Menu strony
Ogród
Nawierzchnia wykonana z kostki Promenada® Ruda kobaltu

Co przedstawiają nam firmy ogrodnicze Warszawa?

Firmy ogrodnicze Warszawa zajmą się każdym ogródkiem

Nie ma dużego znaczenia, czy mamy ogródek mały czy wielki, wciąż chcemy, aby prezentował się on jak najlepiej oraz aby był miejscem, gdzie będziemy mieli szansę sympatycznie spędzić ciepłe noce.
ogród

Sąsiedztwo naszego ogrodu powinno być wyjątkowe!

Ogród na pewno musi pięknie wyglądać, ale też wielce istotne jest akurat jego otoczenie. Zatem postarajmy się dbać o wszystko co ma związek ze wszystkim co wokoło ogrodu. Doskonale, że chociaż nierzadko niezbyt umiemy tak naprawdę sensownie rozeznać się, jeśli w rachubę wchodzi akurat otoczenie ogrodu, to jednak tuż po zapoznaniu się z owym artykułem będziemy mieli okazję w znacznym stopniu zwiększyć zakres swojej wiedzy.
Dekoracyjny ogródek przed domem

Jak stworzyć ogród marzeń?

Na samym wstępie warto oczyścić ogród z niepożądanych chwastów bądź na przykład z różnych pozostałości po budowie. Następnie trzeba przyszykować należyte podłoże pod kwiaty. Jeżeli istniejąca gleba jest sypka to znaczy, że jest zbyt piaszczysta, natomiast, jeśli zbija się w grudy to jest nazbyt gliniasta. Tą piaszczystą trzeba wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dorzucić gruboziarnistego piasku bądź niewielkiego żwiru. Znaczące jest także pH gleby. Rośliny wzrastają optymalnie w glebie o pH obojętnym. Aby określić kwasowość gleby wystarczy kupić kwasomierz polowy czy też elektroniczny.
Kosiarka samojezdna

W jaki sposób założyć zielnik w swej kuchni?

Ogród na parapecie w kuchni? To nie kłopotliwe! Woniejąca ziółkami kuchnia stanie się inspirującym punktem dla twych nowych pomysłów kulinarnych, zaś świeże listki sprawią, iż sporadycznie sięgać będziesz po opakowania z suszonymi aromatami.
ogród

Które wybrać drzewa i krzewy do naszego ogródka?

Krzewy i drzewa tworzą podstawę ogrodu. Dzielą przestrzeń w ogrodzie, izolują od kłopotliwego sąsiedztwa. Krzewy szpilkowe zdobią nawet w zimie.
Z powodu rozmiarów i długowieczności krzewy i drzewa są stałym składnikiem ogródka. Nierzadko decydują o jego charakterze. Dlatego warto dobrze przemyśleć, jakie krzewy oraz drzewa ozdobne dobrać do naszego ogrodu. Również wybór punktu w którym drzewa ozdobne zostaną zasadzone, musi być dokładnie przemyślany. Wielkiej dyscypliny wymaga urządzanie małych ogrodów. Przed kupnem roślin koniecznie należy brać pod uwagę ich ostateczne wymiary, i wyobrazić sobie jak po latach wypełnią obszar naszego ogródka.
chryzantema

Chryzantemy Chryzantema - wspaniała ozdoba nowoczesnego ogrodu i wnętrz

Chryzantemy to cudowne kwiaty, nazywane są często królowymi jesieni. Te urokliwe kwiaty nieszczęśliwie przywodzą na myśl dekoracje nagrobków na Święto Zmarłych. Przez to skojarzenie z tej przyczyny chryzantemy rzadko kiedy używane są do dekoracji wnętrz, bukietów ślubnych czy bukietów na radosne okoliczności. Na wschodzie jednak jej znaczenie jest całkowicie inne.
Przygotuj ogród na wiosnę

Właściwe środki ochrony roślin dla zapracowanych ogrodników

Dzisiaj wiele ludzi nie jest w stanie narzekać na nadmiar wolnego czasu. Znaczna grupa spośród nas codziennie niemalże pędzi, aby zdążyć z wszystkimi obowiązkami w ustalonym czasie. Niestety w sporej liczbie przypadków, wykonywanie przeróżnego rodzaju zadań związanych z naszą pracą, skutkuje zaniedbaniami w innych obszarach naszej codzienności.
Jesienny czar chryzantem

Uprawa chryzantem

Chryzantema to przecudna, często hodowana roślina ozdobna o wspaniałych kulistych kwiatostanach. Jej płatki mogą mieć różnorodne kolory – od złotej przez czerwień i purpurę po białe, różowe i żółte.
fototapety kwiaty

Kwiatowe przyozdabianie

Jeśli chcemy zmienić swoje mieszkanie możemy zastanowić się nad wyborem ozdób roślinnych. Kwiaty sprawią, iż zrobi się ono cieplejsze. Jak nie lubimy dużego natężenia kolorów, idealnym wyborem będą rośliny nie kwitnące kwiaty. Jeżeli palimy papierosy, możemy nabyć kwiaty, które przez swoje liście absorbują nikotynęskusić się możemy na kwiaty, które pochłaniają dym}, tym samym oczyszczając powietrze.
kopiec kreta na trawniku

Jak pozbyć się kreta z podwórka

Kret, który zamieszkał na naszym podwórku jest w stanie w krótkim czasie go zniszczyć. Nic więc dziwnego, że sporo osób chce się go pozbyć. Jak właściwie to uczynić?
1 2