Menu strony
Środowisko
Przepompownia ścieków

Polacy coraz sprawniej troszczą się o ekologię, dzisiaj mogą korzystać z wielu pomocnych narzędzi, które w tym wspierają

Z każdym następnym rokiem coraz większą uwagę poświęca się dbaniu o środowisko naturalne. Segreguje się śmieci, poszukuje odnawialnych źródeł energii, a nawet walczy się ze ściekami. Te ostatnie są ogromnym problemem, ponieważ wciąż zdarza się tak, że są wylewane na dziko, a szamba na nieczystości są źle zabezpieczone oraz nieszczelne.
oczyszczalnia

Biologiczna oczyszczalnia ścieków jest świetnym planem

Czy rozmyślaliśmy, aby mieć swoją oczyszczalnię ścieków?

Biologiczna oczyszczalnia ścieków jest świetnym planem

Niesamowicie wiele mówi się obecnie o trosce o środowisko i praktycznie każdy stara się dołożyć jakąś swoją cegiełkę. Segregujemy śmieci, poświęcamy uwagę na to w co pakujemy nasze zakupy oraz koniecznie staramy się ogrzewać jedynie prawidłowymi przedmiotami. Jednak coraz częściej mówi się również o tym, by samemu troszczyć się o oczyszczanie swoich ścieków oraz tak również przyczyniać się do ochrony środowiska.
przyroda

Jak możemy się zatroszczyć o środowisko naturalne?

Każdy z nas generuje duże ilości śmieci, które trzeba możliwie najprędzej przetworzyć. Troska o środowisko jest w ostatnim czasie mocno promowana, dlatego winniśmy się przyłączyć do działań, które mają pomóc matce naturze. Wbrew pozorom nie jest to nawet tak problematyczne, jak może się nam wydawać. Jakie kroki może podjąć każdy z nas, żeby oszczędzić naturze niekoniecznych ciosów? Opcji mamy rzeczywiście sporo. Pierwsze co powinniśmy zrobić, to postarać się wytwarzać mniej śmieci.
śmieciarka

Gospodarka odpadami

Odpady to wszelkiego rodzaju substancje i przedmioty, powstające wskutek działalności człowieka i są wyrzucane. W każdym domu tworzonych jest bardzo dużo różnego rodzaju odpadów. Powstają one podczas gotowania posiłków, zużywania produktów chemicznych i tak dalej. Wraz z biegiem lat można zauważyć tendencję do coraz większego przyrostu ilości śmieci. Produkowane są aktualnie w zastraszającym tempie, co najczęściej stwierdza się na podstawie częstotliwości usuwania worków z mieszkania. Taki wzrost spowodowany jest przede wszystkim faktem, że ostatnio większa liczba różnego rodzaju produktów jest pakowana.
nowoczesny dom

Dom energooszczędny

W ostatnim czasie często zwraca się uwagę na kwestie wiążące się z ochroną środowiska, skażeniem środowiska itp. Na coraz szerszą skalę wykorzystywane są tak zwane odnawialne źródła energii, czyli w pewnym stopniu wykorzystuje się siły natury do wytwarzania energii przydatnej dla człowieka. Dlatego przykładowo ostatnio powstało w Polsce tak wiele wiatraków, wykorzystujących energię czerpaną z wiatru.
nasiona

W jakim celu zaprawia się nasiona przed zasiewem

Definicja zaprawiania ziaren, nazywane także bejcowaniem , dotyczy przede wszystkim działań stosowanych przez wielkie koncerny zajmujące się produkcją na szeroką skalę. Żeby plon był zdrowy i urodzajny do wysiewu należy wykorzystać zdrowy materiał roślinny. Pokaźne znaczenie ma także jakość ziemi oraz ziaren, które mogą zamieszkiwać grzyby, wirusy czy też bakterie, które zaczynają atakować roślinę na etapie kiełkowania.
środowisko

Środowisko jest niezrównanie istotne - tylko czy aby na pewno zdajemy sobie z tego sprawę

Odpady – wytwarzamy je wszyscy, i to w dużych ilościach. Często w zasadzie bezmyślnie. Nie jesteśmy świadomi tego, iż gdybyśmy tylko chcieli, moglibyśmy bardzo ograniczyć ich ilość. Tymczasem codziennie nosimy do zsypu choćby jeden, a często wręcz parę worków odpadów. Jeżeli z kolei mieszkamy na wsi, wystawiamy przed dom w określonym terminie wielkie pojemniki ze śmieciami. Robimy to całkowicie bezrefleksyjnie. A szkoda. Nie rozmyślamy o naszym środowisku, o Ziemi.
Kopalnia odkrywkowa

Wady kopalni odkrywkowej - dlaczego zmieniają środowisko naturalne?

Kopalnia odkrywkowa tworzona jest, przeciwnie do głębinowej, na powierzchni ziemi. Wydobycie surowców polega na wykopywaniu kolejnych warstw. Chociaż ze względów związanych z ekonomią taki sposób wydaje się bardzo dobry, niestety jest szkodliwy dla środowiska. Z jakich powodów tak się dzieje?
kosze przeznaczone do segregacji śmieci

Jak odpowiednio dbać o stan środowiska naturalnego?

Chociaż tak naprawdę wiele słyszy się o tym, że dbanie o środowisko naturalne to niesamowicie ważna sprawa, to gdy chodzę ulicami mojego miasta, najzwyczajniej w świecie wyraźnie dostrzegam, iż nie jest aż tak dobrze. Widuję wiele papierków, co jest nieodpowiednie dla środowiska, lecz także sprawiające, iż polskie miasta nie wyglądają tak pięknie jak tego chcemy. Nie chciałbym być może w owym artykule pisać na temat zmiany polskiego prawa, sporo bardziej srogiego karania ludzi, którzy zaśmiecają świat. Pewnie będzie lepiej, jeżeli pomyślimy co robić, aby Polacy chętniej przestrzegali już obowiązujące prawa. Istotne są choćby pojemniki na śmieci...
las

Ekspertyzy przyrodnicze

Czynienie wielu mniej lub bardziej ważnych decyzji co do spraw związanych z ekologią i ochroną środowiska zajmuje w dwudziestym pierwszym wieku cenny czas, który wielu ludziom ucieka nadzwyczaj prędko przez palce.
1 2 3