Kot

Kocia rzeczywistość czyli jak porządnie otaczać troską mruczka

Świat bez tych zwierząt musiałby być naprawdę pusty. Dużo ludzi nie umie żyć bez futrzaków i trudno się im dziwić. Kot racze nie jest tak silnie przywiązany do właściciela jak pies, nie lubi słuchać poleceń, jest krnąbrny, bywa, że coś demoluje (szczególnie, jeśli nie zainwestowałeś w drapaki). Mimo to kota da się uwielbiać.
jeż

Co wpływa na to, iż pragniemy mieć własne zwierzęta ?

Co prawda zdarzają się te osoby, które ogólnie nie przepadają zbytnio za zwierzakami, ale na szczęście są w mniejszości. Można w takim razie powiedzieć, że zasadniczo ludzie kochają zwierzaki - no przynajmniej te domowe. Zastanówmy się na serio nad niezwykłym fenomenem zwierząt.Niezmiernie ważne jest w szczególności to, aby starać się docenić piękno zwierząt. Oczywiście piękno to względne zagadnienie, lecz przykładowo papugi są w stanie się bardzo spodobać. To w sumie niezwykłe, że możemy trzymać dzisiaj tak sporą liczbę zwierząt! Zadbajmy zwłaszcza o to by nigdy nie sprawić, iż zwierzak będzie z naszej winy jakoś mocno poszkodowany. Zwierzaki są wyłącznie dla dojrzałych ludzi.
Karmy dla kotów Royal Canin

Domowi milusińscy – mruczące 4 łapy

Koty, to jedne z naszych pupili, które zamieszkują razem z nami pod jednym dachem, a także rozpuszczane są przez domowników na każdym kroku. Nie może zaskakiwać nikogo, iż kupując kota chcemy zagwarantować mu wszystko co dobre i zdrowe. Jedną z tego typu rzeczy bez wątpienia jest sucha karma dla kota.
zoologiczny sklep

Naturalne kocie odruchy a firmowe

Na jakie zabawki się zdecydować, będąc w sklepie z akcesoriami oraz zabawkami dla zwierząt? Cieszące się sporą popularnością wśród kocich akcesoriów drapaki to doskonała zabawka oraz jednocześnie miejsce do spania dla czteronożnego pupila. Koty mogą również naostrzyć swoje pazurki dzięki drapakom znajdującym się wśród ofert na rynku. Ostrząc pazurki kotki pozbywają się naturalnie starej płytki z pazurków. Wybierając markowy sprzęt kupuje się znakomite materiały, które będą kot służyły latami.
Kot domowy

Jak dbać o zdrowie ukochanego pupila?

Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od dawnych epok. Jak tylko ludzie w czasach prehistorii nauczyli się wykazywać lepszą zdolnością myślenia, niż zwierzęta, pojęli, że te stworzenia mogą służyć do czegoś więcej niż do zdobywania mięsa i dawania przyodziewku. Zrodziła się idea hodowli, a wilki, które później dość długo i stopniowo przekształcały się w trochę inny gatunek, bliżej rozpoznawalny przez nas jako psy rasy husky czy malamut, były przygarniane trochę jako dodatkowi członkowie rodzin, i niezmiernie czujne i przydatne narzędzia: do odnajdowania zwierzyny, do ostrzegania przed zagrożeniem, do pilnowania stad kóz i owiec.

Bez kota lub pieska w mieszkaniu bywa pusto

Mieszkanie bez zwierząt wydaje się puste, brakuje w nim prawdziwego, naturalnego wnętrza. Dom bez psiaka czy kota nie posiada w sobie pomyślnej klimatyczności, nie ma zwierzęcego pierwiastka, jaki właściwie każdy z nas nosi w sobie, nie ma także bezgranicznego przywiązania (zwłaszcza psiaki, chociaż kociarze mogą się na to nie zgodzić). Nim jednakowoż zadecydujemy, że jednak chcemy mieć zwierzę miejmy na uwadze, by wybrać dobrze. Kotek czy piesek? Która rasa? To wszystko musimy dokładnie przemyśleć.
pies

Pomocne produkty dla właścicieli psów lub kotów

Aktualnie hodowanie zwierząt w domu jest bardzo popularne. Sporo ludzi decyduje się na przygarnięcie lub zakup psa czy kota między innymi po to, by dotrzymywał człowiekowi towarzystwa. Poza tym towarzystwo zwierzęcia domowego jest dobre dla ludzi, którzy są osamotnieni lub chorzy. Natomiast do opieki nad zwierzęciem niezbędna jest duża dawka poświęcenia i zainteresowania. Podobnie jak z człowiekiem, ze zwierzęciem należy postępować odpowiednio, mieć do stworzenia właściwe podejście. Oprócz tego do tego, by odpowiednio dbać o stworzenie, niezbędne są odpowiednie akcesoria.
kot

Dobrze dobrana karma dla kota jest najważniejsza

Na pewno każdy posiadacz kota chce dla niego bardzo dobrze. Jednym z najważniejszych obowiązków każdego człowieka jest zapewnienie kotu wszystkich potrzebnych rzeczy. Na pierwszym miejscu bez wątpienia powinna znaleźć się właściwa karma dla kota.
koszt

Jak dbać o psiaka, aby był zdrowy i radował nas swoim wesołym szczekaniem?

Jedni z nas kochają psy, pozostali koty. Dla pierwszych jak i drugich pragniemy wszystkiego co idealne. Aby psiak radował się na nasz widok, żeby wesoło merdał ogonem, a kociak wskakiwał nam na kolana, gdy tylko nadarzy jemu się tego typu sposobność.
kot

Trzymanie kotów w mieszkaniu

Koty są jednymi z najbardziej lubianych zwierząt trzymanych w domu. Cechuje je duża doza niezależności, czym różnią się od psów. Inną różnicą jest fakt, że koty nie potrzebują wyprowadzania na spacer przez właścicieli. Z tego powodu chętnie wybierane są przez ludzi, którzy mają mało czasu z uwagi na pracę i inne obowiązki. W przypadku gdy mieszka się w raczej spokojnej okolicy, dopuszczalne jest wypuszczanie zwierzęcia na zewnątrz.
1 2