Menu strony
Psy
Koty Bengalskie

Zwierzaki wśród ludzi – co dawać domowemu kociakowi, aby zachował zdrowie?

Ludzie od zawsze przygarniali do swoich gospodarstw zwierzęta. Zaczęli daleko w przeszłości i trwa to do dzisiaj. Po pierwsze, niektóre gatunki są hodowane w celach użytkowych, do ubicia i na mięso. Po drugie, nawet ludzie pierwotni zaczynali dostrzegać, że pewne zwierzęta, przede wszystkim psowate, dają się oswoić, a gdy już się to dokona, one odwdzięczają się między innymi przywiązaniem i lojalnością, lecz także czujnością, a też, przy odpowiednim szkoleniu, wsparciem w tropieniu i łowach.
Kot, zwierzęta domoiwe

Znajdź coś wyjątkowego swojemu zwierzakowi

Jednym z najbardziej nietypowych punktów sprzedaży jest sklep zoologiczny. Jego specyfika bierze się przede wszystkim z asortymentu, jaki jest tam oferowany. W dużej liczbie przypadków bowiem poza akcesoriami dla zwierząt sprzedaje się tam również żywe zwierzęta.

W jaki sposób wybrać karmę dla psa?

Nie da się ukryć, że karma dla psa jest jedną z istotniejszych kwestii. Jest wiele teorii, niektórzy gotują zwierzętom, jednak zbilansowane pożywienie dla psa bardzo nie tak łatwo przyrządzić.

Bez kota lub pieska w mieszkaniu bywa pusto

Mieszkanie bez zwierząt wydaje się puste, brakuje w nim duszy. Dom bez psiaka lub kotka nie ma w sobie przyjaznej nastrojowości, nie ma zwierzęcego pierwiastka, który przecież każdy z nas nosi w sobie, nie ma też nieskończonego przywiązania (szczególnie psiaki, choć kociarze mogą się zdenerwować). Zanim jednakowoż zadecydujemy, iż jednak pragniemy posiadać zwierzę miejmy na uwadze, żeby dokonać jak najlepszego wyboru. Kotek a może piesek? Jaka rasa? To wszystko należy dokładnie przemyśleć.
pies

Jakie karmy należy kupić

Duża ilość właścicieli ceniących własne psy decyduje się na podawanie im pokarmów wcześniej przygotowanych. Takiego rodzaju traktowanie zwierząt jest bardzo zalecane przez sporą liczbę znawców. Internetowy sklep zoologiczny to miejsce gdzie odpowiednie karmy można nabyć szybko i tanio. W dwudziestym pierwszym wieku warto zapewnić pieskom wszystko co dla nich najlepsze, zadbać szczególnie silnie o ich prawidłowy rozwój.
Pies rasy mastif tybetański

Zdrowe życie naszych kotów

Każdy właściciel pupila wie jak ważne jest dbanie o swojego czworonoga wie. Wszyscy właściciele zwierząt muszą wiedzieć jak istotne jest dbanie o swojego pupila. profesjonalna pielęgnacja jego sierści, uzębienia i racjonalne żywienie w każdym przypadku są niezaopatrzone. Aby sierść naszego czworonoga była piękna i lśniąca powinniśmy odpowiednio o nią zadbać oraz dobierać produkty przeznaczone dla czworonogów. Nigdy nie używajmy preparatów przeznaczonych dla ludzi. Należy nabyć specjalistyczny szampon dla psów.

Karma dla każdego pupila

Wybranie dobrej karmy dla ukochanych psów nie bywa zazwyczaj kwestią prostą. Aby trafnie wybrać najlepiej zapoznać się bliżej z samym zagadnieniem. Poznać marki produkujące karmy i kierować się osądami tylko cenionych i sprawdzonych specjalistów. W nowym tysiącleciu warto bowiem zapewnić pupilom wszystko co dla nich najlepsze.
Kot domowy

Jak dbać o zdrowie ukochanego pupila?

Zwierzęta towarzyszą ludziom od niepamiętnych czasów. Gdy tylko ludzie w czasach prehistorii nauczyli się wykazywać większą zdolnością myślenia, niż ich bracia mniejsi, pojęli, że zwierzęta potrafią służyć nie tylko do zdobywania mięsa i dawania przyodziewku. Pojawiła się idea hodowania, a wilki, które później dość długo i stopniowo zmieniały się w trochę odmienny gatunek, bliżej rozpoznawalny przez nas jako psy rasy husky czy malamut, były przygarniane trochę jako przyszywani członkowie plemion, oraz wyjątkowo uważne i przydatne narzędzia: do odnajdowania zwierzyny, do alarmowania przed zagrożeniem, do wypasania stad kóz i owiec.
Kot, zwierzęta domoiwe

Jak taniej utrzymać swojego zwierzaka?

Choć nadal utrzymanie zwierzęcia - psa czy kota, ogólnie nie jest ogromnym kosztem, to jednakże w szczególności ostatnimi czasy nietrudno zauważyć, że ludzie w Polsce skarżą się, iż obecnie nawet utrzymanie małego zwierzęcia nie jest łatwe. No cóż, skoro jest spore spowolnienie ekonomiczne, nie powinniśmy myśleć, że wyłącznie żywi ludzie będą musieli cierpieć. Oczywiście nigdy nie można pozbyć się własnego zwierzaka, to nie ma sensu. Trzeba po prostu odnaleźć takie miejsce, w którym smycze albo kuwety dla kotów są mimo wszystko korzystniejsze cenowo.
kot - perspektywa

Jaka winna być smycz dla yorka i czego należy się strzec przy jej kupnie?

Dla większości osób nietypową smyczą jest komórka, psiaki ciągle zadowala smycz popularna albo, co oczywiście nie jest w najmniejszym razie zalecane, łańcuch.


Jaka winna być smycz dla yorka i czego należy się strzec przy jej kupnie?

Wszakże trudno sobie wyobrazić dorosłego psa, którego wysokość dosięga 20-30 cm uwiązanego do jakiegokolwiek łańcucha lub choćby tradycyjnej smyczy.
1 2