Menu strony
Muzyka
Słuchawki, muzyka

Perełki na rynku muzycznym

Niełatwo się nie zgodzić z tymi komentatorami, którzy zauważają całkowity upadek muzyki popularnej. W 2013 roku miało miejsce rozdanie statuetek telewizji MTV, na którym śpiewała idolka młodzieży Miley Cyrus. Jej kawałek był koszmarnym epatowaniem seksem, co wywołało straszny niesmak wśród widzów i krytyków. Od wielu lat można zauważyć, że muzyka nie ma znaczenia – dziś rządzą łatwe teksty, nieskomplikowane rytmy i epatowanie gołym ciałem oraz bogactwem.
koncert

Muzyka jako dobre lekarstwo na wszystko?

Każdy z nas doskonale wie, że rozrywka jest jedną z części naszego życia codziennego, która ma dla nas niesłychanie duże znaczenie. Dzięki niej jesteśmy w stanie skutecznie zapomnieć o otaczających nas problemach, tym samym też jest tak w szeregu przypadków przez nas wybierana jako doskonałe źródło zapomnienia. Niemniej wprawdzie praktyka pokazuje nam, że nasze źródła rozrywki niejako są niezmiernie różnorodne, wobec tego też tak trudno jest wyznaczyć jedną, najbardziej skuteczną, ale i równolegle znaną metodę zabijania wolnego czasu.
koncert

Z jakich powodów muzyka jest niezwykle ważna w naszym życiu?

Niemalże wszyscy uwielbiają muzykę - chociaż naturalnie bardziej szczegółowe zapoznanie się z muzyką jakby nie patrzeć nie jest za bardzo powszechne. No cóż, w owym artykule zostanie w tym momencie tak jakby poruszony temat obecności muzyki w życiu człowieka. Z jakich przyczyn muzyka towarzyszy nam od niemal początków istnienia? Bo przecież i kiedyś ludzie lubili śpiew - ludzi, lecz także ptaszków
.
Deep Purple

Zaskakujące gwiazdy na festiwalach polskich

Następny rok będzie obfitował w niemało eventów czy koncertów muzycznych, ku wielkiej uciesze pasjonatów. Nie tylko fani muzyczni z naszego kraju, ale również z zagranicy chętnie skorzystają ze sporych możliwości im proponowanych. Od ubiegłego roku niezwykle głośno jest o raczkującym dopiero zespole brytyjskim Disclosure, jaki z niekrytą pasją tworzy elektroniczne połączenia, wyrażając tym samym własne pomysły. Grupa Deep Purple w Polsce powraca z podwójną siłą, bo aż na dwa koncerty. Będzie się działo!
Księgarnia muzyczna

Zobacz, które dźwiękowe inspiracje proponuje swoim słuchaczom księgarnia muzyczna

Kojące dźwięki jazzu uspokajają słuchających nie od dziś. Biorąc pod uwagę artystę takiego jak Marcin Kydryński Siesta, czyli prowadzona przez niego stale od 2001 roku audycja w programie Trzecim Polskiego Radia, ma same dobre recenzje. Partner Anny Marii Jopek systematycznie realizuje swe założenia, dzięki czemu doczekał się dużej liczby stałych słuchaczy. Marcin Kydryński wybiera muzykę z pogranicza smooth jazzu, swingu i cool jazzu.
koncert

Kilka faktów dotyczących muzyki

Choć zapewne można jakoś sobie wyobrazić własny żywot bez muzyki, to tak naprawdę nie jest to zbytnio kusząca opcja. W końcu niemalże w każdym przypadku słuchanie muzyki sprawia, że tak jakby jesteśmy trochę bardziej wyluzowani. Bo weźmy chociażby w rachubę znane powiedzonko, które mówi, iż muzyka łagodzi obyczaje. Poruszmy w takim razie w tym tekście kilka zagadnień mających związek z muzycznym światem.
koncert

Rock - od gitar do elektronicznego brzmienia

Muzyka rockowa przez długi czas od momentu jej powstania bardzo się zmieniła i ciągle ulega modyfikacjom. Od początku jednakże dzieliła się na mnóstwo różnych podgatunków, które różniły się pomiędzy sobą mniej albo bardziej. Aktualnie pojęcie rock, jest bardzo rozległe i zalicza się do tego gatunku dużo bardziej odległe pomiędzy sobą brzmienia muzyczne.
1 2 3 4