu lat można zauważyć, że muzyka nie ma znaczenia – dziś rządzą łatwe teksty, nieskomplikowane rytmy i epatowanie gołym ciałem oraz bogactwem.
Klawisze fortepianu

Muzyka klasyczna, czyli trafiony podarunek dla melomana

Muzyka klasyczna wcale nie musi być dziwna. Warto poznać najróżniejsze nagrania danych wykonawców, aby dobrze ją ocenić. W natłoku wydań Lully’ego, Lutosławskiego lub Haendla prosto popaść w dezorientacje. W kwestii konkretnych wykonań ważnych kompozytorów wybornie może doradzić sprzedawca profesjonalnego, wspaniale zaopatrzonego sklepu muzycznego. Wiele zależy tu od indywidualnych pragnień,a także od przyzwyczajeń estetycznych widza, bądź najzwyczajniej od jego gustu. Potrzeba jednak poszerzać ciągle wiedzę również o nowych albumach i kompozytorach.
koncert

W jakich sklepach dostać dobre płyty?

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że obecnie sprzedaż płyt z muzyką stoi właściwie na zerowym poziomie. Przecież ogromną popularnością cieszy się ściąganie utworów z internetu, nawet jeżeli nie jest to w pełni zgodne z prawem – ciężko jest nie przyznać racji co do tego, że ów sposób piractwa jest zjawiskiem na światową skalę. Równocześnie jednak musimy zwrócić uwagę na to, że pomimo tego sprzedaż płyt wcale nie umarła całkowicie, gdyż wielu ludzi wciąż woli tradycyjne kupowanie muzyki w sklepach.
1 2