Menu strony
Elektronika
kontenery na śmieci na posesji

W jaki sposób pozbyć się rzeczy i dlaczego jest tak to ważne? Faktycznie nie ma sensu składować niepotrzebnych przedmiotów w domu

Składowanie różnych rzeczy niekiedy oznacza chorobę. Nie ma problemu, jak faktycznie gromadzimy przedmioty, których używamy i jakie są nam konieczne. Trudność pojawia się jednak w chwili, kiedy zbieractwo przybiera coraz bardziej niebezpieczną postać i zbieramy wtedy w zasadzie wszystko co jest możliwe do zebrania.
Dekoracyjny ogródek przed domem

Jak stworzyć ogród marzeń?

Na samym wstępie warto oczyścić ogród z niepożądanych chwastów albo na przykład z przeróżnych resztek po budowie. Potem należy przygotować stosowne podłoże pod kwiaty. Jeśli istniejąca gleba jest sypka to znaczy, że jest nazbyt piaszczysta, zaś, jeśli zbija się w grudy to jest nazbyt gliniasta. Tą piaszczystą należy wzbogacić w próchnicę, a do tej drugiej dorzucić gruboziarnistego piasku albo drobnego żwiru. Znaczące jest również pH podłoża. Rośliny rosną najlepiej w glebie o pH obojętnym. Ażeby ustalić kwasowość gleby trzeba nabyć kwasomierz polowy ewentualnie elektroniczny.