Menu strony
Płyty
muzyka

Płyty winylowe – czy nadal opłaca się z nich korzystać?

W dziejach całego, szeroko rozumianego przemysłu muzycznego znanych było już sporo rozmaitych nośników, które były typowe dla wybranych epok. Przez wiele lat całkowicie dominowały tutaj na przykład płyty kompaktowe, które obecnie zostały wyparte przez różnego rodzaju nośniki elektroniczne – obecnie przechowujemy muzykę głównie w pamięciach naszych komputerów czy też telefonów komórkowych. Tak intensywny rozwój technologii oraz zmiany jakie przyszły razem z nim nie oznaczają jednak, że pewne bardziej wiekowe już rozwiązania straciły swoją aktualność. Idealnym przykładem mogą tutaj być przede wszystkim płyty winylowe, które pomimo swojego wieku cały czas cieszą się znaczną popularnością. Fakt, na pewien czas praktycznie zniknęły one z rynku i były uważane jedynie za ciekawostkę dla kolekcjonerów, ale aktualnie systematycznie wracają one do łask i coraz więcej ludzi na nowo poznaje ich wspaniałe zalety. Naprawdę warto zatem zapoznać się z nimi nieco bliżej, bowiem być może będziemy w stanie spojrzeć wówczas na naszą muzykę od kompletnie innej strony.
książki

Obiecująca propozycja księgarni internetowych

Ogromne możliwości oraz rewelacyjne przygotowanie, jakim cechują się księgarnie internetowe w porównaniu z księgarniami zwykłymi, dały o sobie znać w zadziwiająco szerokich kręgach. Internauci z ochotą polecają sobie najlepsze księgarnie w sieci, by jak największa grupa potencjalnych odbiorców miała szanse zaznajomienia się z ich imponującymi zbiorami. Rewelacyjne propozycje internetowych księgarni zachwycają klientów nieustannie.
Młodzież, pokój młodzieżowy

Czy kupować oryginalne płyty muzyczne?

Przyszło nam żyć w czasach, w których internet – przynajmniej zdaniem niektórych ludzi – dość poważnie uderzył w cały, szeroko rozumiany przemysł muzyczny. Wprawdzie otworzył on przed muzykami bardzo wiele całkowicie nowych, niesamowicie wręcz interesujących możliwości, ale z drugiej strony trudno byłoby zaprzeczyć temu, że samo tylko piractwo internetowe jest znacznym problemem.
audiobooki Sapkowski Wiedźmin

Książki do słuchania- Saga o Wiedźminie

Obecnie książki możemy zakupić już nie tylko w tradycyjnej formie, ale również utrwalone na innych nośnikach. Dla jednych z pewnością wciąż jest to swego rodzaju absurd, jednakże wieku klientów docenia książki utrwalone cyfrowo.

Zamawianie płyt w sklepie muzycznym?

Aktualnie bardzo często ludzie niemal czują się zagubieni w ciągle rodzących się nowych gatunkach muzycznych, których jest niezwykle dużo. Bardzo często można również zaobserwować wszelkiego typu dyskusje pomiędzy wielbicielami poszczególnych gatunków, którzy próbują przekonać wszystkich, że to właśnie ich ukochany gatunek muzyki jest najlepszy.

Wspaniałych koncertów jest w Polsce coraz większa ilość

Jeszcze dekadę temu Polska ogólnie nie była takim miejscem, gdzie chętnie grywali zagraniczni wokaliści. Co prawda byliśmy i nadal jesteśmy sporym krajem, jednym z największych na kontynencie, ale i tak nie można powiedzieć, iż akurat potencjał Polski był odpowiednio wykorzystywany. Na całe szczęście teraz jest lepiej: jeśli ktoś uwielbia metal płyty cd/dvd, chociażby w okresie letnim będzie mógł na żywo posłuchać Metallikę, czyli jeden z najpopularniejszych bandów metalowych na świecie.
Stereo, wieża

Muzyka z Islandii to coś fantastycznego!

W owym artykule przede wszystkim o muzyce z Islandii. Bo choć przeciętny Polak przede wszystkim słucha amerykańskich i polskich utworów, to jednakże na szczęście nie można powiedzieć, że bardziej niszowi wykonawcy są w kraju nad Wisłą najzupełniej deprecjonowani, niesłuchani.
Muzykanci, zespół muzyczny

Muzyka afrykańska

Muzyka świata jest elementem, który czasami trudno ująć w sztywne ramy i określić z wykorzystaniem definicji. Z pewnością jest ona znaczącym elementem ludzkiego życia, pozwala bowiem na przekazywanie uczuć, a także na relaks i wyciszenie oraz wprawianie się w wiele innych nastrojów. Najczęściej muzyka z określonego państwa czy regionu ma specyficzne cechy wspólne.

Edukacja muzyczna dzieci od najwcześniejszych lat

To, czego słucha młodzy człowiek, ma duży wpływ na jego zachowanie. W zasadzie wszyscy rodziciele powinni orientować się, w jakich rytmach lubuje się ich latorośl. Dzisiejsza branża artystyczna jest fatalna, tak twierdzą nawet najbardziej umiarkowani komentatorzy.
Słuchawki, muzyka

Melomani mają w dzisiejszych czasach wielki wybór!

Choć typowa muzyka, taka, która jest na okrągło puszczana w stacjach radiowych oraz w telewizji często potrafi wpaść w ucho, przykładowo dance i disco płyty cd/dvd, chociaż generalnie jakoś się nie wyróżniają, to jednak potrafią fajnie zaskoczyć, spowodować, że nawet jeżeli ogólnie nie słuchamy znanych piosenek, tak czy siak nie jesteśmy rozczarowani.
1 2