Menu strony
Psy

Bez kota lub pieska w mieszkaniu bywa pusto

Dom bez zwierząt jest jakiś dziwny, brakuje w nim duszy. Dom bez psiaka lub kotka nie ma w sobie pomyślnej klimatyczności, nie posiada zwierzęcego pierwiastka, jaki właściwie wszyscy nosimy w sobie, nie ma także bezgranicznego przywiązania (zwłaszcza psiaki, chociaż kociarze mogą się oburzyć). Nim jednakowoż zadecydujemy, iż jednak chcemy mieć zwierzaka miejmy na uwadze, by wybrać dobrze. Kotek czy piesek? Jaka rasa? To wszystko musimy dokładnie rozważyć.
Tibetan mastiff

Żywienie czworonoga i kotka

Wychowywanie czworonoga to w zasadzie spory zbiór problemów i przyjemności. Wierny pies daje sporo radości i uśmiechu nawet w smutne dni. To idealny towarzysz do dalekich spacerów i skuteczny odstraszacz złych ludzi. ko, mimo swojej tajemniczej natury, też może się całkiem nieźle zakumplować z właścicielem. Zasypianie z delikatnym, mruczącym kotem to ogromna przyjemność.

Sklep dla czworonogów w sieci

Nowe technologie powodują, że wiele czynności staje się wygodne i proste. Nawet zakupy można zrobić, nie wychylając za próg domu. W cyberprzestrzeni działają już sklepy generalnie z każdej znanej dziedziny. Zobaczysz tu więc dystrybutora firanek, hurtownię mebli, ofertę renomowanego wytwórcy smakowitych win z południowej Francji itd.. I nie jedynie ty możesz skorzystać na prostych zakupach z dowozem do domu, lecz też twój włochaty pupil. Dzisiaj nawet psy posiadają swój sklep zoologiczny w sieci!
Kot, zwierzęta domoiwe

Znajdź coś wyjątkowego swojemu zwierzakowi

Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów sprzedaży jest sklep zoologiczny. Jego specyfika wynika w pierwszej kolejności z asortymentu, jaki jest tam oferowany. W dużej liczbie przypadków bowiem poza elementami dla zwierząt oferuje się tam również żywe osobniki.

W jaki sposób wybrać karmę dla psa?

Wiadomo, że karma dla psa to jedna z ważniejszych kwestii. Są różne szkoły, część gotuje, mimo wszystko zbilansowane jedzenie dla psa rzeczywiście trudno wybrać.
kot - perspektywa

Jaka winna być smycz dla yorka i czego należy się strzec przy jej kupnie?

Dla dużej części osób swoistą smyczą jest telefon komórkowy, psy cały czas zadowala smycz tradycyjna lub, co oczywiście nie jest w najmniejszym wypadku zalecane, łańcuch.


Jaka winna być smycz dla yorka i czego należy się strzec przy jej kupnie?

Wszakże niełatwo sobie wyobrazić dorosłego psa, którego wysokość sięga 20-30 centymetrów uwiązanego do jakiegokolwiek łańcucha czy też choćby tradycyjnej smyczy.
Kot, zwierzęta domoiwe

Jak taniej utrzymać swojego zwierzaka?

Chociaż ciągle utrzymanie zwierzaka - psa albo kota, ogólnie nie jest wielkim kosztem, to jednak w szczególności ostatnimi czasy nietrudno dostrzec, że mieszkańcy Polski skarżą się, iż dzisiaj nawet utrzymanie małego zwierzaka nie jest proste. Cóż, jeżeli jest znaczące spowolnienie w gospodarce, nie powinniśmy sądzić, że wyłącznie ludzie będą "biedować". Naturalnie nigdy nie można pozbywać się własnego zwierzaka, to nie ma najmniejszego sensu. Trzeba po prostu znaleźć to miejsce, gdzie smycze bądź kuwety dla kotów są mimo wszystko tańszymi wydatkami.
Tibetan mastiff

Tibetan mastiff rasą bardzo popularną

Nieprostą w hodowli rasą jest w opinii wielu fachowców właśnie tibetan mastiff. Te urocze psy robią wrażenie swym sprytem oraz niepodrabianą urodą. Nasza hodowla prowadzona przez doświadczonych w tym obszarze specjalistów motywuje potencjalnych właścicieli do wybrania właśnie piesków z tego miejsca. Indyjskie oraz nepalskie linie krwi mastiffów przybyły do nas bardzo dawno, a do teraz rasa ta cieszy się zwiększającym się nieustannie zaciekawieniem.
Kot domowy

Jak dbać o zdrowie ukochanego pupila?

Zwierzęta dotrzymują kroku człowiekowi od dawnych epok. Gdy tylko ludzie pierwotni nauczyli się wykazywać większą inteligencją, niż ich bracia mniejsi, pojęli, że te stworzenia potrafią służyć do czegoś więcej niż do zdobywania mięsa i skór. Narodziła się idea hodowania, a wilki, które później dość długo i stopniowo zmieniały się w trochę odmienny gatunek, poniekąd współcześnie znany nam jako psy rasy husky czy malamut, były przygarniane częściowo jako przyszywani członkowie plemion, oraz niezmiernie czujne i użyteczne narzędzia: do odnajdowania zwierzyny, do alarmowania przed zagrożeniem, do pilnowania stad kóz i owiec.
Pies rasy mastif tybetański

Zdrowe życie naszych kotów

Każdy właściciel zwierzaka wie jak ważne jest dbanie o własnego czworonoga wie. Wszyscy właściciele zwierząt powinni wiedzieć jak istotne jest dbanie o swojego pupila. Odpowiednia pielęgnacja jego sierści, uzębienia i racjonalna dieta w każdym przypadku są obowiązkowe. Aby sierść podopiecznego była zadbana i lśniąca musimy dobrze o nią dbać a także dobierać kosmetyki przeznaczone dla czworonogów. Nigdy nie używajmy kosmetyków przeznaczonych dla ludzi. Powinniśmy się zaopatrzyć w odpowiedni specjalistyczny szampon dla psów.
1 2