Menu strony
Psy

Bez kota lub pieska w mieszkaniu bywa pusto

Dom bez zwierząt jest jakiś dziwny, brakuje w nim duszy. Dom bez psa czy kociaka nie posiada w sobie przyjaznej klimatyczności, nie posiada zwierzęcego pierwiastka, który przecież każdy z nas nosi w sobie, nie ma także nieskończonego przywiązania (zwłaszcza psiaki, chociaż kociarze mogą się oburzyć). Nim jednak zadecydujemy, że jednak chcemy posiadać zwierzę miejmy na uwadze, ażeby dokonać jak najlepszego wyboru. Kotek a może piesek? Która rasa? To wszystko powinniśmy dokładnie rozważyć.
Kot domowy

Jak dbać o zdrowie ukochanego pupila?

Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od niepamiętnych czasów. Jak tylko ludzie pierwotni nauczyli się wykazywać lepszą zdolnością myślenia, niż zwierzęta, pojęli, że te stworzenia potrafią służyć nie tylko do zdobywania mięsa i skór. Narodziła się idea hodowli, a wilki, które później dość długo i powoli przekształcały się w trochę inny gatunek, bliżej znany nam jako psy rasy husky czy malamut, były oswajane częściowo jako przyszywani członkowie plemion, i niezmiernie uważne i użyteczne narzędzia: do tropienia, do alarmowania przed zagrożeniem, do wypasania stad kóz i owiec.
Koty Bengalskie

Zwierzaki wśród ludzi – co dawać domowemu kociakowi, aby zachował zdrowie?

Ludzie od wieków przygarniali do swoich gospodarstw zwierzęta. Zaczęło się to dawno temu i ciągnie się to do teraz. Po pierwsze, pewne zwierzęta są trzymane w celach użytkowych, do uboju i na mięso. Po drugie, nawet ludzie pierwotni poczynali zauważać, że niektóre zwierzęta, przede wszystkim wilki, łatwo oswoić, a gdy już się to dokona, te odwdzięczają się nie tylko przywiązaniem i wiernością, lecz także czujnością, czy też, przy odpowiednim szkoleniu, pomocą w tropieniu i łowach.
pies

Dobre karmy dla psów

Wybranie odpowiedniej karmy dla ulubionych psów nie jest zazwyczaj kwestią łatwą. Aby trafnie dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej z samą kwestią. Poznać marki produkujące karmy i kierować się osądami wyłącznie wytrawnych i sprawdzonych specjalistów.

W jaki sposób wybrać karmę dla psa?

Wiadomo, że karma dla psa to jedna z istotniejszych kwestii. Są różni właściciele, część gotuje, mimo wszystko zbilansowane posiłki dla pupila naprawdę trudno przygotować.
Kot, zwierzęta domoiwe

Znajdź coś wyjątkowego swojemu zwierzakowi

Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów usługowych jest sklep zoologiczny. Jego specyficzny charakter bierze się przede wszystkim z asortymentu, jaki jest tam oferowany. W wielu przypadkach bowiem poza akcesoriami dla zwierząt oferuje się tam również żywe osobniki.
Kot, zwierzęta domoiwe

Jak taniej utrzymać swojego zwierzaka?

Chociaż ciągle utrzymanie zwierzaka - psa bądź kota, generalnie nie jest wielkim wydatkiem, to jednakże zwłaszcza w ostatnim czasie nietrudno zauważyć, że ludzie skarżą się, iż dzisiaj nawet utrzymanie małego zwierzaka nie jest proste. Cóż, jeżeli jest spore spowolnienie gospodarcze, nie możemy myśleć, że tylko ludzie będą musieli cierpieć. Naturalnie nigdy nie można pozbyć się swojego zwierzęcia, to nie ma żadnego sensu. Trzeba po prostu znaleźć to miejsce, w którym smycze bądź kuwety dla kotów są nieco tańsze.
Tibetan mastiff

Tibetan mastiff rasą bardzo popularną

Niełatwą w hodowli rasą jest w opinii wielu specjalistów właśnie tibetan mastiff. Te wyjątkowe psy robią wrażenie swym sprytem i wyjątkową urodą. Określona hodowla prowadzona przez doświadczonych w tym obszarze specjalistów zachęca potencjalnych właścicieli do wybrania właśnie piesków z tego miejsca. Indyjskie i nepalskie linie krwi mastiffów przybyły do nas bardzo dawno, a do dziś rasa ta cieszy się zwiększającym się stale zaciekawieniem.
pies

Jakie karmy należy kupić

Duża ilość właścicieli ceniących swoje psy decyduje się na podawanie im pokarmów wcześniej przygotowanych. Takiego rodzaju traktowanie zwierząt jest silnie polecane przez sporą rzeszę znawców. Internetowy sklep zoologiczny to miejsce gdzie odpowiednie karmy można nabyć szybko i tanio. W dzisiejszych czasach warto zapewnić pupilom wszystko co dla nich najlepsze, zatroszczyć się szczególnie silnie o ich prawidłowy rozwój.

Karma dla każdego pupila

Wybranie dobrej karmy dla ulubionych psów nie bywa zazwyczaj kwestią banalną. Aby trafnie wybrać najlepiej zapoznać się bliżej z samą kwestią. Poznać firmy robiące karmy i kierować się osądami tylko cenionych i doświadczonych fachowców. W dzisiejszych czasach warto bowiem zapewnić ukochanym psom wszystko co dla nich najlepsze.
1 2