Energia
Ekologiczny dom

Budynek przyjazny przyrodzie czyli dom energooszczędny- nowy trend czy norma przyszłości?

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o ochronie środowiska oraz oszczędzaniu energii, a odzwierciedlenie tego trendu spostrzec można w także w innych dziedzinach, do których należy również architektura. Wielu z nas postanawia skusić się na tak zwane budownictwo ekologiczne, które za priorytet obrało sobie zwrócenie naszej uwagi na nadzwyczajną konstrukcję, której główną funkcją jest jak największe zminimalizowanie utraty ciepła, niejednokrotnie uzyskanie energii z alternatywnych źródeł, a w rezultacie obniżenie kosztów związanych z eksploatacją domu.
porada

Jak żyć oszczędnie? Istnieje parę prostych trików, które spowodują, że będziemy zużywać mniej prądu

Wydatki związane z używania energii elektrycznej przedstawiają się jako jedno z podstawowych obciążeń domowego budżetu. Czy można je zmniejszyć nie obniżając jednocześnie komfortu życia? Okazuje się, że to możliwe!
Widok przez drzwi przesuwne

Energooszczędne domy – jak je rozpoznać

O tym, co to są budynki efektywne energetycznie wiele powiedzieć nam może ich charakterystyka energetyczna. Pod owym pojęciem, które jest mało zrozumiałe dla bardzo wielu osób, chowa się ilość energii, która jest wymagana do zagwarantowania domom odpowiedniego ogrzewania a także wentylacji. Energia ta może być też wykorzystywana w niektórych sytuacjach do chłodzenia jak również oświetlania wnętrz.
Pompa ciepła

Pompy ciepła - rozwiązanie pozwalające sprawnie odciążyć domowy budżet oraz troszczyć się o środowisko naturalne

Wysokie opłaty za energię elektryczną, jak również liczne apele tyczące się ochrony środowiska stanowią doskonały dowód na to, że najwyższa pora, aby zapewnić sobie odnawialne źródło energii. Skutecznym rozwiązaniem są pompy ciepła, jakie nie bez przyczyny cieszą się niesamowicie dużą popularnością. Warto też pamiętać, że pompy to sprzęt umożliwiający sprawny montaż, a w związku z tym coraz częściej mamy okazję, aby spotkać się z nimi w polskich gospodarstwach.