Menu strony
Psy
Kot, zwierzęta domoiwe

Jak taniej utrzymać swojego zwierzaka?

Chociaż nadal utrzymanie zwierzęcia - psa czy kota, generalnie nie jest ogromnym kosztem, to jednakże w szczególności ostatnio można zauważyć, że ludzie mówią, iż dzisiaj nawet utrzymanie domowego zwierzaka nie jest łatwe. Cóż, skoro jest spore spowolnienie ekonomiczne, nie powinniśmy myśleć, że tylko żywi ludzie będą cierpieć. Oczywiście nigdy nie warto pozbywać się własnego zwierzęcia, to nie ma żadnego sensu. Należy najzwyczajniej znaleźć takie miejsce, gdzie smycze albo kuwety dla kotów są mimo wszystko tańsze.
Tibetan mastiff

Żywienie czworonoga i kotka

Trzymanie w domu czworonoga to właściwie spory worek problemów i przyjemności. Kochający pies przynosi wiele radości i uśmiechu nawet w ponure dni. To świetny kompan do odległych wędrówek i gwarant bezpieczeństwa. ko, mimo swojej tajemniczej natury, też może się całkiem nieźle oswoić z właścicielem. Zasypianie z puszystym, mruczącym kłębkiem futra to spora przyjemność.

Karma dla każdego pupila

Wybranie dobrej karmy dla ukochanych psów nie bywa zazwyczaj rzeczą banalną. Aby dobrze dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej z samą kwestią. Poznać firmy produkujące karmy i kierować się osądami wyłącznie cenionych i doświadczonych specjalistów. W dwudziestym pierwszym wieku warto bowiem zapewnić pupilom wszystko co dla nich najlepsze.
Koty Bengalskie

Zwierzaki wśród ludzi – co dawać domowemu kociakowi, aby zachował zdrowie?

Ludzie od wieków przygarniali do własnych obejść zwierzaki. Zaczęli daleko w przeszłości i ciągnie się to do dziś. Po pierwsze, pewne gatunki są trzymane w celach użytkowych, do ubicia i na mięso. Po drugie, już ludzie pierwotni poczynali zauważać, że niektóre gatunki, przede wszystkim psowate, dają się oswoić, a gdy już się to uda, one odwdzięczają się nie tylko przywiązaniem i lojalnością, lecz także czujnością, a nawet, po odpowiednim szkoleniu, pomocą w tropieniu i łowach.

Bez kota lub pieska w mieszkaniu bywa pusto

Dom bez zwierząt jest jakiś dziwny, brakuje w nim duszy. Dom bez psiaka lub kotka nie posiada w sobie życzliwej nastrojowości, nie posiada zwierzęcego pierwiastka, jaki właściwie każdy z nas nosi w sobie, nie ma też bezmiernego przywiązania (zwłaszcza psiaki, chociaż kociarze powinni się oburzyć). Nim jednakowoż postanowimy, iż jednak pragniemy mieć zwierzę miejmy na uwadze, by wybrać dobrze. Kotek a może piesek? Jaka rasa? To wszystko należy dokładnie przemyśleć.
pies

Dobre karmy dla psów

Wybranie dobrej karmy dla ulubionych psów nie bywa zwyczajowo sprawą banalną. Aby trafnie dokonać wyboru najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią. Poznać marki produkujące karmy i kierować się osądami tylko cenionych i doświadczonych specjalistów.

W jaki sposób wybrać karmę dla psa?

To naturalnie, że karma dla psa jest jedną z istotniejszych spraw. Jest wiele teorii, niektórzy gotują zwierzętom, ale zbilansowane posiłki dla pupila naprawdę niełatwo wybrać.
Kot, zwierzęta domoiwe

Znajdź coś wyjątkowego swojemu zwierzakowi

Jednym z najbardziej specyficznych punktów usługowych jest sklep zoologiczny. Jego specyfika wypływa przede wszystkim z asortymentu, jaki jest tam oferowany. W dużej liczbie przypadków bowiem poza akcesoriami dla zwierząt sprzedaje się tam też żywe zwierzęta.
Kot domowy

Jak dbać o zdrowie ukochanego pupila?

Zwierzęta dotrzymują kroku człowiekowi od dawnych epok. Gdy tylko ludzie w czasach prehistorii nauczyli się wykazywać lepszą inteligencją, niż ich bracia mniejsi, pojęli, że zwierzęta mogą służyć nie tylko do zabijania i skór. Narodziła się idea hodowli, a wilki, które w następnych tysiącleciach dość długo i powoli zmieniały się w trochę odmienny gatunek, poniekąd współcześnie znany nam jako psy rasy husky czy malamut, były oswajane trochę jako przyszywani członkowie rodzin, oraz wyjątkowo czujne i użyteczne narzędzia: do odnajdowania zwierzyny, do ostrzegania przed zagrożeniem, do wypasania stad kóz i owiec.
Tibetan mastiff

Tibetan mastiff rasą bardzo popularną

Niebanalną w hodowli rasą jest w opinii wielu ekspertów właśnie tibetan mastiff. Te rasowe psy wywierają wrażenie swoim sprytem oraz niepodrabianą urodą. Określona hodowla prowadzona przez doświadczonych w tym temacie specjalistów może zmotywować potencjalnych właścicieli do wybrania właśnie piesków z tego miejsca. Indyjskie i nepalskie linie krwi mastiffów przyjechały do nas bardzo dawno, a do teraz rasa ta cieszy się wzrastającym ciągle zainteresowaniem.
1 2