Menu strony
Hodowla
Koty Bengalskie

Zwierzaki wśród ludzi – co dawać domowemu kociakowi, aby zachował zdrowie?

Ludzie od wieków przygarniali do własnych obejść zwierzaki. Zaczęli daleko w przeszłości i ciągnie się to do dziś. Po pierwsze, pewne gatunki są trzymane w celach użytkowych, do ubicia i na mięso. Po drugie, już ludzie pierwotni poczynali zauważać, że niektóre gatunki, przede wszystkim psowate, dają się oswoić, a gdy już się to uda, one odwdzięczają się nie tylko przywiązaniem i lojalnością, lecz także czujnością, a nawet, po odpowiednim szkoleniu, pomocą w tropieniu i łowach.
Rybki, akwarium

Wszyscy chcą mieć rybki

Odkąd bajka wytwórni Walta Disney’a pod tym tytułem weszła na ekrany kin, dzieciaki na całym globie dosłownie oszalały na punkcie tej kolorowej rybki. W sklepach z akcesoriami dla zwierząt błyskawicznie wzrosła jej sprzedaż. Wszystkie dzieciaki pragnęły mieć na własność uroczego Nemo. Ale hobby, jakim jest akwarystyka, jest popularne w naszej ojczyźnie od dawien dawna. Jeśli zatem nasz maluch pewnego wspaniałego dnia będzie się do nas przymilać i przyzna się, że marzy o rybkach, wszelkich potrzebnych informacji dowiemy się w sklepie akwarystycznym, których jest bardzo dużo na obszarze naszego kraju.
kot

Trzymanie kotów w mieszkaniu

Koty są jednymi z najbardziej popularnych zwierząt domowych. Cechuje je duża doza niezależności, czym różnią się od psów. Inną różnicą może być to, że koty nie wymagają wyprowadzania na spacer przez człowieka. Z tej przyczyny chętnie przygarniane są przez ludzi, którzy mają mniej czasu z uwagi na wykonywany zawód i inne obowiązki. W sytuacji gdy mieszka się w raczej spokojnej okolicy, możliwe jest wypuszczanie zwierzęcia na dwór.
gołąb

Leki dla gołębi ma szansę nam zapisać weterynarz

Czy posiadamy świadomość, że gołębie wymagają właściwej troski?

Leki dla gołębi ma szansę nam zapisać weterynarz

Jeżeli podejmujemy decyzję, że chcemy zająć się gołębiami, że pragniemy je hodować, a potem wystawić na różnych giełdach i nauczyć je powrotu do gniazda nawet z wielkich odległości, to koniecznie powinniśmy się dowiedzieć w jaki sposób je pielęgnować. Wbrew pozorom okazują się być one niesamowicie delikatnymi stworzeniami, z tego powodu musimy się dowiedzieć, że właściwie wiemy, w jaki sposób się z nimi obchodzić.
mała jodła koreańska

Rośliny coraz popularniejsze w kraju

Dbałość o estetykę naszych domów, mieszkań czy ogrodów to nasza ważna cecha charakterystyczna. Sporo z nas decyduje się na egzotyczne wręcz gatunki, dlatego hiacynty cieszą się tak dużą oraz wciąż wzrastającą popularnością. Te wyjątkowe i wielobarwne kwiaty mogą być uprawiane nawet do czterech lat na tej samej ziemi. Specjaliści w zakresie sadownictwa oraz ogrodnictwa wskazują jednak sadzenie tych roślin w okresie jesieni, ponieważ dzięki temu nie będą one narażone na różnego typu bakterie czy grzyby.
Pies mastif tybetański

Wybieramy rasę psa doskonałą dla nas

Co powinniśmy wiedzieć o rasie psów mastif tybetański zanim zostaniemy właścicielami takiego psa? Szczególnie pod lupę trzeba brać odpowiednie warunki, jakie są najlepsze dla takich piesków. Prowadzimy stuprocentowo profesjonalną opiekę, taką jak hodowla mastif tybetański – jako istotna rasa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu możemy zaoferować wiele cennych wskazówek zainteresowanym kupnem takiego psa klientom. Potencjalni klienci liczą na naszą pomoc, a taką właśnie gwarantujemy każdemu.
Tibetan mastiff

Tibetan mastiff rasą bardzo popularną

Niebanalną w hodowli rasą jest w opinii wielu ekspertów właśnie tibetan mastiff. Te rasowe psy wywierają wrażenie swoim sprytem oraz niepodrabianą urodą. Określona hodowla prowadzona przez doświadczonych w tym temacie specjalistów może zmotywować potencjalnych właścicieli do wybrania właśnie piesków z tego miejsca. Indyjskie i nepalskie linie krwi mastiffów przyjechały do nas bardzo dawno, a do teraz rasa ta cieszy się wzrastającym ciągle zainteresowaniem.
Pies rasy mastif tybetański

Czym się charakteryzuje mastif tybetański

Podczas zakupu nowego zwierzęcia warto zadbać o bardzo wielką ilość spraw powiązanych z potrzebami gatunkowymi konkretnych zwierząt, takich jak chociażby mastif tybetański. Każdej osobie zależy, aby jego zwierzę czuło się w domu jak najlepiej i psy nie są tu absolutnie żadnym wyjątkiem. W nowym tysiącleciu wybranie dobrej hodowli psów nie bywa zwyczajowo sprawą prostą, zwłaszcza w razie mastifa tybetańskiego. W dużej ilości placówek zajmujących się tego typu działalnością łatwo popaść w dezorientację. Z takiej przyczyny doskonałym pomysłem przed udaniem się do hodowli będzie dodatkowe zaznajomienie się z charakterystyką tej szczególnej rasy psa.
ziewający Tibetan mastiff

Zwierzę z Azji

Dla miłośników czworonogów, tych, którzy po prostu chcą mieć puszystego przyjaciela, jak i tych, których interesuje hodowla mastif tybetański stanowi idealny wybór. Ten duży pies będzie strażnikiem domu, kompanem zabaw i oddanym przyjacielem. niecodzienne cechy rasy na pewno uczynią właścicieli bardziej atrakcyjnymi. Mastif tybetański to wiekowa, szlachetna rasa hodowana od wczesnego średniowiecza przez azjatyckich chłopów i mieszczan w celach obronnych i dekoracyjnych.