Menu strony
Woda
akwarium

Dlaczego trzeba posiadać akwarium? - Rybka przyjacielem człowieka

Niektórzy preferują zwierzaki wesoło machające ogonem i chętnie biegające za rzucanymi im kijami. Inni preferują te, co miauczą, pomrukują oraz polują na myszy. Są tacy w końcu, co wybiorą rybki. Te proste wodne zwierzęta mają pełno atutów. Ich właściciele są zawsze zadowoleni.
filtr wody

Z jakiego powodu coraz to częściej tak bardzo modny staje się bidon z filtrem węglowym?

Na obecną chwilę wyśmienicie wiadomo, że powiększa się liczba ludzi żyjących na całym globie. Dla wielu jest to informacja wyjątkowo dobra. Jednak bywają takie stowarzyszenia, które sądzą, iż na nieszczęście powiększenie ilości ludzi na całym globie może mieć także bardzo złe rezultaty.
Kopalnia odkrywkowa

Wady kopalni odkrywkowej - dlaczego zmieniają środowisko naturalne?

Kopalnia odkrywkowa tworzona jest, przeciwnie do głębinowej, na powierzchni ziemi. Wydobycie surowców polega na wykopywaniu kolejnych warstw. Chociaż ze względów związanych z ekonomią taki sposób wydaje się bardzo dobry, niestety jest szkodliwy dla środowiska. Z jakich powodów tak się dzieje?
wędkarze

Co zrobić, aby własny pies zawsze był silny i prezentował się ładnie?

Niemało ludzi ma w lokalu jakiegoś zwierzaka. Co poniektórzy posiadają pieska, co poniektórzy kociaka, a ponadto inni papugę.
Wiosenne tulipany

Najładniejsze cięte kwiaty

Wiązanka świeżo zerwanych kwiatów rozwesela i poprawia humor i jednocześnie dodaje świeżości mieszkaniu. Kwiaty najczęściej dostajemy w prezencie, ale też od czasu do czasu same wybieramy się po nie do sklepu. Idealnie mieć mały kwiatowy ogórek, ale dla mieszkańców centrum dużego miasta jak kwiaciarnia Wrocław jest jedynym źródłem, w którym da się nabyć kwiaty.
pokarm

Jeśli jesteś hodowcą gołębi i jest to Twoja pasja powinieneś zapoznać się z nowymi na rynku preparatami, które wyprodukowane zostały szczególnie dla tych ptaków

Hodowla gołębi to pasjonujące hobby dla wielu osób. Dbają oni o swoje czempiony, wysyłają je na różnego rodzaju konkursy i pragną, aby brały udział w zawodach.
Odpady

Dbajmy o nasza planetę

Wszyscy dokładnie zdajemy sobie sprawę z tego, że w dzisiejszych czasach postawa pro-ekologiczna to już nie tylko nie przynosząca niczego dobrego moda. Już nie spoglądamy z politowaniem na obrońców środowiska. Troska o naturę przybrała w tej chwili zupełnie odmienną formę. Nie ma już mowy o przytwierdzaniu się do drzewa na znak braku akceptacji decyzji złego dużego koncernu. Takie zachowania przysparzają organizacjom ekologicznym wyłącznie dodatkowych wrogów.
porada

Jak żyć oszczędnie? Istnieje parę prostych trików, które spowodują, że będziemy zużywać mniej prądu

Wydatki związane z używania energii elektrycznej przedstawiają się jako jedno z podstawowych obciążeń domowego budżetu. Czy można je zmniejszyć nie obniżając jednocześnie komfortu życia? Okazuje się, że to możliwe!
Oczyszczalnia ścieków

Oczyszczalnie ekologiczne cieszą się sporym zainteresowaniem

Znacznie mocniej jesteśmy pewni tego, jak nasze zachowanie wpływa na środowisko naturalne, a co się z tym łączy, pragniemy żeby nasze działania, nie przyczyniały się do jego niszczenia. Dlatego właśnie znaczna grupa ludzi zaczyna zauważać zalety, jakie oferują nam oczyszczalnie ekologiczne, ponieważ to przez nie jesteśmy w stanie oczyszczać ścieki w obiegu ograniczonym, a tak wyczyszczoną wodę, mamy możliwość używać do podlewania kwiatów, albo wypuścić od razu do gruntów albo strumyków.

Zadbaj o ekologię

Życie w metropoliach jest komfortowe, zapewnia wygodę, dostęp do mediów, usług i mnóstwa rzeczy – ogólnie wszystko znajduje się na wyciągnięcie ręki. My, ludzkość, musimy jednak pilnować tego balansu jak oka w głowie, inaczej obecność tak dużej ilości ludzi na tak niewielkiej powierzchni sprawi, że życie i zdrowie znajdą się w niezłych tarapatach.
1 2