Menu strony
Ogród
Kosiarka samojezdna

W jaki sposób założyć zielnik w swej kuchni?

ogródek na parapecie w kuchni? To nie kłopotliwe! Woniejąca ziołami kuchnia stanie się inspirującym punktem dla twych nowych pomysłów kulinarnych, zaś świeże listki spowodują, że z rzadka sięgać będziesz po opakowania z suszonymi aromatami.
Jesienny czar chryzantem

Uprawa chryzantem

Chryzantema to jedyna w swoim rodzaju, popularna roślina ozdobna o pięknych okrągłych kwiatostanach. Jej płatki mogą mieć rozmaite barwy – od złotej przez czerwień i purpurę po białe, różowe i pomarańczowe.
ogród

Które wybrać drzewa i krzewy do naszego ogródka?

Krzewy i drzewa tworzą kanwę ogródka. Wydzielają przestrzeń w ogrodzie, izolują od kłopotliwego sąsiedztwa. Drzewka iglaste zdobią nawet w zimie.
Z powodu wielkości oraz długowieczności krzewy i drzewa są stałym składnikiem ogródka. Często wręcz decydują o jego charakterze. Stąd warto dobrze przemyśleć, jakie krzewy i drzewa ozdobne dobrać do naszego ogródka. Także dobór punktu w jakim drzewa ozdobne zostaną umiejscowione, powinien być dokładnie zaplanowany. Dużej dyscypliny wymaga projektowanie małych ogrodów. Przed nabyciem roślin koniecznie trzeba wziąć pod uwagę ich ostateczne rozmiary, i zobaczyć w wyobraźni jak po latach wypełnią przestrzeń działki.
kwiaty chryzantemy

Uprawa chryzantem w Praszce – doskonałe miejsce do zakupu chryzantemy i zasięgnięcia porady odnoszącej się do jej uprawy.

Niemal każda jednostka marzy o swoim ogrodzie lub działce. Jest to zazwyczaj miejsce kojarzące się z odpoczynkiem i ciszą, w którym możliwe jest ukryć się na moment. Ale by móc skorzystać z chwili relaksu w pięknym otoczeniu znaczące jest, aby wpierw umiejętnie je urządzić i właściwie o nie się zatroszczyć.
Nawierzchnia wykonana z kostki Promenada® Ruda kobaltu

Co przedstawiają nam firmy ogrodnicze Warszawa?

Firmy ogrodnicze Warszawa zajmą się każdym ogródkiem

Nie ma dużego znaczenia, czy mamy ogródek mały czy spory, zawsze pragniemy, aby przedstawiał się on jak najpiękniej i by okazał się miejscem, gdzie będziemy mieli szansę miło spędzić letnie noce.

Najnowsze technologie na działkach

Pielęgnowanie małego ogródka i sam ogród jest tu świetnym rozwiązaniem. Pielęgnowanie rzepy i doglądanie kwiatów nie zabiera sprawności, a oferuje rzeczywiste korzyści – zarazem dla tężyzny psychofizycznej emeryta, jak i dla jego domowego budżetu. I tak jest właśnie w Polsce - w przytłaczającej większości ogródki uprawiają seniorzy. Jeśli masz ojca bądź dziadka, który kocha doglądać swoich owoców działkowych, powiedz mu, żeby poznał sieciowy portal ogrodniczy.
Ogród

Zakładanie ogrodów warszawa prezentuje wspaniale opanowane

Projektowanie ogrodów warszawa oferuje w przystępnej kwocie. Jeśli mamy piękny dom, a obok niego ogród, pragniemy aby on również prezentował się jak najpiękniej i aby okazał się ozdobą całej posiadłości. Przez to właśnie tak wielkim zainteresowaniem cieszy się projektowanie ogrodów warszawa posiada w tym ogromne doświadczenie, a co się z tym łączy, mamy szansę być przekonani, że wszystko zostanie zrobione na wysokim poziomie.
Przygotuj ogród na wiosnę

Właściwe środki ochrony roślin dla zapracowanych ogrodników

Dzisiaj mnóstwo ludzi nie jest w stanie narzekać na nadmiar wolnego czasu. Znaczna grupa z nas dzień w dzień niemal pędzi, żeby zdążyć z wszelkimi obowiązkami w ustalonym czasie. Niestety w niezwykle dużej ilości przypadków, wypełnianie przeróżnego typu obowiązków związanych z naszą pracą, powoduje zaniedbania w innych sferach naszego życia.
Dekoracyjny ogródek przed domem

Jak stworzyć ogród marzeń?

Na samym wstępie należy oczyścić ogród z niepożądanych chwastów albo na przykład z przeróżnych resztek po budowie. Następnie trzeba przygotować należyte podłoże pod kwiaty. Jeżeli istniejąca gleba jest sypka to znaczy, że jest zbyt piaszczysta, zaś, jeśli zbija się w bryły to jest nazbyt gliniasta. Tą piaszczystą trzeba wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dodać gruboziarnistego piasku albo drobnego żwiru. Znaczące jest także pH ziemi. Rośliny rozwijają się optymalnie w glebie o pH obojętnym. By ustalić kwasowość gleby należy zakupić kwasomierz polowy albo elektroniczny.
chryzantema

Chryzantemy Chryzantema - wspaniała ozdoba nowoczesnego ogrodu i wnętrz

Chryzantemy to cudowne kwiaty, które nazywane są często królowymi jesieni. Wielu z nas te urocze kwiaty nierozłącznie kojarzą się z tradycyjną dekoracją nagrobków . Poniekąd z tej przyczyny chryzantemy rzadko kiedy komponuje się do dekoracji wnętrz, bukietów ślubnych czy wiązanek na radosne okoliczności. W kulturze wschodu jednak jej znaczenie jest diametralnie różne.
1 2