Menu strony
Psy
Koty Bengalskie

Zwierzaki wśród ludzi – co dawać domowemu kociakowi, aby zachował zdrowie?

Ludzie od wieków przygarniali do swoich obejść zwierzaki. Zaczęli daleko w przeszłości i trwa to do dziś. Przede wszystkim, pewne zwierzęta są trzymane w celach gospodarczych, do ubicia i na mięso. Po drugie, nawet ludzie pierwotni poczynali zauważać, że pewne zwierzęta, przede wszystkim wilki, dają się oswoić, a gdy już się to dokona, te odwdzięczają się przede wszystkim przywiązaniem i lojalnością, ale także czujnością, a też, przy właściwym szkoleniu, pomocą w szukaniu zwierzyny i polowaniach.
Kot domowy

Jak dbać o zdrowie ukochanego pupila?

Zwierzęta dotrzymują kroku człowiekowi od dawnych epok. Gdy tylko ludzie w czasach prehistorii nauczyli się wykazywać lepszą inteligencją, niż ich bracia mniejsi, pojęli, że zwierzęta mogą służyć nie tylko do zabijania i skór. Narodziła się idea hodowli, a wilki, które w następnych tysiącleciach dość długo i powoli zmieniały się w trochę odmienny gatunek, poniekąd współcześnie znany nam jako psy rasy husky czy malamut, były oswajane trochę jako przyszywani członkowie rodzin, oraz wyjątkowo czujne i użyteczne narzędzia: do odnajdowania zwierzyny, do ostrzegania przed zagrożeniem, do wypasania stad kóz i owiec.
Tibetan mastiff

Żywienie czworonoga i kotka

Posiadanie zwierzęcego pupila to właściwie spory worek problemów i przyjemności. Kochający pies daje dużo szczęścia nawet w smutne dni. To świetny kompan do dalekich spacerów i gwarant bezpieczeństwa. ko, mimo swojej mniej przystępnej natury, również umie się skutecznie oswoić z ludźmi. Zasypianie z puszystym, mruczącym kłębkiem futra to wielka przyjemność.

Karma dla każdego pupila

Wybranie dobrej karmy dla ukochanych psów nie jest zazwyczaj rzeczą prostą. Aby trafnie wybrać najbezpieczniej zapoznać się bliżej z samą kwestią. Poznać firmy produkujące karmy i kierować się opiniami jedynie cenionych i sprawdzonych specjalistów. W nowym tysiącleciu warto bowiem zapewnić pupilom wszystko co dla nich najlepsze.
Tibetan mastiff

Tibetan mastiff rasą bardzo popularną

Niebanalną w hodowli rasą jest w opinii wielu ekspertów właśnie tibetan mastiff. Te rasowe psy wywierają wrażenie swoim sprytem oraz niepodrabianą urodą. Określona hodowla prowadzona przez doświadczonych w tym temacie specjalistów może zmotywować potencjalnych właścicieli do wybrania właśnie piesków z tego miejsca. Indyjskie i nepalskie linie krwi mastiffów przyjechały do nas bardzo dawno, a do teraz rasa ta cieszy się wzrastającym ciągle zainteresowaniem.
pies

Dobre karmy dla psów

Wybór odpowiedniej karmy dla ulubionych psów nie bywa zazwyczaj rzeczą łatwą. Aby dobrze wybrać najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem. Poznać marki robiące karmy i kierować się osądami tylko wytrawnych i doświadczonych specjalistów.
pies

Jakie karmy należy kupić

Coraz więcej właścicieli ceniących własne psy decyduje się na dawanie im pokarmów gotowych. Takie traktowanie zwierząt jest silnie rekomendowane przez sporą liczbę znawców. Internetowy sklep zoologiczny to miejsce gdzie odpowiednie pokarmy można nabyć szybko i tanio. W nowym tysiącleciu warto zapewnić pupilom wszystko co dla nich najlepsze, zadbać szczególnie mocno o ich prawidłowy rozwój.
Kot, zwierzęta domoiwe

Jak taniej utrzymać swojego zwierzaka?

Chociaż ciągle utrzymanie zwierzaka - psa albo kota, ogólnie nie jest wielkim wydatkiem, to jednak zwłaszcza ostatnimi czasy można dostrzec, że Polacy skarżą się, iż dzisiaj nawet utrzymanie małego zwierzęcia nie jest łatwe. Cóż, skoro mamy znaczne spowolnienie gospodarcze, nie możemy myśleć, że tylko ludzie będą musieli cierpieć. Naturalnie w żadnym razie nie można pozbywać się swojego zwierzęcia, to nie ma sensu. Należy najzwyczajniej znaleźć to miejsce, gdzie smycze bądź kuwety dla kotów są nieco korzystniejsze cenowo.

Sklep dla czworonogów w sieci

Cyfrowe technologie powodują, że wszystko staje się komfortowe i proste. Nawet zakupy można zrobić, nie wyściubiając nosa za próg mieszkania. W Internecie działają już sklepy w zasadzie z każdej możliwej gałęzi. Zobaczysz tu więc dystrybutora firanek, hurtownię mebli, ofertę renomowanego fabrykanta starych win z południowej Francji i tak dalej. I nie tylko ty skorzystasz na szybkich sprawunkach z dowozem do mieszkania, ale również twój włochaty pupil. Aktualnie nawet psy posiadają swój sklep zoologiczny online!
Pies rasy mastif tybetański

Zdrowe życie naszych kotów

Każdy właściciel zwierzaka wie jak ważne jest dbanie o swojego czworonoga wie. Wszyscy właściciele czworonogów powinni wiedzieć jak istotne jest dbanie o swojego czworonoga. profesjonalna higiena jego sierści, uzębienia oraz racjonalna dieta w każdym przypadku są obowiązkowe. Aby sierść naszego czworonoga była piękna i lśniąca musimy odpowiednio o nią dbać a także dobierać produkty przeznaczone dla czworonogów. Pod żadnym pozorem nie używajmy kosmetyków przeznaczonych dla ludzi. Powinniśmy nabyć specjalistyczny szampon dla psów.
1 2