Menu strony
Płyty

Wspaniałych koncertów jest w Polsce coraz większa ilość

Jeszcze dekadę temu Polska ogólnie nie była tym miejscem, w którym z wielką chęcią grywali zagraniczni wykonawcy. Niby byliśmy oraz w dalszym ciągu jesteśmy znacznym krajem, jednym z najludniejszych w Europie, lecz tak czy siak nie można powiedzieć, iż potencjał naszego kraju był maksymalnie wykorzystywany. Na szczęście w tym momencie jest fajniej: jeżeli ktoś bardzo lubi metal płyty cd/dvd, choćby w lato będzie miał okazję na żywo posłuchać Metallikę, czyli jeden z najbardziej znanych zespołów metalowych na Ziemi.
Słuchawki, muzyka

Melomani mają w dzisiejszych czasach wielki wybór!

Chociaż popularna muzyka, ta, która jest na okrągło puszczana w stacjach radiowych i w telewizji nierzadko wpada w ucho, na przykład dance i disco płyty cd/dvd, choć generalnie jakoś się nie wyróżniają, to jednak potrafią fajnie zaskoczyć, sprawić, że nawet jeśli na co dzień nie słuchamy popularnej muzyki, i tak nie jesteśmy rozczarowani.
Słuchawki, muzyka

Perełki na rynku muzycznym

Niełatwo się nie zgodzić z tymi analitykami, którzy dostrzegają całkowity upadek branży muzycznej. W bieżącym roku było organizowane rozdanie nagród stacji MTV, na którym występ swój miała idolka młodzieży Miley Cyrus. Jej show był prymitywnym epatowaniem golizną i wulgaryzmami, co spowodowało ogromny niesmak pośród widowni i krytyków. Od wielu lat można zauważyć, że muzyka nie ma znaczenia – teraz dominują proste teksty, banalne bity i epatowanie seksem oraz materializmem.
książki

Obiecująca propozycja księgarni internetowych

Duże możliwości czy znakomite przygotowanie, którym wyróżniają się księgarnie internetowe w porównaniu z księgarniami tradycyjnymi, dały o sobie znać w niesamowicie szerokich kręgach. Internauci ochoczo rekomendują sobie najlepsze księgarnie w sieci, aby jak największa grupa potencjalnych odbiorców miała opcję zaznajomienia się z ich imponującymi zbiorami. Rewelacyjne propozycje internetowych księgarni zachwycają klientów nieustannie.

Zamawianie płyt w sklepie muzycznym?

Aktualnie bardzo często ludzie niemalże czują się zagubieni w nieustannie tworzonych nowych gatunkach muzyki, których jest całe mnóstwo. Niejednokrotnie możemy również obserwować przeróżnego typu kłótnie między słuchaczami poszczególnych nurtów, którzy chcą udowodnić, że to właśnie ich ulubiony typ muzyki jest najlepszy.
koncert

W jakich sklepach dostać dobre płyty?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że w obecnych czasach sprzedaż płyt z muzyką stoi właściwie na zerowym poziomie. Przecież niesamowitą wręcz popularnością cieszy się ściąganie utworów z internetu, nawet jeśli nie jest to w pełni zgodne z prawem – ciężko jest nie przyznać racji co do tego, że ów sposób piractwa jest zjawiskiem na światową skalę. Równocześnie jednak musimy zwrócić uwagę na to, że pomimo tego sprzedaż płyt wcale nie umarła całkowicie, bo wielu ludzi cały czas preferuje tradycyjne kupowanie muzyki w sklepach.
audiobooki Sapkowski Wiedźmin

Książki do słuchania- Saga o Wiedźminie

Obecnie książki możemy zakupić już nie tylko w klasycznej formie, lecz także utrwalone na innych nośnikach. Dla jednych na pewno wciąż jest to swego rodzaju profanacja, jednak wieku klientów chwali sobie lektury utrwalone cyfrowo.

Edukacja muzyczna dzieci od najwcześniejszych lat

To, czego słucha dziecko, wykazuje duży wpływ na jego wychowanie. Właściwie wszyscy rodziciele muszą wiedzieć, w jakich utworach gustuje ich latorośl. Obecna branża artystyczna jest zepsuta, tak uważają nawet najbardziej umiarkowani znawcy.
muzyka

Płyty winylowe – czy nadal opłaca się z nich korzystać?

W dziejach całego, szeroko rozumianego przemysłu muzycznego znanych było już całe mnóstwo rozmaitych nośników, które były charakterystyczne dla konkretnych okresów. Przez wiele lat całkowicie rządziły tutaj chociażby płyty kompaktowe, które aktualnie zostały wyparte przez najróżniejsze nośniki elektroniczne – obecnie trzymamy muzykę przede wszystkim w pamięciach naszych komputerów lub telefonów komórkowych. Tak szybko postęp technologiczny oraz zmiany jakie mu towarzyszyły nie oznaczają jednak, że pewne bardziej wiekowe już rozwiązania straciły na swojej aktualności. Świetnym przykładem są tutaj przede wszystkim płyty winylowe, które pomimo swego wieku nadal cieszą się niemałą popularnością. Wprawdzie na pewien czas praktycznie zniknęły one z rynku i były uważane tylko za propozycję dla kolekcjonerów, ale w chwili obecnej stopniowo wracają one do łask i coraz więcej ludzi na nowo poznaje ich niezwykłe zalety. Naprawdę warto w takim razie zapoznać się z nimi odrobinę bliżej, gdyż być może będziemy w stanie spojrzeć wówczas na naszą muzykę od zupełnie innej strony.
Klawisze fortepianu

Muzyka klasyczna, czyli trafiony podarunek dla melomana

Muzyka klasyczna wcale nie musi być nieprzestępna. Najlepiej poznać najróżniejsze oblicza poszczególnych wykonawców, aby dobrze ją ocenić. W natłoku wydań Lully’ego, Dvořaka czy Czajkowskiego łatwo się pogubić. W kwestii poszczególnych wykonań wspaniałych kompozytorów wybornie może doradzić sprzedawca wykwalifikowanego, wspaniale zaopatrzonego sklepu muzycznego. Dużo zależy tutaj od personalnych pragnień,jak i od przyzwyczajeń estetycznych widza, bądź zwyczajnie od jego gustu. Należy jednak poszerzać ciągle wiedzę także o nowych albumach i muzykach.
1 2