Menu strony
Energia
Widok przez drzwi przesuwne

Energooszczędne domy – jak je rozpoznać

O tym, jakie są budynki efektywne energetycznie sporo powiedzieć nam może ich profesjonalna charakterystyka energetyczna. Pod owym pojęciem, które jest zawiłe dla bardzo wielu osób, chowa się ilość energii, która jest niezbędna do zagwarantowania domom prawidłowego ogrzewania oraz wentylacji. Energia efektywna jest również wykorzystywana w niektórych sytuacjach do schładzania czy też oświetlania wnętrz.
Ekologiczny dom

Budynek przyjazny przyrodzie czyli dom energooszczędny- nowy trend czy norma przyszłości?

Od dłuższego czasu sporo debatujemy o ekologi oraz sposobach oszczędzania energii, co zaobserwować można w także w innych dziedzinach, do których możemy też zakwalifikować architekturę. Z każdym rokiem przybywa osób decydujących się na tak zwane budownictwo ekologiczne, które kładzie nacisk na nadzwyczajną konstrukcję, której główną funkcją jest obniżenie ubytku ciepła, wielokrotnie uzyskanie energii z innych źródeł, a w następstwie czego możemy sobie pozwolić na zminimalizowanie kosztów utrzymania budynku mieszkalnego.
porada

Jak żyć oszczędnie? Istnieje parę prostych trików, które spowodują, że będziemy zużywać mniej prądu

Wydatki związane z korzystaniem z energii elektrycznej przedstawiają się jako jedno z głównych obciążeń naszych domowych wydatków. Czy jest możliwe je zmniejszyć nie zaniżając przy tym komfortu życia? Okazuje się, że to możliwe!
Pompa ciepła

Pompy ciepła - rozwiązanie pozwalające sprawnie odciążyć domowy budżet oraz troszczyć się o środowisko naturalne

Wysokie opłaty za energię elektryczną, jak również liczne apele tyczące się ochrony środowiska stanowią doskonały dowód na to, że najwyższa pora, aby zapewnić sobie odnawialne źródło energii. Skutecznym rozwiązaniem są pompy ciepła, jakie nie bez przyczyny cieszą się niesamowicie dużą popularnością. Warto też pamiętać, że pompy to sprzęt umożliwiający sprawny montaż, a w związku z tym coraz częściej mamy okazję, aby spotkać się z nimi w polskich gospodarstwach.