Menu strony
Ogród

Najnowsze technologie na działkach

Pielęgnowanie małego ogródka i sam ogród jest tu idealnym wyjściem. Zbieranie buraków i doglądanie kwiatów nie potrzebuje sprawności, a oferuje realne dobrodziejstwa – zarazem dla kondycji psychofizycznej staruszka, jak i dla jego finansów. I tak jest właśnie w Polsce - statystycznie ogródki posiadają ludzie starsi. Jeżeli posiadasz rodzica bądź dziadka, który uwielbia uprawę swoich warzyw, zaproponuj mu, żeby zajrzał na cyfrowy portal ogrodniczy.
Dekoracyjny ogródek przed domem

Jak stworzyć ogród marzeń?

Na samym początku trzeba oczyścić ogród z niepotrzebnych chwastów bądź na przykład z różnych resztek po budowie. Później trzeba przygotować należyte podłoże pod rośliny. Jeśli istniejąca gleba jest sypka to oznacza, że jest za bardzo piaszczysta, natomiast, jeśli zbija się w grudy to jest nazbyt gliniasta. Tą piaszczystą należy wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dorzucić gruboziarnistego piasku lub drobnego żwiru. Znaczące jest również pH gleby. Rośliny wzrastają najlepiej w glebie o pH obojętnym. By ustalić kwasowość gleby trzeba zakupić kwasomierz polowy czy też elektroniczny.
fototapety kwiaty

Kwiatowe przyozdabianie

Jeśli chcemy zmienić swoje mieszkanie możemy zastanowić się nad wyborem ozdób roślinnych. Kwiaty sprawią, iż zrobi się ono cieplejsze. Jak nie lubimy dużego natężenia kolorów, idealnym wyborem będą rośliny które nie kwitną. Jeżeli palimy papierosy, możemy nabyć kwiaty, które przez swoje liście absorbują nikotynęskusić się możemy na kwiaty, które pochłaniają dym}, w ten sposób czyszcząc powietrze.
Przygotuj ogród na wiosnę

Właściwe środki ochrony roślin dla zapracowanych ogrodników

Aktualnie mnóstwo osób nie może narzekać na zbyt dużą ilość wolnego czasu. Znaczna grupa z nas każdego dnia niemal gna, żeby zdążyć z wszystkimi zobowiązaniami na czas. Niestety w bardzo dużej liczbie przypadków, wykonywanie przeróżnego rodzaju zadań związanych z naszą pracą, powoduje zaniedbania w innych obszarach naszej codzienności.
Nawierzchnia wykonana z kostki Promenada® Ruda kobaltu

Co przedstawiają nam firmy ogrodnicze Warszawa?

Co wyszukamy wprowadzając firmy ogrodnicze Warszawa?

Nie ma większego znaczenia, czy posiadamy ogródek niewielki czy duży, wciąż chcemy, by przedstawiał się on jak najpiękniej oraz żeby był miejscem, gdzie będziemy mogli sympatycznie spędzić letnie noce.
chryzantema

Chryzantemy Chryzantema - wspaniała ozdoba nowoczesnego ogrodu i wnętrz

Chryzantemy to prawdziwe królowe nazywane są często królowymi jesieni. Te urocze sezonowe kwiaty niezmiennie przywodzą na myśl odświętne dekoracje nagrobków na Święto Zmarłych. Poniekąd z tego powodu chryzantemy nieczęsto komponuje się do dekoracji wnętrz, wiązanek ślubnych czy wiązanek na radosne okoliczności. We wschodniej kulturze jednak jej znaczenie jest całkowicie inne.
ogród

Które wybrać drzewa i krzewy do naszego ogródka?

Drzewa i krzewy tworzą podstawę ogródka. Dzielą przestrzeń w ogrodzie, izolują od uciążliwego sąsiedztwa. Drzewka szpilkowe upiększają nawet zimą.
Z powodu rozmiarów jak też długowieczności drzewa oraz krzewy są stałym elementem ogródka. Częstokroć decydują o jego charakterze. Stąd warto odpowiednio obmyślić, jakie krzewy oraz drzewa ozdobne dobrać do naszego ogrodu. Także dobór punktu w którym drzewa ozdobne zostaną zasadzone, winien być starannie przemyślany. Wielkiej dyscypliny wymaga aranżowanie małych ogródków. Przed zakupem roślin koniecznie trzeba brać pod uwagę ich ostateczne rozmiary, i wyobrazić sobie jak po latach wypełnią obszar działki.
Jesienny czar chryzantem

Uprawa chryzantem

Chryzantema to wymarzona, popularna roślina ozdobna o cudownych okrągłych kwiatostanach. Jej płatki mogą mieć rozmaite kolory – od złotej przez czerwień i purpurę po białe, różowe i pomarańczowe.
kwiaty chryzantemy

Uprawa chryzantem w Praszce – doskonałe miejsce do zakupu chryzantemy i zasięgnięcia porady odnoszącej się do jej uprawy.

Niemal każda jednostka śni o swoim ogrodzie lub działce. Jest to najczęściej miejsce kojarzące się z odprężeniem i równowagą, w którym można ukryć się na chwilę. Ale by móc skorzystać z chwili wypoczynku w cudownym otoczeniu znaczące jest, by wpierw dobrze je zagospodarować i stosownie o nie zadbać.
ogród

Sąsiedztwo naszego ogrodu powinno być wyjątkowe!

Ogród na pewno musi pięknie wyglądać, ale także wielce istotne jest akurat jego otoczenie. Czyli postarajmy się dbać o wszystko co ma jakikolwiek związek z tym wszystkim co jest wokół ogrodu. Świetnie, że choć nierzadko niezbyt potrafimy tak naprawdę sensownie rozeznać się, jeżeli w grę wchodzi właśnie otoczenie ogrodu, to jednakże no tuż po zapoznaniu się z owym tekstem będziemy mieli możliwość w znacznym stopniu powiększyć zakres informacji.
1 2