Menu strony
Środowisko
środowisko

Środowisko jest niezrównanie istotne - tylko czy aby na pewno zdajemy sobie z tego sprawę

Odpadki – wytwarzamy je wszyscy, i to w ogromnych ilościach. Nieraz w zasadzie bezmyślnie. Nie jesteśmy świadomi tego, że gdybyśmy tylko chcieli, moglibyśmy zdecydowanie ograniczyć ich ilość. Tymczasem codziennie nosimy do zsypu choćby jeden, a nieraz wręcz parę worków śmieci. Jeżeli zaś mieszkamy na wsi, wystawiamy przed dom w konkretnym terminie wielkie pojemniki z odpadami. Robimy to całkowicie bez refleksji. A szkoda. Nie rozmyślamy o naszym środowisku, o planecie.
Kopalnia odkrywkowa

Wady kopalni odkrywkowej - dlaczego zmieniają środowisko naturalne?

Kopalnia odkrywkowa formowana jest, w przeciwieństwie do podziemnej, na powierzchni ziemi. Wydobycie surowców polega na odkrywaniu następnych warstw. Chociaż ze względów związanych z ekonomią taki sposób wydawać się może bardzo dobry, niestety wyrządza szkody środowisku. Dlaczego tak się dzieje?
przyroda

Jak możemy się zatroszczyć o środowisko naturalne?

Każdy z nas produkuje duże ilości odpadów, jakie należy jak najszybciej zutylizować. Troska o środowisko jest ostatnio mocno promowana, dlatego winniśmy się włączyć do działań, jakie mają pomóc matce naturze. Wbrew pozorom nie jest to wcale tak kłopotliwe, jak mogłoby się nam wydawać. Jakie kroki może podjąć każdy z nas, aby oszczędzić naturze niepotrzebnych ciosów? Opcji mamy rzeczywiście niemało. Pierwsze co powinniśmy zrobić, to spróbować wytwarzać mniej śmieci.
wywóz śmieci

Dzisiejsze usługi nawiązujące do utylizacji najróżniejszych nieczystości

W dobie naszych czasów coraz więcej osób zwraca uwagę na istotę segregowania odpadów. Nie sposób nie zgodzić się z tezą, że dzięki temu można zadbać o otaczającą nas przyrodę, pamiętając o najważniejszych zasadach ekologii. Bardzo istotne jest, aby w wypadku bardziej kłopotliwych nieczystości za każdym razem zadbać o ich skuteczną utylizację.
kuchenka gazowa

Od wielu lat energia gazowa jest jednym z zasadniczych źródeł ocieplania naszych domów

Jednym z najistotniejszych elementów umeblowania naszego domu jest sposób jego grzania, gdyż jak wiemy doskonale żyjemy w takiej strefie klimatycznej, iż faktycznie po lecie rozpoczynają się takie pory roku, że z pewnością konieczne jest nagrzewanie naszych pomieszczeń. Niegdyś dawien dużo osób, zwłaszcza mieszkających na południu naszego kraju, wykorzystywało do ogrzewania swoich domów z pieców węglowych, jakie niestety są mało ekologiczne.
nowoczesny dom

Dom energooszczędny

Ostatnio coraz częściej zwraca się uwagę na kwestie wiążące się z ochroną środowiska, zanieczyszczeniami środowiska itp. Na znacznie większą skalę stosuje się tak zwane odnawialne źródła energii, czyli niejako wykorzystuje się siły natury do otrzymywania energii potrzebnej człowiekowi. Z tego powodu przykładowo w ostatnich latach powstało na terenie kraju tak wiele wiatraków, wykorzystujących energię pochodzącą z wiatru.
porada

Jak żyć oszczędnie? Istnieje parę prostych trików, które spowodują, że będziemy zużywać mniej prądu

Wydatki związane z używania energii elektrycznej przedstawiają się jako jedno z podstawowych obciążeń domowego budżetu. Czy można je zmniejszyć nie obniżając jednocześnie komfortu życia? Okazuje się, że to możliwe!
środowisko

Przetwarzanie odpadów jest przez wiele osób uważany za rzecz najważniejszą dla utrzymania równowagi w zanieczyszczonym przez człowieka środowisku

Przetwarzanie odpadów jest przez wiele osób uważany za rzecz najważniejszą dla utrzymania harmonii w zanieczyszczonym przez człowieka środowisku. Skuteczne wykorzystanie surowców wtórnych stanowi podstawę dla ekologicznego rozwoju regionów. Recykling surowców wtórnych umożliwia nam ograniczenie wydobycia naturalnych surowców, przez co pozytywnie odbija się to na środowisku. Podstawową ideą przyświecającą przetwarzaniu odpadów jest jak największe wykorzystanie ich ponownie przy zminimalizowaniu nakładów energetycznych koniecznych do procesu przetworzenia określonego surowca.
śmieciarka

Gospodarka odpadami

Odpady to wszelkiego rodzaju substancje i materiały, które powstają w wyniku działalności człowieka i się je wyrzuca. We wszystkich domach tworzonych jest bardzo dużo rozmaitych śmieci. Powstają one podczas przygotowywania posiłków, zużywania kosmetyków i tak dalej. Wraz z biegiem lat obserwuje się tendencję do coraz bardziej znacznego przyrostu ilości odpadów. Tworzone są obecnie w zastraszającym tempie, co najczęściej stwierdza się na podstawie częstotliwości usuwania pojemników na odpady z mieszkania. Ten przyrost wywołany jest przede wszystkim faktem, że ostatnio więcej różnorodnych produktów jest pakowana.
śmieci

Jak się pozbyć szkodliwych śmieci

Mieszkańcy Polski są cały czas niestety mało zaznajomieni z podstawowymi normami eko życia. Ciężko stwierdzić, co jest tego przyczyną. Wśród badaczy panuje przypuszczenie, iż jest to efektem trwającej całe dziesięciolecia komuny. W czasie tych mrocznych lat stawiano na prędki rozwój fabryk, nie przejmując się skażeniem środowiska. Oprócz tego socjaliści usiłowali jak mogli, by zmienić Polaka w człowieka sowieckiego. Ten typ myślenia zadomowił się w państwie – to, co nie należy do mnie, jest niczyje, więc można to zlekceważyć.
1 2 3