Menu strony
Chryzantema
Nagrobek

Wybieramy się posprzątać nagrobki

Parę razy do roku każdy z nas zapewne jeździ na groby w celu dokonania porządków. Co jakiś czas jest to nieuniknione w związku z warunkami atmosferycznymi. Groby naszych poległych bliźnich również powinny być na tyle schludne jak nasze własne pomieszczenie. Precyzyjne wypłukanie grobu, rozpalenie znicza czy wymiana wody w kwiatkach to bazowe czynności, które należy zrobić wizytując cenotafy naszych poległych krewnych.
Chryzantema wielkokwiatowa

Czas chryzantem

Jesień jest porą chryzantem nie tylko w Japonii i Chinach, także u nas w Polsce. Chryzantemy oprócz astrów i wrzosów są symbolem jesieni, tak jak jesienne róże „mówią nam o pożegnaniu”. Gdy w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny idziemy na cmentarze w dłoniach często trzymamy te piękne kwiaty. O zmroku listopadowe cmentarze - w oparach dymu unoszącego się nad płonącymi zniczami, i mocnej woni chryzantem – wyglądają zjawiskowo. Lubię ten widok. Lubię też patrzeć na chryzantemy w innym, dziennym świetle jak kwitną na moim balkonie; kupuję je od lat i cieszę się ich urodą aż do mrozów.
Kwiaciarnia

Co eksperci mówią na temat uprawy chryzantem?

Roślina taka jak chryzantema wielkokwiatowa to rodzaj niezwykle popularnego w krajach azjatyckich kwiatu. Występuje naturalnie, czyli w stanie dzikim, w Japonii, Chinach czy Korei. Okres kwitnięcia chryzantemy przypada na zaawansowaną jesień. Przyznać powinno się również szczególnie wysoką estetykę tego kwiatu. Z ciekawostek warto wspomnieć o tym, że chryzantema o złotym kolorze stanowi herb cesarzy japońskich, ale musi mieć szesnaście płatków. Kwiat ten jest ściśle związany z kulturą Japonii od bardzo dawna.
Chryzantemy

Jak dbać o chryzantemy

Obecnie duże ilości problemów z kwestiami związanymi z niezadbanymi ogrodami jest w stanie pomóc rozwiązać odpowiednie dobranie roślin. Dobranie odpowiednich gatunków nie jest jednak zazwyczaj kwestią prostą. Aby dobrze dokonać wyboru, najlepiej zapoznać się bliżej z samą kwestią uprawy roślin ozdobnych. Z powodu coraz chłodniejszych temperatur i zbliżającego się listopada wyśmienitym pomysłem jest zastanowienie się nad hodowlą tak uroczych roślin, jak chryzantema gałązkowa.
kwiaty chryzantemy

Uprawa chryzantem w Praszce – doskonałe miejsce do zakupu chryzantemy i zasięgnięcia porady odnoszącej się do jej uprawy.

Niemalże każda jednostka marzy o swoim ogrodzie lub działce. Jest to najczęściej miejsce kojarzące się z wypoczynkiem i spokojem, w którym można zaszyć się na moment. Ale by móc skorzystać z momentu wypoczynku w ślicznym otoczeniu istotne jest, by wpierw umiejętnie je zagospodarować i odpowiednio o nie się zatroszczyć.
przykładowe zdjęcie ogrodu

Co najlepiej używać przy uprawie roślin

W Polsce hodowla roślin ozdobnych a masową skalę bywa nieraz wymagająca pod względem pielęgnacji. Aby rośliny dobrze wyhodowane odwdzięczały się jedynym w swoim rodzaju kolorem, często trzeba stosować perfekcyjny nawóz, a także uważać na pasożyty. Współcześnie sporo kwiatów hoduje się nie tylko na święta, ale jako ozdobę ogrodu lub tarasu. Na przykład popularna chryzantema to roślina głównie doniczkowa, ale są i gatunki, które można sadzić w gruncie na działce.