Menu strony
Pojemniki
chomik

Jak szybko nabyć właściwe przedmioty dla gryzoni?

Zwierzaki domowe to nie tylko pies czy kot. Ale bardzo wiele ludzi posiada w domu również gryzonie. Jeszcze parę lat temu nie były to zwierzęta nazbyt popularne, jednakże okazuje się, że także one mogą być oddanymi i niezwykle miłymi towarzyszami człowieka. Jeżeli zdecydujemy się na posiadanie gryzonia w mieszkaniu, powinniśmy wyposażyć się w niezbędne akcesoria, które pozwolą nam lepiej zadbać o nasze zwierzaki, a także zapewnią im nieco rozrywki.
środowisko

Środowisko jest niezrównanie istotne - tylko czy aby na pewno zdajemy sobie z tego sprawę

Odpady – wytwarzamy je wszyscy, i to w dużych ilościach. Często wręcz nie myśląc. Nie mamy świadomości tego, że gdybyśmy tylko chcieli, moglibyśmy zdecydowanie ograniczyć ich ilość. Tymczasem każdego dnia wynosimy do zsypu choćby jeden, a nieraz wręcz parę worków odpadów. Jeśli z kolei mieszkamy na wsi, stawiamy przed dom w konkretnym terminie wielkie pojemniki z odpadkami. Robimy to całkowicie bezrefleksyjnie. A szkoda. Nie myślimy o naszym środowisku, o planecie.
recykling

Dbaj o planetę i segreguj odpady wychodzące ze swojego mieszkania

Współcześnie właściwie każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że należy segregować odpady, które produkujemy w naszych mieszkaniach. To nie tylko oznaka dbałości o jakość środowiska naturalnego, ale również o zredukowanie konieczności segregacji wszelkiego rodzaju odpadów. Dzisiaj chyba już nikt na szczęście nie wynosi śmieci do lasu, co jednakże zdarzało się jeszcze parę lat wstecz. Jeśli mieszkasz we własnym, wówczas kategorycznie masz podpisaną umowę z odbiorcą śmieci.
kosze przeznaczone do segregacji śmieci

Jak odpowiednio dbać o stan środowiska naturalnego?

Chociaż w sumie bardzo dużo słyszy się o tym, że dbanie o środowisko naturalne to niezmiernie ważna kwestia, to gdy spaceruję ulicami zamieszkiwanego przeze mnie miasta, po prostu wyraźnie mogę zauważyć, iż nie jest aż tak dobrze. Widzę wiele śmieci, co jest szkodliwe dla natury, lecz również sprawiające, iż nasze miasta nie wyglądają tak elegancko jak tego chcemy. Nie chcę może w tym tekście wspominać na temat zmiany polskiego prawa, bardziej srogiego karania ludzi, którzy zaśmiecają świat. Pewnie będzie lepiej, jeżeli pomyślimy co zrobić, aby Polacy chętniej przestrzegali już obowiązujące prawa. Istotne są chociażby pojemniki na śmieci...
Śmieci

Jak radzimy sobie z wywózką i utylizacją odpadów, jak również o tym, z jakiego powodu to zadanie bywa niezwykle trudnym do realizacji

Śmieci to ogromny, praktycznie cywilizacyjny problem. Każdy obywatel czy to naszego kraju, czy to Słowacji, każdego roku wytwarza niemalże 300 kilogramów odpadów. Statystyki bywają nieubłagane, lecz w rzeczywistości nie o liczby tutaj chodzi. Jeżeli ludzkość nie nauczy się racjonalnie gospodarować odpadami, to w końcu utonie w oceanie śmieci.