Menu strony
Hodowla
gołąb

Leki dla gołębi ma szansę nam zapisać weterynarz

Czy mamy gwarancję, że gołębie wymagają właściwej troski?

Leki dla gołębi ma szansę nam zapisać weterynarz

Jeżeli podejmiemy decyzję, że chcemy zajmować się gołębiami, że chcemy je hodować, a potem wystawiać na różnorakich giełdach oraz uczyć je powrotu do gniazda nawet z sporych tras, to koniecznie powinniśmy się dowiedzieć w jaki sposób je pielęgnować. Wbrew pozorom są one niesamowicie delikatnymi stworzeniami, przez to musimy się upewnić, że właściwie powiemy, w jaki sposób się z nimi obejść.
ziewający Tibetan mastiff

Zwierzę z Azji

Dla miłośników psów, tych, którzy po prostu pragną posiadać włochatego towarzysza, jak i tych, których interesuje hodowla mastif tybetański stanowi właściwy wybór. Ten ogromny czworonóg będzie strażnikiem domostwa, kompanem zabaw i wiernym przyjacielem. niecodzienne właściwości rasy na pewno uczynią właścicieli bardziej atrakcyjnymi. Mastif tybetański to antyczna, szlachetna rasa hodowana od wczesnego średniowiecza przez chińskich pasterzy i mieszczan w celach obronnych i dekoracyjnych.
Pies mastif tybetański

Wybieramy rasę psa doskonałą dla nas

Co musimy wiedzieć o rasie psów mastif tybetański zanim zostaniemy właścicielami takiego psa? Przede wszystkim pod lupę należy brać odpowiednie warunki, jakie są perfekcyjne dla takich piesków. Prowadzimy całkowicie profesjonalną opiekę, taką jak hodowla mastif tybetański – jako ważna rasa. Dzięki wielkiemu doświadczeniu możemy zaproponować wiele cennych wskazówek zainteresowanym zakupem takiego psa klientom. Potencjalni klienci liczą na naszą pomoc, a takową gwarantujemy każdemu.
Tibetan mastiff

Tibetan mastiff rasą bardzo popularną

Niebanalną w hodowli rasą jest zdaniem wielu specjalistów właśnie tibetan mastiff. Te rasowe psy robią wrażenie własnym sprytem i wyjątkową urodą. Nasza hodowla prowadzona przez doświadczonych w tym obszarze specjalistów zachęca potencjalnych właścicieli do wybrania właśnie piesków z tego miejsca. Indyjskie i nepalskie linie krwi mastiffów przyjechały do nas bardzo dawno, a do dnia dzisiejszego rasa ta cieszy się wzrastającym stale zaciekawieniem.
kot

Trzymanie kotów w mieszkaniu

Koty są jednymi z najbardziej lubianych zwierząt trzymanych w domu. Cechuje je duża doza niezależności, czym różnią się od psów. Inną różnicą może być fakt, że koty nie wymagają wyprowadzania na spacer przez człowieka. Z tego powodu częściej wybierane są przez osoby, które mają mniej czasu z uwagi na wykonywany zawód i pozostałe obowiązki. W przypadku gdy właściciel mieszka w stosunkowo spokojnej okolicy, możliwe jest wypuszczanie kota na zewnątrz.
Koty Bengalskie

Zwierzaki wśród ludzi – co dawać domowemu kociakowi, aby zachował zdrowie?

Ludzie od wieków przygarniali do własnych obejść zwierzęta. Zaczęli daleko w przeszłości i trwa to do teraz. Po pierwsze, pewne gatunki są trzymane w celach gospodarczych, do ubicia i na mięso. Po drugie, już ludzie pierwotni poczynali dostrzegać, że niektóre zwierzęta, przede wszystkim psowate, dają się oswoić, a kiedy już się to dokona, te odwdzięczają się przede wszystkim oddaniem i lojalnością, lecz także czujnością, a nawet, przy odpowiednim szkoleniu, wsparciem w tropieniu i łowach.
Rybki, akwarium

Wszyscy chcą mieć rybki

Odkąd bajka wytwórni Walta Disney’a pod tym tytułem weszła na ekrany kin, dzieciaki na całym globie dosłownie oszalały na punkcie tej uroczej rybki. W sklepach zoologicznych momentalnie jej sprzedaż poszła w górę. Wszystkie brzdące pragnęły mieć na własność małego Nemo. Ale akwarystyka jest popularna w naszym kraju od bardzo wielu lat. Jeśli zatem nasze dziecko któregoś pięknego dnia zacznie się do nas przymilać i powie, że pragnie mieć rybki, wszystkich niezbędnych rzeczy dowiemy się w sklepie akwarystycznym, których jest cała masa na terenie naszego kraju.
Pies rasy mastif tybetański

Czym się charakteryzuje mastif tybetański

W trakcie kupna nowego zwierzęcia potrzeba zadbać o bardzo dużą ilość spraw powiązanych z potrzebami gatunkowymi konkretnych zwierząt, takich jak choćby mastif tybetański. Każdej osobie zależy, by jego zwierzę czuło się w mieszkaniu jak najlepiej i psy nie są tu przecież żadnym wyjątkiem. W dwudziestym pierwszym wieku wybranie odpowiedniej hodowli psów nie bywa zazwyczaj kwestią banalną, szczególnie w przypadku mastifa tybetańskiego. W natłoku placówek zajmujących się tego rodzaju działalnością łatwo się pogubić. Z takiej przyczyny doskonałym pomysłem przed wybraniem się do hodowli będzie dodatkowe zaznajomienie się z charakterystyką tej konkretnej rasy psa.
mała jodła koreańska

Rośliny coraz popularniejsze w kraju

Dbałość o estetykę naszych domów, mieszkań czy ogrodów to nasza istotna cecha charakterystyczna. Coraz więcej z nas stawia na egzotyczne wręcz gatunki, z tego też powodu hiacynty cieszą się tak sporą oraz ciągle rosnącą popularnością. Te wyjątkowe i barwne kwiaty mogą być uprawiane nawet do czterech lat na tym samym obszarze ziemi. Eksperci z zakresu sadownictwa oraz ogrodnictwa rekomendują jednak sadzenie tych roślin w czasie jesieni, ponieważ dzięki temu nie będą one narażone na różnego typu bakterie oraz grzyby.