Menu strony
Rośliny
kwiaty12

Sztuczne kwiaty jako ozdoba

Wielu uważa, że sztuczne kwiaty są mało estetyczne. Może być zupełnie inaczej. Nie mogą rywalizować z urodą ciętych, ale projektanci potrafią przygotować z nich piękne ślubne wiązanki.
białe chryzantemy

Chryzantema wielokwiatowa wśród propozycji kwiaciarni

Z natury chcemy otaczać się wyjątkowymi rzeczami oraz niepowtarzalne kwiatami, do jakich zalicza się niezaprzeczalnie chryzantema wielkokwiatowa. Znaczny wybór niezwykłych gatunków kwiatów na rynku udowadnia spore zaangażowanie w tworzenie oraz przedstawianie tylko rewelacyjnej jakości klientów. Odróżniająca chryzantemę wyjątkowość dostrzegalna jest w pierwszej kolejności, stąd tak duże zainteresowanie na rynku tym wyjątkowym kwiatem.
Rabata jednobarwna

Rozbudowana gama propozycji do wyboru – muchozol i azofoska

Producenci prześcigają się w przygotowywaniu wyszukanych mieszanek, które mają spełniać swoje zadanie znakomicie. Wybierając muchozol, stawia się na produkt, który stuprocentowo spełni oczekiwania. Wskazany jest przez rzesze usatysfakcjonowanych użytkowników, którzy doceniają precyzję oraz bezpieczeństwo. Wskazane jest zwrócić szczególną uwagę na bardzo atrakcyjne ceny oraz bezsprzecznie doskonałą wydajność. Producent zapewnia spełnienie oczekiwań oraz zgodność produktu z opisem.
Przygotuj ogród na wiosnę

Właściwe środki ochrony roślin dla zapracowanych ogrodników

Dzisiaj mnóstwo ludzi nie jest w stanie narzekać na nadmiar wolnego czasu. Znaczna grupa z nas dzień w dzień niemal pędzi, żeby zdążyć z wszelkimi obowiązkami w ustalonym czasie. Niestety w niezwykle dużej ilości przypadków, wypełnianie przeróżnego typu obowiązków związanych z naszą pracą, powoduje zaniedbania w innych sferach naszego życia.
Dekoracyjny ogródek przed domem

Jak stworzyć ogród marzeń?

Na samym wstępie należy oczyścić ogród z niepożądanych chwastów albo na przykład z przeróżnych resztek po budowie. Następnie trzeba przygotować należyte podłoże pod kwiaty. Jeżeli istniejąca gleba jest sypka to znaczy, że jest zbyt piaszczysta, zaś, jeśli zbija się w bryły to jest nazbyt gliniasta. Tą piaszczystą trzeba wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dodać gruboziarnistego piasku albo drobnego żwiru. Znaczące jest także pH ziemi. Rośliny rozwijają się optymalnie w glebie o pH obojętnym. By ustalić kwasowość gleby należy zakupić kwasomierz polowy albo elektroniczny.
Paprotki doniczkowe

Doniczki również mogą się pięknie prezentować

Każda roślina aby prawidłowo rosnąć i się rozwijać musi mieć odpowiednią ilość wody oraz ziemi. Jednak jeśli uważamy, że ziemia nie przedstawia się zbyt dobrze w doniczce, a do tego jeszcze mamy w domu jakieś zwierzaki, lub pociechy, to warto pomyśleć o kolejnym sposobie, które może się tutaj znacznie lepiej sprawdzić, a które również jest nieprawdopodobnie opłacalne.
Chryzantemy

Jak dbać o chryzantemy

Współcześnie duże ilości kłopotów z kwestiami związanymi z niezadbanymi ogrodami może pomóc rozwiązać perfekcyjne wybranie roślin. Dobranie świetnych gatunków nie bywa jednak zwyczajowo kwestią prostą. Aby dobrze dokonać wyboru, najlepiej zapoznać się bliżej z samą kwestią uprawy roślin ozdobnych. Z powodu coraz niższych temperatur i nadchodzącego listopada doskonałym pomysłem jest zastanowienie się nad hodowlą tak wspaniałych kwiatów, jak chryzantema gałązkowa.
biały kwiat hortensji

Właściwości afrykańskiej rośliny – hodowla amarylis

Jakiego typu warunki są konieczne, by uprawa amarylisa przebiegała w odpowiednim, zrównoważonym trybie? Wyrażający swoją opinię w internecie, na tematycznych stronach internetowych, eksperci służą pomocą i radą w wielu tematach, też przydatnych osobom dopiero zaczynającym swoją przygodę z uprawą tych pięknych kwiatów. Amarylisy to wyjątkowe, afrykańskie kwiaty, które zdobyły szturmem wielu zwolenników. Wielobarwne oraz nadzwyczaj kształtne kwiaty amarylisa wywierają wrażenie!
Elegancka doniczka

Które rośliny w najwyższym stopniu pasują na taras?

Wiosna i lato to czas, kiedy nie tylko wnętrze domów, lecz również parapety i balkony zdobią kolorowe kwiaty doniczkowe. Znaczna ilość słońca, gorące dni i bardzo ciepłe noce sprzyjają wzrostowi wielu przepięknych gatunków. Pośród nich znaleźć można zarówno kwiaty wieloletnie jak i takie, które rosną jedynie przez jeden sezon. Jedne preferują półcień i średnie temperatury, zatem niestety nie można wyłożyć doniczki na zewnątrz, bo powoduje to żółknięcie liści, usychanie kwiatostanu lub wręcz śmierć całej rośliny.
kopiec kreta na trawniku

Jak pozbyć się kreta z podwórka

Kret, który zamieszkał w naszym ogrodzie może w krótkim czasie go zniszczyć. To właśnie z tego powodu dużo osób stara się usunąć go z ogrodu. można to zrobić?
1 2