Menu strony
Muzyka
Pianino klasyczne

Jakie są najbardziej popularne instrumenty muzyczne?

Muzyka od dawna towarzyszy ludziom w ich codzienności, była formą komunikacji, ale również wyrażaniem uczuć i emocji. Przez dziesięciolecia ludzie się nauczyli projektować coraz to bardziej doskonałe instrument muzyczne, a także dopracowali reguły kompozycji utworów muzycznych.
Koncert rockowy

Dostęp do topowej muzyki jest niemal nieograniczony

Pewnie wszyscy miłośnicy muzyki są bardzo wyczuleni nie tylko na dźwięk, ale oczywiście również na zwykły obraz. A więc jeśli ktoś na ten przykład bardzo lubi Kult albo Asgeira, chciałby także obejrzeć sobie jakiś koncert - najlepiej na żywo, lecz trudno nie dostrzec, że najczęściej tego typu możliwość niestety nie istnieje.
gramofon

W jaki sposób stworzyć profesjonalny materiał muzyczny?

Nie od teraz wiadomo, że muzyka jest dla sporej części ważną częścią codzienności. Towarzyszy nam ona w przeróżnych chwilach naszego życia i trudno jest wyobrazić sobie bez niej normalne działanie. Powinno się przyznać, że jej słuchanie jest w stanie nas bardzo skutecznie odprężyć, ale też nastroić do walki czy zmotywować. Jej przeznaczenie jest w następstwie tego niebywale przeróżne.
nowożeńcy

Jak wybrać odpowiednią muzykę na eleganckie przyjęcie weselne?

Wybór najlepszej muzyki na przyjęcie weselne to bez wątpienia istotna kwestia. W dużym stopniu to właśnie muzyka decyduje o charakterze oraz nastroju naszego wesela. Niezwykle ważne zatem wydaje się wybranie odpowiedniego zespołu muzycznego, jak również opracowanie adekwatnej listy piosenek granych podczas wesela. Niezwykle często załatwienie wszystkich spraw związanych z muzyką wymaga dużo czasu i energii.
muzyka

Płyty winylowe – czy nadal opłaca się z nich korzystać?

W historii całego, szeroko rozumianego przemysłu muzycznego pojawiało się już sporo rozmaitych nośników, które były typowe dla poszczególnych epok. Przez długi czas całkowicie królowały tu na przykład płyty kompaktowe, które w obecnych czasach zostały wyparte przez różne nośniki elektroniczne – obecnie trzymamy muzykę głównie w pamięciach swoich komputerów lub telefonów komórkowych. Tak intensywny rozwój technologii oraz zmiany jakie przyszły razem z nim nie oznaczają jednak, że niektóre starsze rozwiązania straciły na swojej aktualności. Idealnym przykładem mogą tutaj być chociażby płyty winylowe, które pomimo swojego wieku nadal cieszą się niemałą popularnością. Wprawdzie na pewien czas praktycznie zniknęły one z rynku i były uważane wyłącznie za ciekawostkę dla kolekcjonerów, ale w chwili obecnej systematycznie wracają one do łask i coraz więcej ludzi na nowo poznaje ich wspaniałe zalety. Jak najbardziej warto więc zapoznać się z nimi trochę bliżej, ponieważ być może będziemy mogli spojrzeć wówczas na naszą muzykę od zupełnie innej strony.
Bęben djembe

W istocie nie tylko słuchajmy muzyki, ale również ją kreujmy!

Codzienne słuchanie muzyki ma z pewnością wiele uroku. Przecież wielce ciężko tak naprawdę wyobrazić sobie codzienne życie bez najukochańszych muzyków: mamy odmienne upodobania muzyczne, ale to co nas łączy to wielka miłość do muzyki.
Gra na fletach

W jaki sposób kupić doskonały instrument dętydo nauki?

Sprzęty grające to głównie przyrządy wytworzone głównie po to, by stworzyć muzykę. Powstawały od dawien dawna i teraz stanowią niezwykle liczną grupę przyrządów służących tworzeniu muzyki. Jednak instrumentem muzycznym mogą być też przedmioty absolutnie nie powiązane z muzyką, przykładowo przedmioty codziennej użyteczności.
Klawisze fortepianu

Instrumenty elektroniczne czy klasyczne - które z nich są najlepsze?

Instrumenty muzyczne dzieli się na instrumenty szarpane i dęte. W gronie dętych instrumentów, nazywanych również aerofonami rozróżniamy instrumenty drewniane, klawiszowe i blaszane. Przedstawicieli rodzin instrumentów dętych blaszanych i drewnianych jest całkiem sporo i są ogólnie znane. Instrumenty dęte klawiszowe to raczej wąska grupa.
muzyka metalowa

Kupowanie płyt CD – ciekawa propozycja dla wszystkich fanów

Muzyka z pewnością stanowi bardzo wyjątkowy gatunek sztuki. Dla niektórych ludzi jest to właściwie integralna część ich życia codziennego, a sami artyści często rosną w ich mniemaniu do miana prawdziwych bogów.
Nuty muzyczne

Dzieje najbardziej znanych instrumentów dętych

Sporo instrumentów, zwłaszcza należących do grupy aerofonów miewa swoją przeszłość związaną z wojskiem albo rycerstwem. Stosowano je do ostrzeżenia przed nieprzyjacielem, przywabiania bądź odstraszania zwierza, celebrowania zwycięstwa albo przeżywania porażki.
1 2 3 4