Chryzantema
białe chryzantemy

Z chryzantemą nie tylko jesień jest piękna

Chryzantema. Symbol listopadowych dni poświęconych osobom, które odeszły, nierzadko kojarzona ze smutkiem i melancholią. A jednak w Azji kwiat ten jest symbolem radości, zdrowia i powodzenia. W Kraju Kwitnącej Wiśni Dzień Chryzantemy to wesołe święto, w dniu którego spożywa się wino powstałe z tych kwiatów. Musimy więc wyjść poza smutny schemat myślenia, gdyż chryzantemy są szalenie efektowne, wesołe i energetyczne. Zastosowanie tych kwiatów jest bardzo szerokie. Możemy dekorować nimi wnętrza, uszczęśliwiać solenizantów i sadzić w ogrodach.
Kwiaciarnia

Co eksperci mówią na temat uprawy chryzantem?

Roślina taka jak chryzantema wielkokwiatowa to typ niezwykle popularnego w Azji kwiatu. Występuje naturalnie, znaczy na dziko, w Japonii, Chinach lub Korei. Termin kwitnięcia chryzantemy przypada na zaawansowaną jesień. Przyznać powinno się także bardzo wysoką estetykę tego kwiatu. Ze spraw interesujących warto wspomnieć o tym, że chryzantema o złocistym kolorze stanowi herb cesarzy japońskich, ale musi mieć szesnaście płatków. Kwiat ten jest ściśle związany z kulturą Japonii od bardzo dawna.
Nagrobek

Wybieramy się posprzątać nagrobki

Parę razy do roku każdy z nas zapewne jeździ na groby w zamiarze dokonania porządków. Co jakiś czas jest to nieuniknione w związku z warunkami atmosferycznymi. Kurhany naszych poległych krewnych również powinny być na tyle czyste jak nasze osobiste pomieszczenie. Drobnostkowe wypłukanie grobu, zapalenie znicza czy wymiana wody w kwiatkach to zasadnicze działalności, które należy zrobić wizytując cenotafy naszych umarłych krewnych.
Chryzantema wielkokwiatowa

Czas chryzantem

Jesień jest porą chryzantem nie tylko w Japonii i Chinach, także u nas w Polsce. Chryzantemy oprócz astrów i wrzosów są symbolem jesieni, tak jak jesienne róże „mówią nam o pożegnaniu”. Gdy w Dzień Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny idziemy na cmentarze w dłoniach często trzymamy te piękne kwiaty. O zmroku listopadowe cmentarze - w oparach dymu unoszącego się nad płonącymi zniczami, i mocnej woni chryzantem – wyglądają zjawiskowo. Lubię ten widok. Lubię też patrzeć na chryzantemy w innym, dziennym świetle jak kwitną na moim balkonie; kupuję je od lat i cieszę się ich urodą aż do mrozów.
Chryzantemy

Jak dbać o chryzantemy

Obecnie duże ilości problemów z kwestiami związanymi z niezadbanymi ogrodami jest w stanie pomóc rozwiązać odpowiednie dobranie roślin. Dobranie odpowiednich gatunków nie jest jednak zazwyczaj kwestią prostą. Aby dobrze dokonać wyboru, najlepiej zapoznać się bliżej z samą kwestią uprawy roślin ozdobnych. Z powodu coraz chłodniejszych temperatur i zbliżającego się listopada wyśmienitym pomysłem jest zastanowienie się nad hodowlą tak uroczych roślin, jak chryzantema gałązkowa.
kwiaty chryzantemy

Uprawa chryzantem w Praszce – doskonałe miejsce do zakupu chryzantemy i zasięgnięcia porady odnoszącej się do jej uprawy.

Niemalże każda jednostka marzy o swoim ogrodzie lub działce. Jest to najczęściej miejsce kojarzące się z wypoczynkiem i spokojem, w którym można zaszyć się na moment. Ale by móc skorzystać z momentu wypoczynku w ślicznym otoczeniu istotne jest, by wpierw umiejętnie je zagospodarować i odpowiednio o nie się zatroszczyć.
przykładowe zdjęcie ogrodu

Co najlepiej używać przy uprawie roślin

W Polsce hodowla roślin ozdobnych a masową skalę bywa nieraz wymagająca pod względem pielęgnacji. Aby rośliny dobrze wyhodowane odwdzięczały się jedynym w swoim rodzaju kolorem, często trzeba stosować perfekcyjny nawóz, a także uważać na pasożyty. Współcześnie sporo kwiatów hoduje się nie tylko na święta, ale jako ozdobę ogrodu lub tarasu. Na przykład popularna chryzantema to roślina głównie doniczkowa, ale są i gatunki, które można sadzić w gruncie na działce.