Menu strony
Dom
energia odnawialna

Dlaczego energia produkowana ze źródeł odnawialnych cieszy się takim zainteresowaniem.

Od pewnego czasu coraz częściej słyszy się o energii ze źródeł odnawialnych jako świetnej alternatywie dla klasycznych mediów. Nawet w naszym klimacie wiele metod doskonale się sprawdza, mimo długich zim i niekiedy niewielkiej ilości słońca w ciągu dnia.
Tulipany

Dlaczego warto kupować kwiaty w kwiaciarni internetowej

Kwiaciarnie internetowe - pozornie ten pomysł zdaje się nieco zaskakujący. No bo jak to? kwiaty przez internet? Przecież kwiaty należy obejrzeć, powąchać, sprawdzić czy wytwór florysty odpowiada naszym oczekiwaniom. Może i przez internet powąchać kwiatów się nie da, ale zobaczyć je możemy bez wątpienia. Kwiaciarnie internetowe to idealne rozwiązanie, gdy chcemy wysłać pachnący bukiet komuś bliskiemu, kto przebywa w innym mieście. Albo po prostu mamy ochotę zrobić komuś wspaniałą niespodziankę.
Budowa domu

Jak można dziś zadbać o ekologię już w czasie budowy przyszłego domu?

Budowanie domu to ogromne wyzwanie, zarówno gdy chodzi o zagadnienia logistyczne, jak także zagadnienia pieniężne, tym samym warto się do niej faktycznie jak najlepiej przygotować oraz wszystkie, nawet najbardziej szczegółowe decyzje rozsądnie przemyśleć, aby zyskać gwarancję, że rezultat ostateczny będzie satysfakcjonujący. Priorytetowe znaczenie mają dzisiaj wszelkiego rodzaju zagadnienia ekologiczne. Czemu?
Ekologiczny dom

Budynek przyjazny przyrodzie czyli dom energooszczędny- nowy trend czy norma przyszłości?

W ostatnich latach bardzo dużo mówi się o ekologi oraz oszczędzaniu energii, a odzwierciedlenie tego trendu spostrzec można w także w innych dziedzinach, do których możemy też zakwalifikować architekturę. Wielu z nas postanawia skusić się na tak zwane budownictwo ekologiczne, które za priorytet obrało sobie zwrócenie naszej uwagi na oryginalną konstrukcję, której główną funkcją jest jak największe zminimalizowanie ubytku ciepła, niejednokrotnie wydobycie energii z innych źródeł, a w rezultacie zredukowanie kosztów związanych z eksploatacją domu.
oczyszczalnia

Biologiczna oczyszczalnia ścieków jest świetnym planem

Czy rozmyślaliśmy, aby mieć swoją oczyszczalnię ścieków?

Biologiczna oczyszczalnia ścieków jest świetnym planem

Niesamowicie wiele mówi się obecnie o trosce o środowisko i praktycznie każdy stara się dołożyć jakąś swoją cegiełkę. Segregujemy śmieci, poświęcamy uwagę na to w co pakujemy nasze zakupy oraz koniecznie staramy się ogrzewać jedynie prawidłowymi przedmiotami. Jednak coraz częściej mówi się również o tym, by samemu troszczyć się o oczyszczanie swoich ścieków oraz tak również przyczyniać się do ochrony środowiska.
fototapety kwiaty

Kwiatowe przyozdabianie

Jeśli chcemy zmienić swoje mieszkanie możemy zastanowić się nad wyborem ozdób roślinnych. Kwiaty sprawią, iż zrobi się ono cieplejsze. Jak nie lubimy dużego natężenia kolorów, idealnym wyborem będą rośliny które nie kwitną. Jeżeli palimy papierosy, możemy nabyć kwiaty, które przez swoje liście absorbują nikotynęskusić się możemy na kwiaty, które pochłaniają dym}, w ten sposób czyszcząc powietrze.
Jak usunąć sierść z dywanów

Które rasy krów mlecznych są najczęściej kupowane?

Od długiego okresu czasu populację bydła przedstawiają 4 odmiany: czerwono-biała, czarno-biała, simental oraz polska czerwona. Dobry rolnik chciałby zrobić wszystko, aby przez hodowlę w stadzie poprawiać wartość swych krów.


Liliowiec ogrodowy

Jeżeli poszukujemy dekoracyjnych doniczek do naszych kwiatów, to warto zajrzeć do sieci i przejrzeć propozycje sklepów

W przypadku gdy pragniemy ozdobić ogród, balkon lub salon i uwielbiamy kwiaty, to powinniśmy zakupić ciekawe donice. Te dostępne w marketach na pewno okażą się funkcjonalne, a zatem będziemy mogli skupić się na aspektach estetycznych.


Kolektory słoneczne

Jak pomóc chronić środowisko.

Globalne ocieplenie to temat, który od wielu lat jest bardzo „na czasie”. Jednym spędza sen z oczu, dla innych za to jest zwykłą mrzonką. Jedno jest pewne - potrafi podzielić ludzi i być powodem nie tylko debat ale również kłótni. Ekolodzy utrzymują, że wzrost temperatury na Ziemi jest wywołany działaniem człowieka, natomiast poważni naukowcy odpowiadają, że zmiany klimatu towarzyszą nam od zarania dziejów i nie ma dowodów na to, że człowiek może wpływać na globalny klimat. Nieważne, czy wierzymy jednym czy drugim, dbanie o środowisko naturalne powinno być naszą powinnością, jeżeli nie chcemy aby nasze dzieci i wnuki wychowywały się i żyły na wielkim śmietnisku.
szkoły

Na czym polega fotowoltaika? O czym należy pamiętać? Jakiego rodzaju istnieją możliwości?

Fotowoltaika jest coraz bardziej popularna, a funkcjonowanie systemu fotowoltaicznego jest rzeczywiście proste. Fotowoltaiczne ogniwa, jakie znajdują się w panelach słonecznych podlegają efektowi fotowoltaicznemu, dzięki czemu tworzy się prąd stały.
1 2