Menu strony
Zwierzęta
Karma dla kotów

Koci świat czyli w jaki sposób dobrze troszczyć się o kota

Świat bez tych zwierząt musiałby być zły. Dużo ludzi nie może żyć bez tych zwierzaków i to nic dziwnego. Kot być może nie jest tak mocno przywiązany do ludzi jak pies, nie respektuje poleceń, jest zupełnie niezależny, czasem coś niszczy (zwłaszcza, jeżeli nie postawiłeś na drapaki). Mimo to tego zwierzaka da się kochać.
Akwarium

Czy akwarium to dobry prezent dla dziecka

Setki opiekunów nie wie, czy zgodzić się na prośby dziecka o zwierzę domowe. Czy zatem jest to godny polecenia pomysł? Czy powinno się sprezentować dziecku zwierzę? Jakie są dobre i złe strony takiego zakupu? No i jakie zwierzątko będzie trafnym wyborem?
Kot, zwierzęta domoiwe

Znajdź coś wyjątkowego swojemu zwierzakowi

Jednym z najbardziej nietypowych punktów sprzedaży jest sklep zoologiczny. Jego specyfika bierze się przede wszystkim z asortymentu, jaki jest tam oferowany. W dużej liczbie przypadków bowiem poza akcesoriami dla zwierząt sprzedaje się tam również żywe zwierzęta.
Żwirek dla kota

Oferty kuwet dla kotów

Nie jest nigdy za łatwo dogodzić kotu bez względu na ich gatunek, o czym doskonale wiedzą wszyscy ich właściciele. Koty, psy, chomiki czy szczury, potrzebują bowiem wiele troski od strony ich właścicieli. Skupiając się jednak na kotach, warto będzie chwilę zastanowić się nad tym, jak zadbać o te zwierzęta. Czy najlepiej kupować w sieci, czy w sklepie zoologicznym, inwestować w żwirek dla kota, a może nabyć inne akcesoria?
pies

Zwierzęta powodują wiele radości - Jakie zwierzę kupić?

Niejeden na pewnym etapie własnego życia posiadał czworonożnego kompana. Chwile spędzone razem są wspaniałe i nie jest możliwe ich niczym zastąpić. Zwierzęta są towarzyszami człowieka niezależnie od wieku, płci, czy kultury. Każdy lud, który ucywilizował zwierzęta wytworzył z nimi szczególną relację. Wiele stworzeń domowych ewolucyjnie przystosowało się do współżycia z człowiekiem.

Bez kota lub pieska w mieszkaniu bywa pusto

Mieszkanie bez zwierząt wydaje się puste, brakuje w nim duszy. Dom bez psiaka lub kotka nie ma w sobie przyjaznej nastrojowości, nie ma zwierzęcego pierwiastka, który przecież każdy z nas nosi w sobie, nie ma też nieskończonego przywiązania (szczególnie psiaki, choć kociarze mogą się zdenerwować). Zanim jednakowoż zadecydujemy, iż jednak pragniemy posiadać zwierzę miejmy na uwadze, żeby dokonać jak najlepszego wyboru. Kotek a może piesek? Jaka rasa? To wszystko należy dokładnie przemyśleć.
Pies rasy mastif tybetański

Czym się charakteryzuje mastif tybetański

Podczas zakupu nowego zwierzęcia trzeba zadbać o niezwykle dużą liczbę spraw powiązanych z potrzebami gatunkowymi niektórych zwierząt, takich jak na przykład mastif tybetański. Każdej osobie zależy, by jego zwierzę czuło się w mieszkaniu jak najlepiej i psy nie są tu absolutnie żadnym wyjątkiem. W dzisiejszych czasach wybór odpowiedniej hodowli psów nie jest zwyczajowo kwestią prostą, zwłaszcza w przypadku mastifa tybetańskiego. W dużej ilości placówek zajmujących się takiego typu działalnością łatwo się pogubić. Dlatego też trafionym pomysłem przed wybraniem się do hodowli będzie dodatkowe zapoznanie się z charakterystyką tej szczególnej rasy psa.
Pies rasy mastif tybetański

Zdrowe życie naszych kotów

Każdy właściciel pupila wie jak ważne jest dbanie o swojego czworonoga wie. Wszyscy właściciele zwierząt muszą wiedzieć jak istotne jest dbanie o swojego pupila. profesjonalna pielęgnacja jego sierści, uzębienia i racjonalne żywienie w każdym przypadku są niezaopatrzone. Aby sierść naszego czworonoga była piękna i lśniąca powinniśmy odpowiednio o nią zadbać oraz dobierać produkty przeznaczone dla czworonogów. Nigdy nie używajmy preparatów przeznaczonych dla ludzi. Należy nabyć specjalistyczny szampon dla psów.
Kot domowy

Jak dbać o zdrowie ukochanego pupila?

Zwierzęta towarzyszą ludziom od niepamiętnych czasów. Gdy tylko ludzie w czasach prehistorii nauczyli się wykazywać większą zdolnością myślenia, niż ich bracia mniejsi, pojęli, że zwierzęta potrafią służyć nie tylko do zdobywania mięsa i dawania przyodziewku. Pojawiła się idea hodowania, a wilki, które później dość długo i stopniowo zmieniały się w trochę odmienny gatunek, bliżej rozpoznawalny przez nas jako psy rasy husky czy malamut, były przygarniane trochę jako przyszywani członkowie plemion, oraz wyjątkowo uważne i przydatne narzędzia: do odnajdowania zwierzyny, do alarmowania przed zagrożeniem, do wypasania stad kóz i owiec.
Kot, zwierzęta domoiwe

Jak taniej utrzymać swojego zwierzaka?

Choć nadal utrzymanie zwierzęcia - psa czy kota, ogólnie nie jest ogromnym kosztem, to jednakże w szczególności ostatnimi czasy nietrudno zauważyć, że ludzie w Polsce skarżą się, iż obecnie nawet utrzymanie małego zwierzęcia nie jest łatwe. No cóż, skoro jest spore spowolnienie ekonomiczne, nie powinniśmy myśleć, że wyłącznie żywi ludzie będą musieli cierpieć. Oczywiście nigdy nie można pozbyć się własnego zwierzaka, to nie ma sensu. Trzeba po prostu odnaleźć takie miejsce, w którym smycze albo kuwety dla kotów są mimo wszystko korzystniejsze cenowo.
1 2 3