Menu strony
Muzyka
Bęben djembe

W istocie nie tylko słuchajmy muzyki, ale również ją kreujmy!

Codzienne słuchanie muzyki ma na pewno dużo uroku. W końcu niesamowicie ciężko w ogóle wyobrazić sobie codzienne życie bez ulubionych muzyków: mamy różne upodobania muzyczne, lecz to co nas łączy to wielka miłość do dźwięku.
koncert

Kilka faktów dotyczących muzyki

Choć pewnie można jakoś sobie wyobrazić własny żywot bez muzyki, to tak naprawdę nie jest to za bardzo kusząca perspektywa. W końcu niemalże w każdym przypadku słuchanie muzyki powoduje, że niejako jesteśmy bardziej wyluzowani. Bo weźmy chociażby pod uwagę znane powiedzenie, które mówi, iż muzyka łagodzi obyczaje. Poruszmy zatem w owym artykule nieco kwestii mających związek ze światem muzyki.

Edukacja muzyczna dzieci od najwcześniejszych lat

To, czego słucha dziecko, wykazuje duży wpływ na jego wychowanie. Właściwie wszyscy rodziciele muszą wiedzieć, w jakich utworach gustuje ich latorośl. Obecna branża artystyczna jest zepsuta, tak uważają nawet najbardziej umiarkowani znawcy.
muzyka

Płyty winylowe – czy nadal opłaca się z nich korzystać?

W dziejach całego, szeroko rozumianego przemysłu muzycznego znanych było już całe mnóstwo rozmaitych nośników, które były charakterystyczne dla konkretnych okresów. Przez wiele lat całkowicie rządziły tutaj chociażby płyty kompaktowe, które aktualnie zostały wyparte przez najróżniejsze nośniki elektroniczne – obecnie trzymamy muzykę przede wszystkim w pamięciach naszych komputerów lub telefonów komórkowych. Tak szybko postęp technologiczny oraz zmiany jakie mu towarzyszyły nie oznaczają jednak, że pewne bardziej wiekowe już rozwiązania straciły na swojej aktualności. Świetnym przykładem są tutaj przede wszystkim płyty winylowe, które pomimo swego wieku nadal cieszą się niemałą popularnością. Wprawdzie na pewien czas praktycznie zniknęły one z rynku i były uważane tylko za propozycję dla kolekcjonerów, ale w chwili obecnej stopniowo wracają one do łask i coraz więcej ludzi na nowo poznaje ich niezwykłe zalety. Naprawdę warto w takim razie zapoznać się z nimi odrobinę bliżej, gdyż być może będziemy w stanie spojrzeć wówczas na naszą muzykę od zupełnie innej strony.
Gra na fletach

W jaki sposób kupić doskonały instrument dętydo nauki?

Instrumenty muzyczne to głównie przyrządy stworzone głównie po to, aby tworzyć muzykę. Tworzono je od wieków i dzisiaj stanowią bardzo liczną gromadę sprzętów do tworzenia muzyki. Jednakże instrumentem muzycznym bywają też przedmioty zupełnie nie związane z muzyką, przykładowo przedmioty codziennego użytku.
Pianino klasyczne

Jakie są najbardziej popularne instrumenty muzyczne?

Muzyka od dawna jest obecna u ludzi w ich codziennym życiu, była sposobem komunikowania się, a także wyrażaniem uczuć i emocji. Przez dziesięciolecia ludzie nauczyli się budować coraz to bardziej doskonałe instrument muzyczne, a także dopracowali zasady komponowania utworów muzycznych.

Wspaniałych koncertów jest w Polsce coraz większa ilość

Jeszcze przed kilkoma laty Polska raczej nie była takim miejscem, gdzie chętnie grali zagraniczni wykonawcy. Co prawda byliśmy oraz w dalszym ciągu jesteśmy dużym państwem, jednym z najludniejszych na Starym Kontynencie, ale tak czy siak nie można powiedzieć, iż potencjał naszego kraju był na maksa wykorzystany. Na szczęście teraz jest lepiej: jeśli ktoś uwielbia metal płyty cd/dvd, chociażby w lato będzie miał okazję na żywo posłuchać Metallikę, a więc jeden z najsłynniejszych bandów metalowych na kuli ziemskiej.
Klawisze fortepianu

Muzyka klasyczna, czyli trafiony podarunek dla melomana

Muzyka klasyczna wcale nie musi być nieprzestępna. Najlepiej poznać najróżniejsze oblicza poszczególnych wykonawców, aby dobrze ją ocenić. W natłoku wydań Lully’ego, Dvořaka czy Czajkowskiego łatwo się pogubić. W kwestii poszczególnych wykonań wspaniałych kompozytorów wybornie może doradzić sprzedawca wykwalifikowanego, wspaniale zaopatrzonego sklepu muzycznego. Dużo zależy tutaj od personalnych pragnień,jak i od przyzwyczajeń estetycznych widza, bądź zwyczajnie od jego gustu. Należy jednak poszerzać ciągle wiedzę także o nowych albumach i muzykach.
muzyka metalowa

Kupowanie płyt CD – ciekawa propozycja dla wszystkich fanów

Muzyka bez wątpienia stanowi bardzo wyjątkowy gatunek sztuki. Dla bardzo wielu ludzi jest to właściwie najważniejsza część ich życia codziennego, zaś sami artyści często rosną w ich mniemaniu do miana istnych bogów.
artystka grająca na ulicy

W jaki sposób za mniejszą kwotę kupować płyty muzyczne?

W wielu przypadkach jest tak, że chociaż uwielbiamy muzykę, po prostu można nas zaliczyć do melomanów, na nieszczęście nie jesteśmy w stanie zbyt często zwiększać swojej kolekcji płytowej. No cóż, generalnie płyty muzyczne są drogie, kompletnie odbiegające od przeciętnej pensji bądź kieszonkowego. Nie można mówić, że to tylko nasz problem - nawet w zamożnych państwach: Australia, Szwecja albo Austria, często miłośnicy muzyki narzekają na wysokie koszty!
1 2 3 4