Menu strony
Muzyka
Nuty muzyczne

Dzieje najbardziej znanych instrumentów dętych

Sporo instrumentów, zwłaszcza należących do grupy aerofonów miewa swoją przeszłość związaną z wojskiem albo rycerstwem. Stosowano je do ostrzeżenia przed nieprzyjacielem, przywabiania bądź odstraszania zwierza, celebrowania zwycięstwa albo przeżywania porażki.
Klawisze fortepianu

Instrumenty elektroniczne czy klasyczne - które z nich są najlepsze?

Instrumenty muzyczne dzieli się na instrumenty szarpane i dęte. W gronie dętych instrumentów, nazywanych również aerofonami rozróżniamy instrumenty drewniane, klawiszowe i blaszane. Przedstawicieli rodzin instrumentów dętych blaszanych i drewnianych jest całkiem sporo i są ogólnie znane. Instrumenty dęte klawiszowe to raczej wąska grupa.
Gra na fletach

W jaki sposób kupić doskonały instrument dętydo nauki?

Sprzęty grające to głównie przyrządy wytworzone głównie po to, by stworzyć muzykę. Powstawały od dawien dawna i teraz stanowią niezwykle liczną grupę przyrządów służących tworzeniu muzyki. Jednak instrumentem muzycznym mogą być też przedmioty absolutnie nie powiązane z muzyką, przykładowo przedmioty codziennej użyteczności.
Słuchawki, muzyka

Melomani mają w dzisiejszych czasach wielki wybór!

Choć typowa muzyka, taka, która jest na okrągło zapuszczana w rozgłośniach radiowych i w TV często potrafi wpaść w ucho, np. dance i disco płyty cd/dvd, choć generalnie jakoś się nie wyróżniają, to jednakowoż potrafią mile zaskoczyć, spowodować, że nawet jeżeli na co dzień nie słuchamy popularnych kawałków, i tak nie jesteśmy w złym humorze.
Młodzież, pokój młodzieżowy

Czy kupować oryginalne płyty muzyczne?

Przyszło nam żyć w czasach, kiedy to internet – przynajmniej w opinii niektórych ludzi – bardzo poważnie uszkodził cały, szeroko rozumiany przemysł muzyczny. Wprawdzie otworzył on przed artystami całe mnóstwo kompletnie nowych, niezwykle ciekawych możliwości, ale równocześnie trudno byłoby zaprzeczyć temu, że samo tylko piractwo internetowe jest bardzo dużym problemem.
Guns n Roses

Niby jakie są największe atuty słuchania muzyki?

Muzyka jakby nie patrzeć w aktualnej formie towarzyszy ludziom od dosyć niedawna, ale naturalnie trudno nie wiedzieć, że i niegdyś, zanim jeszcze wymyślono elektrykę ludzie mogli się raczyć piękną muzyką. Może za dawnych lat muzyka lepiej na nas oddziaływała?
Koncert rockowy

Dostęp do topowej muzyki jest niemal nieograniczony

Pewnie wszyscy miłośnicy muzyki są bardzo wyczuleni nie tylko na dźwięk, ale oczywiście również na zwykły obraz. A więc jeśli ktoś na ten przykład bardzo lubi Kult albo Asgeira, chciałby także obejrzeć sobie jakiś koncert - najlepiej na żywo, lecz trudno nie dostrzec, że najczęściej tego typu możliwość niestety nie istnieje.
Pianino klasyczne

Jakie są najbardziej popularne instrumenty muzyczne?

Muzyka od dawna towarzyszy ludziom w ich codzienności, była formą komunikacji, ale również wyrażaniem uczuć i emocji. Przez dziesięciolecia ludzie się nauczyli projektować coraz to bardziej doskonałe instrument muzyczne, a także dopracowali reguły kompozycji utworów muzycznych.
muzyka

Płyty winylowe – czy nadal opłaca się z nich korzystać?

W historii całego, szeroko rozumianego przemysłu muzycznego pojawiało się już sporo rozmaitych nośników, które były typowe dla poszczególnych epok. Przez długi czas całkowicie królowały tu na przykład płyty kompaktowe, które w obecnych czasach zostały wyparte przez różne nośniki elektroniczne – obecnie trzymamy muzykę głównie w pamięciach swoich komputerów lub telefonów komórkowych. Tak intensywny rozwój technologii oraz zmiany jakie przyszły razem z nim nie oznaczają jednak, że niektóre starsze rozwiązania straciły na swojej aktualności. Idealnym przykładem mogą tutaj być chociażby płyty winylowe, które pomimo swojego wieku nadal cieszą się niemałą popularnością. Wprawdzie na pewien czas praktycznie zniknęły one z rynku i były uważane wyłącznie za ciekawostkę dla kolekcjonerów, ale w chwili obecnej systematycznie wracają one do łask i coraz więcej ludzi na nowo poznaje ich wspaniałe zalety. Jak najbardziej warto więc zapoznać się z nimi trochę bliżej, ponieważ być może będziemy mogli spojrzeć wówczas na naszą muzykę od zupełnie innej strony.
Bęben djembe

W istocie nie tylko słuchajmy muzyki, ale również ją kreujmy!

Codzienne słuchanie muzyki ma z pewnością wiele uroku. Przecież wielce ciężko tak naprawdę wyobrazić sobie codzienne życie bez najukochańszych muzyków: mamy odmienne upodobania muzyczne, ale to co nas łączy to wielka miłość do muzyki.
1 2 3 4